Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /var/www/clients/client1470/web7997/web/forum/common.php on line 106 [phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3391: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3393: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3394: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3395: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
KEMET = Az Ókori Egyiptom • Téma megtekintése - eBay
Szárnyas napkorong

KEMET = Az Ókori Egyiptom

Üdvözlet a betérőnek!
* GyIK  * Keresés  * Társalgó  * Képtár
Pontos idő: 2018.09.23. 19:13

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: ...
HozzászólásElküldve: 2007.08.01. 18:16 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

nekem van egy régi hagyatékból származó izé... dolgom... a pasas nem tudta eladni az e-bayen, horror árat kért érte, s mindenki úgy volt vele, ugyammá' nem eredeti... aztán kiváncsiságból elküldtem a dolgon lávő szövegekt két német egyiptológus ismerősnek, igy rögvest beazonositásra került a tulaj titulatúrája, kiléte, hogy hol a sirja s hol őrzik a szobrait... a dolog most néha rajtam lóg és segit nekem... egy amulett...

a szobrokkal nem árt vigyázni, odakint volt alkalmam tanulmányozni a hamisitásnak mindenféle agyafúrt módszereit megdöbbentő eredményekkel, amiket csak úgy tudsz überelni, ha lefordittatod - vagy ha tudod - én nem tudom - leforditod ami rajta áll - vagy ha ismered az eredetit... memphisben egy francia régésztechnikus kollégával tavaly szakadtra röhögtük magunkat - persze csak utóbb - mikor a tulaj egy menkauré-triád közepéből kikoppintott - tehát király - fejet próbált 300 dollárért eladni pierre-nek, aki persze a pontos utvonalat megadva elvezette - legalábbis gondolatban - emberünket az eredeti fellelési helyére...

a bayen a korrekt eladó néha kiirja, a dolog másolat, nem eredeti, de rendszerint csőbe húznak, gyanús is ha valaki fillérekért, pár dollárért kinál "óegyiptomi" cuccot... gyanús, hemm' ez enyhe kifejezés...

ÉSZAH, most megnyugtattál, azt hittem, a könyvezés valamiféle betegség nálam, de látom nem elszórtan jelentkezó kóreset :Széth:

ps: amiországból' jó dolgokat lehet venni, mert a gazdik sokszor nem tudják felmérni az értékét annak, amijük van, persze ez is elsősorban papirra és dokumentumra vonatkozik
c

ps: a belinkelt szobor kint' is megvehető olcsóér' , hát igen, az ember fia-lánya nem minden nap jár arrafelé...
egy rossz van az e-bayban, a paypal-ra képtelenek nyugati oldalról való erős diszkriminációja úgyhogy ezennel is üzenem nekik, kenjék az egész paypalos cirkuszt a hajukra...

.-====o====-.
"Qui multum peregrinatur, raro sanctificatur..."
Homérosz

Vissza a tetejére
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.07.31. 21:57 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Az Ebay az egyik legjobb dolog, amit a XXI. század adhat a usernek. :) Én már mindent ott veszek, amit lehet, mert olcsóbb (még szállítással együtt is), hamarabb ideér, mintha magyar webáruházból rendelem, és ráadásul nem fizetek egy fillér ÁFÁ-t sem a kommunista rezsimnek.
Tehát csak ajánlani tudom, MINDENT érdemes ott venni.

DE!!!

Műtárgy kizárva. Én szívem szerint még Csekknek is ellentmondanék, és azt javasolnám, semmilyen körülmények közt ne vegyetek semmit, amit "ókori egyiptomi műtárgynak" mondanak. Ha valami csoda folytán eredeti, akkor sem tudjátok ellenőrizni. Pontosan az van, amit Meritaton mond: igazolást bárki tud nyomtatni.

A Vaterán és a TeszVeszen például van fent néhány árus, akik "eredeti" Gucci és Louis Vuitton cuccokat árulnak tanúsítvánnyal. A baj csak az, hogy aki egyszer is látott valódit, az azonnal megmondja, hogy mind az áru, mind pedig a tanúsítvány hamis. Ez négyszázezer forintos táskák esetében is elég durva, de műtárgyaknál még inkább.

Ha csak szeretnétek valami nagyon szépet a polcra, akkor irány az Ebay. De ne azzal a céllal, hogy valami "eredetit" akartok. Nem érdemes. Nagyon kicsi az esélye - szinte elenyésző - hogy valóban azt kapjátok, amit kerestek.

Ha egyiptomi (vagy bármi más) témájú könyvet kerestek, akkor is nagyon javaslom az Ebayt. Töredékárért lehet hozzájutni mindenféle könyvhöz, és a szállítási költségek is méltányosak. Az ember néha igazi kincsekre lelhet 1-2 dollárért vagy fontért.

.-====o====-.
ÉSzAH

"A tudományos eredmények értéktelenek, ha nem társul hozzájuk a lélek nemesedése. ... A tudományból erkölcs nélkül hiányzik a bölcsesség, és ezért még a természet is szégyenkezik."
/Seligmann/

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.07.29. 21:24 

nagyon észnél kell lenni, és igen lehet jó cuccokat venni, de nem kereskedőtől, hanem sima mezei usertől aki az otthoni cuccokat boltolja el.
Tehát ha látod, hogy amatőr az eladó és hajlandó eredeti nagyfelbontású fotókat küldeni neked a mailedre mielött lejár a cucc, érdemes jól megnézni őket.
Itt nagy eséllyel kifoghatsz egy régi hagyatékból származó tárgyat.
Nekem is volt most egy ilyenem épp most raktam fel a vaterára.
majdnem biztos vagyok benne, hogy még ha retro is, akkor van vagy 100 éves. de inkább eredeti darab, hiszen alabástromból van kifaragva, ami jópártucat munkaóra lehetett a munkásnak.
ime közelebbről:
http://www.vatera.hu/item/view/?cod=31587706

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája: ...
HozzászólásElküldve: 2006.08.14. 18:30 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

conquistador imádja ennek az eredetijét, feni is a fogát rá, hogy egyszer megfogdossa aztán meg lerajzolja... ez a kicsi cucc elég drága az eredetiségről pedig csak annyit, hogy a múzeum aljában található shopban UGYANILYENBŐL ezért az árért egy tucatot vehetsz... nekem is van, onnétról hoztam...persze - nézd meg - a részletekre gondosan ügyelve elcsiszolták az öreg Ramessu hátán at öntés nyomait, és tényleg valamiféle kőből van de miből... ha megnézeitek az e-bayes szobrokat, a többsége ugyanabból az anyagból látszik lenni, kicsit olyan mint a habkő... ha néha bekattanok, a rajtuk lévő, számomra hablaty hieraglifákat lefordítaom értővel - általában nagyot röhögnek. legutóbb találtam viszont egyet, azon valóban Ramessu kartusa állt - az ára nem emelkedett az égig, valami 150 dollár körül vitték el... nem hiszek ezeknek az eredetiségében, bár vannak tárgyak, aminek már az induló ára is olyan magas, hogy elhiteti, a cucc eredeti...

vettem viszont eredeti Brugsch-fotókat, még az írás is ott van a hátán, de ezekből sem egyetlen darab van, mivel annak idején sokszorosították, szerencse kell kifogni a Brugsch-cerka nyomait...

Klikk!

be careful...

Conquistador
a rosszmájú

.-====o====-.
"Qui multum peregrinatur, raro sanctificatur..."
Homérosz

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.08.13. 13:34 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Ahet-Aton (lélekben. Testben főleg Miskolc.)
akkor neked is gyanúsnak tűnik? :( pedig olyan jó lenne szerezni valami igazi ókori egyiptomi valamit :)

de néhány dologhoz, amit árulnak, állítólag mellékelnek mindenféle igazolást, hogy eredeti, azoknak lehet hinni szerinted? ha pl. a londoni nagy aukciósházak állították ki, pl. a Sotheby's (mert pl. ott vette őket az, aki felrakta az ebay-re). (mondjuk azt se tudom, hogy néz ki egy eredetiséget bizonyító okirat, lehet, hogy otthon nyomtatja az ürge :( )

.-====o====-.
~ * ~ Ragyogóvá válik a föld, amikor megjelensz a horizonton ~ * ~

:aton: :mrjjt: :B1:

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.08.13. 09:12 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Jé, újra felragyogott nálunk Meritaton! :D Happy!
No'sszóval, én ebből semmit nem bírtam kihámozni:
[ img ]
Maga a kidolgozás is gyanús egy kicsit, nem emlékszem, hogy láttam volna XVIII. dinasztia-beli cuccoson ilyen fajta relief-megoldást:
[ img ]
És mindez huszonezer forintért - amire persze még rájön majd' 5 eFt szállítás. Gyanús.
Aztán amekkora szakértő vagyok (larjzolom, várjál... van mikroszkópod?) mindez semmit nem jelent.

(Ért hozzá valaki?)

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb
Rejtettebb a szép beszéd a Zöld Kőnél (smaragdnál)
De megtalálni a szolgálóleánynál az örlőkő mellett

(Ptahhotep)

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája: eBay
HozzászólásElküldve: 2006.08.13. 00:36 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Ahet-Aton (lélekben. Testben főleg Miskolc.)
Em hotep mindenkinek!

Nem tudom, szoktátok-e nézni, hogy az Ebay-en milyen sok "eredeti" egyiptomi cucc kapható (gondolom, 99%-uk átverés...) Azért néha nézegetem őket, és tűnődöm, mi eredeti :) Most ezt nézegettem:

http://cgi.ebay.com/Ancient-Egyptian-fu ... dZViewItem

(nem tudom, működni fog-e a link). Ti ki tudjátok olvasni azt a nevet, ami van rajta?

meg árulnak ilyen gyönyörűségeket is, ez másolat, nem múzeumból lopták, de el tudnám képzelni a szobámban, ha nem lenne ilyen drága:

http://cgi.ebay.com/Ancient-Royal-Egypt ... dZViewItem

a múltkor Szitamon székét is árulták, az még jobban tetszett (nem volt ennyire túlaranyozva), de most nem látom sehol :(

.-====o====-.
~ * ~ Ragyogóvá válik a föld, amikor megjelensz a horizonton ~ * ~

:aton: :mrjjt: :B1:

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]