Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /var/www/clients/client1470/web7997/web/forum/common.php on line 106 [phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3391: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3393: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3394: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3395: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
KEMET = Az Ókori Egyiptom • Téma megtekintése - Renpet for Windows - KEMET egyiptomi naptár
Szárnyas napkorong

KEMET = Az Ókori Egyiptom

Üdvözlet a betérőnek!
* GyIK  * Keresés  * Társalgó  * Képtár
Pontos idő: 2018.06.18. 08:27

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Renpet for Windows - KEMET egyiptomi naptár
HozzászólásElküldve: 2008.04.20. 12:04 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

HoremWeb írta:
a Delphi 7-ben írt és fordított program milyen oprendszereken fut?

Sajnos nem vagyok azért én annyira tapasztalt! Leragadtam a Delphi 5-nél, abban írom a lemezeket. Azt mindenféle windowson próbáltam már a 95-től a vistáig; általában fut. Azért bele lehet rohanni egy-két inkompatibilitásba is ("áldassék" Billy fiú :bumm: )! Így fordult elő, hogy két lemezünk nem fut XP-n (mi hamarabb készítettük, mint ők az XP-t) bár belegondolva azt nem is Delphi5-ön, hanem még 3-on írtuk. Egyszóval nem tudom a teljes oplistát :oops: .
"Mugli" alatt a hagyományos év/hónap/napot értettem, nem a "varázslós", kemetest :)

.-====o====-.
:aws:
Frász

"Amíg csukott szemmel, kételkedve keressük a maat-ot,
és mindenáron birtokolni akarjuk a nefer-t,
a hotep meghal a számunkra." (Born 2B Wide)

Vissza a tetejére
Hozzászólás az előzmény idézésével  
HozzászólásElküldve: 2008.04.18. 19:00 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Fontos frissítés!
Most vettem észre, hogy a honlap naptárában is, és a Renpet-ben is maradt egy durva hiba: a szökőévekben a naptár a következő évet egy nappal előbb kezdi, december 31-én meg bután néz...
A honlap naptárán még nem javítottam ki a hibát, viszont a Renpet új verziójában ezt is, és úgy tűnik, hogy az egyes gépeken időnként eltűnő tálca-ikont is sikerült kijavítanom. Íme, itt az új változat:
Csatolmány:
Magyarázat: RENPET for Windows v1.03 (fontos javítás!)
Önállóan futó egyiptomi naptár a Windows Asztalodra. Az archívumban található olvassel.html részletesen leírja a használatát.
Letöltés után, megnyitás előtt javasolt víruskeresővel ellenőrizni. Amikor feltöltöttem, vírusmentes volt, de nem árt az óvatosság!

rnpt1_03.zip [462.3 KB]
432 alkalommal.

Ezen kívül megváltozott egy kicsit a program működése is: a teljes szöveges dátumot most már nem a menüből kell kihalászni, hanem a tálcán lévő ikonra egyszer kattintva, vagy a rövid dátumra duplán kattintva lehet megjeleníteni.
A menü is kozmetikai változáson esett át, remélhetőleg így áttekinthetőbb és könnyebben kezelhető lesz.
Változott továbbá a Névjegy és a Részletes dátum egészen pontosan kisebb lett a fájlméret, és még a kisebb méretű ablak is csak akkor foglal memóriát, ha muszáj. Igaz, így négy tízezredmásodperccel lassabban jelenik majd meg (nem tudom, hogy pontosan annyi-e, mert nem tudtam lemérni, a stopperem csak ezredmásodperces).
A program teljes verziószáma most már megjeleníthető a Névjegyen, a verziószámra kattintva. Történetesen most ugyanaz a rövid és a teljes verziószám, de attól ez még így van. :)

A naptárkezelés hibájának javítása miatt mindenképpen érdemes frissíteni! A rnpt.ini fájlt én nem töröltem, és működik a program, de ha problémád van, töröld a gépedről, és az első futtatáskor (pontosabban az első leállításkor) új készül.

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb
Rejtettebb a szép beszéd a Zöld Kőnél (smaragdnál)
De megtalálni a szolgálóleánynál az örlőkő mellett

(Ptahhotep)

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2008.04.12. 22:19 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

[off] és mégis [on]...
Frász barátom, mivel nem tudtam mindenféle oprendszeren tesztelni a cuccot, megkérdeznélek, mint tapasztalt kollégát: ugye jól tudom, hogy a Delphi 7-ben írt és fordított program milyen oprendszereken fut?
Másrészt ezt a "mugli" módon kiírt dátumot nem egészen értem. Persze, tudom, hogy mi / ki a mugli, csak valahogy az adott helyzetre nem sikerült értelmeznem... Egyébként az ini fájlt nálam tényleg nem kellett törölni - most visszatettem az előző változatot, és leteszteltem. Nem lehet, hogy nem az 1.01C volt fent nálad, hanem az 1.01B? Ha jól emlékszem, ott változott az ini...
Közben megint alakítottam egy-két dolgot, úgyhogy hamarosan jön egy újabb változat, csak még tesztelem előbb... Elméletileg most kezesebb és legalább egy bug is eltűnt belőle - legalábbis nem jelentkezett. Mivel azonban csak egyetlen bug-ról tudok, nekem nagyon gyanús az egész. Még sosem hallottam olyan programról, ami ne lett volna bug-os, és annál rosszabb nemigen van, amikor az ember nem tudja, hogy mi a baj ;)

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb

(Ptahhotep)

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2008.04.05. 14:53 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Horemweb írta:
A rnpt.ini fájlt nem szükséges törölni ...

Megjegyzem nekem a régi INI-vel nem volt hajlandó elindulni, mindig csak "mugli" :lol: módon írta ki a dátumot. INI törlése óta minden OK.
Egyébként szuperrrr, gratula!

.-====o====-.
:aws:
Frász

"Amíg csukott szemmel, kételkedve keressük a maat-ot,
és mindenáron birtokolni akarjuk a nefer-t,
a hotep meghal a számunkra." (Born 2B Wide)

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2008.03.30. 20:25 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Egy kicsit kozmetikáztam a programot, mivel a legutóbbi változatot számos gépen sikerült tesztelnem, és az eredmény nem mindenhol volt kielégítő. E mellett a kódon is alakítottam, hogy a program alaphelyzetben még kevesebb erőforrást kössön le. Igyekeztem a kezelhetőségen is javítani egy kicsit, és elkészült hozzá egy használati utasítás is, ami most már a programból is megnyitható, és az operációs rendszer alapértelmezett böngészőjében jelenik meg. A fájl önállóan is megnyitható, sima html (Olvassel.html néven).
(Az olvassel.html-t hét böngészőn tesztelve megállapítottam, hogy a hétköznapokban nem véletlenül használom szinte kizárólag az Operát: a W3C szabványoknak teljes mértékben megfelelő fájlt csak az Opera, és furcsa módon a béta-tesztverzióban birtokomban lévő, egyébként számos sebtől vérző Safari for Windows jelenítette meg helyesen. A Safari még nem elég stabil, ezért mindenkinek igen erősen ajánlom az Opera használatát!)
"Telepítéskor" az előző változatot célszerű felülírni. A rnpt.ini fájlt nem szükséges törölni, és így az előző beállítások is érvényben maradnak.

Ja, és sör még mindig nincs... :(

Csatolmányok:
Magyarázat: RENPET for Windows v1.02
Önállóan futó egyiptomi naptár a Windows Asztalodra. Az archívumban található olvassel.html részletesen leírja a használatát.
Letöltés után, megnyitás előtt javasolt víruskeresővel ellenőrizni. Amikor feltöltöttem, vírusmentes volt, de nem árt az óvatosság!

renpet1_02.zip [498.68 KB]
445 alkalommal.

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb

(Ptahhotep)
Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2008.03.04. 16:53 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

dexcore írta:
...legközelebb köszön ... :wink: D>
Az 1.01 rev C változat köszönni már tud, sör még mindig nincs... :-k #-o

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb

(Ptahhotep)

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2008.03.03. 23:57 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Már megint... Nem bírtam megállni, és kiirtottam a programban maradt bug-ot, javítottam a megjelenésén is, és kitakarítottam belőle két olyan rutint és néhány olyan, futásidejű beállítgatást, ami időközben szükségtelenné lett. A leglátványosabb különbség az 1.00-hoz képest, hogy a fel/le áthelyezés most már nem csak hogy működik, de érzékeli azt is, hogy hol van a dátum. Ha a képernyő felső felén, akkor alulra a tálca pereméhez helyezi, ha az alsó felén, akkor a felső szélére teszi.
Ha lecseréled az 1.00 verziót, érdemes, de nem feltétlenül szükséges a régi rnpt.ini fájlt törölni a program megnyitása után, de még az első bezárása előtt. Az új ini fájlnak kicsit más a struktúrája, amitől éppen működik akkor is, ha nem törlöd a régit, csak feleslegesen nagyobb lesz, és esetleg egy-egy bejegyzést duplázhat is.
Ja, és bocsi, dexcore, de sört még nem tud felszolgálni... (Igyekszem nyárra ezt a funkciót is implementálni... ;) )

Csatolmányok:
Magyarázat: RENPET for Windows v1.01 rev C
Önállóan futó egyiptomi naptár a Windows Asztalodra. Az archívumban található olvassel.txt részletesen leírja a használatát.

rnpt_v1_01.zip [498.55 KB]
470 alkalommal.

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb

(Ptahhotep)
Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2008.03.02. 21:55 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

tA hwt-nTr djw (HoremWeb után szabadon..:-))
renpet 1.0 ........állat.......legközelebb köszön és felszolgálja a hideg sört...... :wink: D>

.-====o====-.
"Ami az embert illeti, agyag és szalma az, és Isten az ő teremtője."
,
ir rmT , amaw dHAwt pA, nTr pAy.f qd

[ img ]

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2008.03.02. 20:45 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Itt a Renpet 1.00-ás változata!
Csatolmány:
Magyarázat: RENPET for Windows v1.00
Egyiptomi naptár 32 bites Windows operációs rendszerekre.

rnpt_v1_00.zip [495.3 KB]
417 alkalommal.

Az eddigi bétákhoz képest elég sok minden változott. Konkrétabban:
  • Új grafikus háttérfelületet kapott (A grafikus háttér továbbra is kikapcsolható)
  • A háttér átlátszóvá tehető, így a dátum olyan, mintha a Windows Asztalra lenne írva
  • A dátum betűszíne választható (kivéve grafikus módban) - hasznos lehet, ha az Asztalon nem látszik a háttér nélküli dátum!
  • A háttér színe választható (kivéve átlátszó és grafikus módban)
  • A betűvastagság választható
  • A szöveges (hosszú) dátum már nem buborékban, hanem saját (igaz, lyukas) papiruszon jelenik meg. Előcsalogatni a helyi menüből, vagy az egér bal gombjával az ikonra kattintva lehet.
  • Megszűnt az ablak keretének bekapcsolását biztosító funkció. Helyette az ablakot bárhol megfogva át lehet húzni oda, ahová szimpatikus.
  • Részletes leírás készült, ami a program "telepítését" és használatát is bemutatja. A csomagban olvassel.txt néven találod meg.
  • Megint tanultam egy csomó új dolgot. ;)

Használd egészséggel, és ebben a fórumban jelezd, ha gondod, véleményed, kérdésed van!

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb

(Ptahhotep)

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája: Re: Renpet for Windows - önálló KEMET naptár
HozzászólásElküldve: 2008.02.29. 13:56 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Attól tartok, hogy az a Windows "nem dokumentált szolgáltatása". :(

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb

(Ptahhotep)

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]