Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /var/www/clients/client1470/web7997/web/forum/common.php on line 106 [phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3391: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3393: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3394: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3395: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
KEMET = Az Ókori Egyiptom • Téma megtekintése - Keresek egy... (filmet, zenét, egyebet)
Szárnyas napkorong

KEMET = Az Ókori Egyiptom

Üdvözlet a betérőnek!
* GyIK  * Keresés  * Társalgó  * Képtár
Pontos idő: 2018.06.25. 20:45

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 33 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.08.02. 11:55 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Samara Morgan írta:
Sziasztok, olyan képe(ke)t keresek a Skorpió-buzogányról, amelyen jól látszik a :seth: -állat.

Ki tudja, miért, de képeket :nem: tudok beilleszteni.

.-====o====-.
" A nagy Maat Uszer ideje óta háborítatlan, egyedüli és örök."

A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Uséb-Maat 2008.11.27. 03:28-kor.

Vissza a tetejére
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.08.02. 07:01 
Írnoknövendék
Írnoknövendék

:m-Htp: Morgan!

A Bains-Malek féle atlaszban benne van egy olyan fotó a buzogányfejről, ahol egészen jól látszik a :seth: -állat, csak technikai okok miatt nemtom jelenleg feltölteni.
Aha, a Vörös-koronás ábrázolás kiegészítés.

Off: Egy techniaki közlemény: Az extra szerverének karbantartása miatt az oldalamon a fórum elérése előreláthatóan augusztus 9-ig a http://maatkara.o.extra.hu/forum/ címen lehetséges. Horemweb:Remélem nem baj, hogy ideírtam, de Morgant érinti a Narmer paletta miatt. Off vége.

.-====o====-.
:aws:
Maatkara

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.07.31. 13:13 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Köszönöm, Maatkaré, hálám Iaru mezőin is üldözni fog _o_ _o_ _o_ Ezt a képet kerestem, vagyis ilyet. Elég jó minőségű a kép Shaw könyvében is, csak nekem nem jó :o).
Most átkozom magam, hogy annak idején abbahagytam az angolt, de úgy kell nekem. :ammit:
Az a kiegészítés a vörös koronával egy lehetséges változat, vagy csak szabad szemmel nem látható?

.-====o====-.
"Ó, anyám, Nut, emelj föl engem - leányod vagyok. Oszlasd szét fáradságomat!"

- Felirat Hatsepszut második szarkofágjáról -

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.07.31. 07:43 
Írnoknövendék
Írnoknövendék

Samara Morgan írta:
Sziasztok, olyan képe(ke)t keresek a Skorpió-buzogányról, amelyen jól látszik a :seth: -állat. Előre is köszi.

Megnézem majd a könyveimben, hátha van jóminőségű felvétel valamelyikben, de addig is az alábbi linkre kattintva egy nagyméretű rajzot találsz róla, amin rajta van a :seth: -állat. Meg egy kisebb fotó is van, de azon nem látszik sajna a :seth: -állat.
http://xoomer.alice.it/francescoraf/hes ... rpion2.htm

Esetleg valaki :nem: fotózta le a kérdéses tárgyat Ashmolean Museumban, Oxfordban?

.-====o====-.
Maatkara

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.07.28. 20:36 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

AXL: nem tudsz közelebbit esetleg a programról?
NB. amivel eddig találkoztam, és hasonlókat hirdetett magáról, csúfos tévedésnek, vagy ami rosszabb, átverésnek bizonyult. És ahogy a Gardinert elnézem, a probléma bonyibb, mint a hieroglif szövegszerkesztő volt hajdan (ld. a vonatkozó témánkat is).

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb
Rejtettebb a szép beszéd a Zöld Kőnél (smaragdnál)
De megtalálni a szolgálóleánynál az örlőkő mellett

(Ptahhotep)

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.07.28. 13:52 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Sziasztok, olyan képe(ke)t keresek a Skorpió-buzogányról, amelyen jól látszik a :seth: -állat. Előre is köszi.

.-====o====-.
"Ó, anyám, Nut, emelj föl engem - leányod vagyok. Oszlasd szét fáradságomat!"

- Felirat Hatsepszut második szarkofágjáról -

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.06.17. 11:50 
Írnokpalánta
Írnokpalánta

hallottam minap egy programról, ami a hieroglifák jelentését segít megérteni! állítólag magyar! aki ismeri ezt, vagy hasonló ilyen progikat, legyen szíves, mondja meg, honnan lehet letölteni! Előre is köszi!

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.20. 21:15 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Köszi, kingtut, előre is kiváncsian várom a dublini képeket!
(Apropó, nem linkeled be a kismadar.hu-s képeidet a Képek témába? Igazán odaillőek lennének...)

A koporsó egyébként nem jó, mert a téma, ami foglalkoztat, kifejezetten az életnagyságúnál nagyobb kőszobrok arc-arányaival kapcsolatos. Az időszak nem ennyire kötött, mert valójában egy motívum megjelenésére (is) kiváncsi vagyok.

Még egyszer _o_ és köszönöm szépen!

HoremWeb

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb

(Ptahhotep)

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája: Re: Fotót keresek...
HozzászólásElküldve: 2006.05.20. 21:09 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Keresek olyan fényképeket, amelyeken XVIII-XVI. dinasztia közötti időkben készült szoborkolosszusok vannak.

Üdv! Ugyan nem kolosszusról, hanem két koporsóról van képem, talán a keresett témához.
V.Antef, Nebheperré a British Muzeumból és VI Antef, Szehemré Upmaat a Lovre-ból van meg pár kép erejéiig teljes kép és portré formátumban.
Van még egy uralkodóról készült fotóm a torinói múzeumból, de Őt még nem tudtam igazán kronológiailag besorolni (vlaszeg névátírás miatt) Ő I.Uahka Qau-el-Kebír-ből előkerült ülő szobráról domborít.
Nyár végén Dublinba megyek, ott majd jobban ráizgulok erre a korra, ha lesz használható téma, ígérem szállítom.
Kingtut

.-====o====-.
[ img ]
"Óh, Nut anya! Terítsd ki szárnyaidat fölöttem, miként az örökfényű csillagok!"
(Tutanhamon koporsófedelének felirata)

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája: Fotót keresek...
HozzászólásElküldve: 2006.05.17. 22:14 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

:m-Htp:
Keresek olyan fényképeket, amelyeken XVIII-XVI. dinasztia közötti időkben készült szoborkolosszusok vannak. Olyan képekre van szükségem, amelyeken a szobor arca jól kivehető, és az arányok követhetők (tehát az arc lehetőleg nem békaperspektívában látszik - sőt, ideális esetben szemből, szemmagasságban van). Ha csak szoborfejről van szó, az is segítség! Szükségem lenne arra az információra is, hogy az adott kép hol, kinek a mikori szobráról készült. Ha van ilyened, írj egy privát üzenetet, légyszi!

Előre is köszönöm!

HoremWeb

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb

(Ptahhotep)

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 33 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]