Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /var/www/clients/client1470/web7997/web/forum/common.php on line 106 [phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3391: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3393: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3394: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3395: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
KEMET = Az Ókori Egyiptom • Téma megtekintése - Újdonságok a fórumon
Szárnyas napkorong

KEMET = Az Ókori Egyiptom

Üdvözlet a betérőnek!
* GyIK  * Keresés  * Társalgó  * Képtár
Pontos idő: 2018.09.21. 21:17

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 32 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Újdonságok a fórumon
HozzászólásElküldve: 2012.05.29. 22:37 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Nem tudom, miért jó nekünk, hogy folyton a rossz hírekkel kell jönnöm...

Az a helyzet, hogy az eddigi szolgáltatónk, a Freeweb megszűnt, az utóda pedig, az X3, jó pénzért kevesebb megkötéssel biztosítja a tárhelyünket. Csakhogy az átállás kellemetlenségekkel is járt, pedig éppenhogy előnyösebb kellene legyen. Újabb, korszerűbb szolgáltatások, programkörnyezet van az egyik serpenyőben, de a másikban az, hogy a környezetváltás miatt rengeteg fájl megsérült, a fórum egyes részei használhatatlanok lettek, a Képtár pedig működik ugyan, de olvashatatlan karakterhalmazzá váltak a szövegek, feliratok.

Dolgozom a problémán, de sokkal több jót nem tudok mondani. Eddig nem tudtam a fórumba írni se, a hétvégén sikerült több mint 600 fájl egyenként átnézésével és javítgatásával olyan állapotot elérnem, hogy most már hozzá tudok szólni. Jelenleg azonban a teljes adminisztrációs felület eltűnt, és a fórum beállításain csak rendkívüli nehézségekkel tudok változtatni. Gondolkozom azon, hogy újratelepítem a fórumot, de ez a művelet ijesztő mértékű munkával jár, és rengeteg időt igényel, ezért nem tudom, hogy sor kerül-e rá, és ha igen, mikor. És még abban sem vagyok biztos, hogy megold-e dolgokat.

Az az egy vigasztal, hogy az elavult, korszerűtlen, de eddigi munkánk gyökerét és javát adó statikus oldalaink nem olyan fejlettek, hogy kihasson rájuk a változás.

Összefoglalva tehát: kétségbeesetten próbálok megoldást találni, és minden szakértő segítségnek örülök. De nem ígérhetek mást, csak ... nos, nem vért és könnyeket, de minden igyekezetet igen. Elnézésedet kérem, és bízom a türelmedben!

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb
Rejtettebb a szép beszéd a Zöld Kőnél (smaragdnál)
De megtalálni a szolgálóleánynál az örlőkő mellett

(Ptahhotep)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010.08.29. 22:34 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Nem túl kellemes hír, bár az is lehetne... Visszamentünk az időben. Ez önmagában még nem volna rossz, szerintem sokan visszatérnénk két-három évezredet szívesen, főleg a Nílus partján. Az időutazásunk azonban kevesebb, alig tizenhárom hónap – ennyi, azaz egy évi és egy hónapi anyag veszett el a fórumunkról azzal, hogy a hozzászólásokat tároló adatbázis-tábla eltűnt egy fájlhiba miatt. Az már a dolgok rosszindulatú összjátéka, hogy az utóbbi egy év biztonsági mentéseiben éppen ez a fájl valamiért 0 byte hosszúságúként került mentésre, azaz üresen – és én meg nem vettem észre.
Próbáltam a tárhelyszolgáltatónk segítségét is kérni, de még csak válaszra sem méltattak, egyedül egy automata üzenetet kaptam, hogy köszönik a bejelentésemet, és foglalkoznak az esettel. Pedig még azt is vállaltam volna, hogy fizetek. Nem kellett ez sem. :(

A jó hír persze az, hogy az egy évnyi hiány ellenére a fórum újra használható, és nagyon bízom benne, hogy a közel két hónapos leállás ellenére is visszataláltok, és a régihez hasonló lelkesedéssel, és a Két Ország iránti szeretettel írtok majd mindarról, ami az ókori világról, és annak legcsodálatosabb kultúrájáról foglalkoztat titeket.

Azoknak, akik régebben regisztráltak, és most nem találják a helyüket: sajnos ez a leállás nem csak a hozzászólásokban jelentett adatvesztést, hanem az utóbbi egy évben végzett regisztrációk, beállítások is elvesztek. Elnézéseteket kérem, és azt, hogy regisztráljatok újra. Elvileg a régebben használt felhasználónevetek is újra szabad. Ha bármi gondotok van, akkor pedig keressetek meg nyugodtan, segíteni fogok!

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb

(Ptahhotep)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009.01.31. 00:05 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Jött egy ilyen ötletem, és kapott a fórum egy szolíd háttérképet. Persze az, hogy szolídan látszik-e, nagyban függ attól, hogy ki milyen eszközzel nézi, milyen monitort használ, és az hogyan van beállítva. Ezért egyelőre tesztként tekintek rá, és arra kérlek téged, hogy jelezd nekem, például itt a fórumban, ha gondot jelent a háttér, akár az olvashatóság romlása miatt, akár más okból.

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb

(Ptahhotep)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009.01.25. 12:50 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Lecsökkentettem a hozzászólások írásakor egyszerre megjelenő egyiptikonok számát, mert a sok kis kép nagyon lelassította az oldal betöltődését. Természetesen az eddigi egyiptikonok továbbra is használhatók! Ha tudod a kódjukat, egyszerűen csak gépeld be a szövegbe. Ha nem tudod, akkor kattints a További egyiptikonok és emotikonok linkre a felsorolt egyiptikonok alatt, és a megjelenő külön ablakban kiválaszthatod a szokott módon a keresett kis ábrát!
Remélhetőleg ezzel meg lehet gyorsítani a hozzászólások megkezdéséhez szükséges időt. Ha viszont úgy érzed, hogy jobb volt a régi, de lassabb módszer, jelezd nekem! Ha elég sok ilyen visszajelzést kapok, visszaállítom a régi módit. De ha más javaslatod van (sorrendre, megjelenített egyiptikonokra, stb.), azt is megírhatod!

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb

(Ptahhotep)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009.01.07. 19:57 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Bizonyára feltűnt, hogy szét(h)bontottam a Vallás és mágia témánkat, amiben két alfórum "keletkezett". Az egyikben a hitvilággal, ábrázolásokkal, de elsősorban a templomi istenábrázolásokkal kapcsolatos játékot tervezek, a "mit keres Aton Abydoszban" mintájára - az első játék már zajlik is. A másik fórumban az istenekkel kapcsolatos kérdések kaptak helyet, oda minden regisztrált látogató új témát is nyithat, hogy a megfelelő isten témájába tehesse fel a kérdéseit. Kérek mindenkit, hogy csak akkor nyisson új témát, ha az adott istennek nincs még témája, és a téma neve lehetőleg az isten legyen, akiről a téma szól. Ha sokat kell korrigálnom, sajnos vissza kell vonjam ezt a lehetőséget, mert azért túl sok időm nincs...

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb

(Ptahhotep)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008.12.13. 16:53 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Új BBCode használható a fórumon, az elválasztó csík. A kódja:
Kód:
[csik]Valami magyarázat[/csik]

Ha beilleszted, ez lesz látható:
Elválasztó csík

A "Valami magyarázat" helyett tetszőleges magyarázó szöveget lehet megadni, ami akkor válik láthatóvá, ha a látogató a csík fölött tartja az egeret. Nem kötelező megadni, de a lezáró kód akkor is kell, ha nincs szöveg.

Használjátok egészséggel!

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb

(Ptahhotep)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008.03.08. 23:19 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Megtoldva az előbbi hozzászólásomat: még inkább érdemes benézni, mert kingtut is komolyan munkához látott, jónéhány érdekes helyen készített képet tett föl, például Deir el-Medinéről, a Királynék Völgyéről, vagy éppen a berlini gyűjteményről. Meg még... nézd meg!

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb

(Ptahhotep)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Újdonságok a Képtárban
HozzászólásElküldve: 2008.02.29. 21:10 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Érdemes bekukkantani a Képtárba, tettem fel pár (-száz) képet... már ha érdekel ;)
Van egy pár útikép, például Siwa-oázis, Szent Bisoj kolostor; és van egy sorozat a luxori Luxor Museum gyűjteményéről, meg egy kisebb sorozat a debreceni Déry Múzeum egyiptomi gyűjteményéből.
Hátha így más is kedvet kap a Képtár használatához... :)

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb

(Ptahhotep)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008.02.23. 23:26 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Elvileg befejeztem a fórummotor cseréjét, most már a nagyobb biztonságot nyújtó, és számos szolgáltatással többet tudó phpBB3 motor működteti a fórumunkat. E mellett egy másik új szolgáltatásunk a Képtár, amit a Coppermine Photo Gallery nevű fotóalbum-program fórumhoz csatolásával alakítottam ki. A rendelkezésre álló rövid idő alatt nem tudtam mindent alaposan tesztelni, bár többen is a segítségemre voltak benne - köszönet érte, főleg kingtutnak, és dexcore-nak. Még dolgozom az élesítés óta felfedezett hibákon és kényelmetlenségeken, úgyhogy időnként előfordulhat, hogy az éppen zajló munkák miatt furcsán viselkedik a fórum. Nagyon remélem, hogy ez az időszak nem tart soká (amikor az élesítést elkezdtem, még úgy nézett ki, hogy nem is lesz rá szükség...).

Az új fórum sokkal biztonságosabb, mint az elődje, és sokkal alaposabban skálázható, sőt, a felhasználók is több mindent tudnak beállítani rajta maguknak - de nem muszáj állítgatniuk. Szóval felhasználóbarátabb, no. :) Ugyanakkor a sokrétűsége miatt több mindenre oda kell figyelni, ha állítani akarsz dolgokat, és sajnos egy-két dolog bonyolultabb - de nem ördöngösség! Cserébe viszont a fórum eddig ismeretlen dolgokat tesz lehetővé - néhányat ebben a hozzászólásban be is mutatok.

Kezdjük talán azzal, hogy a hozzászólások sorrendjét mindenki maga választhatja ki. Ebből kifolyólag megszűnt az, hogy egyes alfórumoknak az egyik, más alfórumoknak a másik sorrend az alapértelmezett sorrendje - ami néha hátrány, de az oldalak alján lévő sorrendválasztó legördülő menüből egyszerűen ki lehet küszöbölni.

Az is újdonság, hogy fájlokat is lehet csatolni a hozzászólásokhoz - akinek ez engedélyezett. Természetesen a fájlok nem lehetnek jog-, szemérem-, erkölcs- és közösséget sértő dolgok, és mindenki maga felel azért, amit feltöltött. A feltölthető fájlok köre korlátozott, de ez aligha lesz probléma. Az már inkább, hogy a hozzászólásokban a fájlok mérete legfeljebb 512kb lehet, a privát üzenetekben 256kb.

A fórumhoz egy galériát is telepítettem (ha ismered a Coppermine Photo Galleryt, akkor nem kell nagyon bemutatnom), ahová a regisztrált felhasználók saját albumot is készíthetnek, és oda feltölthetnek saját képeket - illetve a másét is, ha azt szerzői jog nem tiltja. A képekre ugyanaz vonatkozik, mint a fájlokra: nem lehet -sértő, és van egy bizonyos méretkorlát. Én ugyan 1MB-ra állítottam ezt, de úgy látszik, hogy a tárhely-szolgáltatónknak más a véleménye, úgyhogy arra számíts, fél mega körüli fájlok tudnak csak felmenni. Ettől függetlenül meg lehet próbálni a nagyobb fájlokat is, de számítani kell arra, hogy egyszer sikerül, másszor nem.

Feltűnt már, hogy milyen formázási trükkök vannak?

Akár még külön hasábot is tudsz csinálni a HASAB BBCode-dal, ami aztán így jelenik meg. De ezzel ne élj vissza, csak akkor használd, ha tényleg szükséges!
Ezek az új fórum BBCode-kezeléséből adódó varázslatok. Így egyszerűbben lehet transzliterált szöveget írni (m Htp m Htp smr=j), és, bár a jelentősége kisebb, igaz ez az MDC-kódokra is (m Htp:t*p m Htp:t*p s-mr-A1). A régi [footnote] BBCode még sajnos nem elérhető ehhez a fórummotorhoz, ezért egy másik kóddal lehet kiváltani - ha az itt jelzett szövegrészre viszed a kurzort, megjelenik a szöveghez fűzött jegyzet.

Külön kód van a túlméretes képek belinkelésére, NAGYKEP néven. Ennél a nyitó kódhoz meg kell adni a kép elérését, utána egy magyarázó szöveget, és a záró kódot. Ez lesz az eredménye: Nagy méretű kép: Zebracsíkos tehén

Ha valami olyat akarsz írni, amit esetleg más nem akar tudni, azt el is lehet rejteni a SPOILER BBCode-dal. Az elrejtett szövegnek egy címet is lehet adni, hogy a többiek tudják: meg akarják-e nézni, amit eldugtál. Egy példa erre is:
Rejtett szöveg:  A film csattanója  
A szobalány szeretőjének kanárija volt a gyilkos, aki úgy fojtotta meg a házmester macskáját, hogy galád módon a torkán akadt!

Van még egy-két dolog, ami a felfedezésedre vár, de nem tudok mindent egy levegővel felsorolni - kérdezz nyugodtan! Már csak azért is, mert így fel tudok készülni arra, hogy a többieknek milyen gondjai lehetnek a fórum használatával, és elébe tudok menni! :)

Arra sem mertem tippelni, hogy mely funkciók lehetnek majd problémásak, milyen műveletek, beállítások igényelhetnek rövid ismertetőt. Mindenesetre ajánlom a figyelmedbe a fórum GYIK-ját (ott fent a menün balról az első link). Ha úgy érzed, hogy nem elég informatív, vagy éppen téves amit benne találsz, szólj nekem, hogy módosítsam. Hasonlóképp szólj arról is, ha valamit nem tudsz beállítani, megcsinálni, használni, stb., és ha az olyan, hogy másoknak is gondot okozhat, akkor beírom a GYIK-ba is. Amint látod, a kérdéseidet már csak azért is nyugodtan felteheted, mert valószínűleg másoknak is segítesz vele. Ne tétovázz! :)

Van egy-két dolog, amit nem sikerült teljes mértékben konvertálni az előző fórumról. Az új motorhoz még nem készült el a FOOTNOTE (lábjegyzet) BBCode, így, ahol lábjegyzet volt a régi fórumban, most jobb esetben egy kisbetűs megjegyzést találsz, rosszabb esetben sajnos egy kusza kódot. Ha ez a te hozzászólásodban volt, elég, ha szerkesztésre megnyitod, majd mindenféle módosítás nélkül el is küldöd a hozzászólást, és a fórum újra értelmezi, és helyesen fogja megjeleníteni a szöveget. Előfordul sajnos egy-két emotikonnál és egyiptikonnál is, hogy a konvertálás eredményeképpen kódtöredékek látszanak a helyükön. Ha ilyet találsz egy régebbi hozzászólásodban, kérlek, hogy javítsd ki. Én is gyomlálgatom ezeket, de gyakran, mivel nem tudom, hogy mi volt az eredeti emotikon az adott helyen, csak a kódtöredékek törlésével tudom javítani, a hiányzó emotikont nem tudom pótolni. (Az is előfordulhat, hogy nem jeleníti meg az új hozzászólásodban az emotikont vagy egyiptikont - ilyenkor az szokott lenni a hiba oka, hogy nincs szóköz az egyiptikon vagy emotikon előtt és után. Arra mindig szükség van!) Más hasolnó zavarról nem tudok, de ha ilyennel találkozol, akkor jelezd, légyszi!

Remélem, hogy hamar megbarátkozol az új lehetőségekkel, és örömmel használod majd az új, immáron harmadik fórumunkat!

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb

(Ptahhotep)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.15. 22:25 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

2008. február 17. és (előreláthatólag) 24. között a fórumon olyan munkákat fogok végezni, ami miatt szükséges lesz a fórum korlátozása, ami esetleg több napig is eltarthat. A munkát megpróbálom úgy megoldani, hogy a már fent lévő anyag csak olvasható formában elérhető maradjon, azaz hozzászólni, szerkeszteni nem lehet majd, hogy a fórum tartalma ne változzon a karbantartás alatt. Elképzelhető azonban, hogy a fórumot teljesen le kell állítanom a fórum adatbázisának épsége érdekében. Az okozott kellemetlenségért szíves elnézésedet kérem!

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb

(Ptahhotep)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 32 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]