Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /var/www/clients/client1470/web7997/web/forum/common.php on line 106 [phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3391: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3393: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3394: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3395: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
KEMET = Az Ókori Egyiptom • Téma megtekintése - ELTE-BTK Egyiptológia Szak
Szárnyas napkorong

KEMET = Az Ókori Egyiptom

Üdvözlet a betérőnek!
* GyIK  * Keresés  * Társalgó  * Képtár
Pontos idő: 2018.08.20. 23:17

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 84 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: ELTE-BTK Egyiptológia Szak
HozzászólásElküldve: 2008.04.02. 12:24 
Írnokpalánta
Írnokpalánta

Szia Bianka, lehet, hogy nem kellene beleszólnom, mert én 2005-ben tettem emelt szintű érettségit töriből és ugye mostanában évente változtatnak, de NEM volt nehéz. A török koros résznél pl. annyi volt a feladat, hogy volt egy rajz egy szpáhiról és egy janicsárról: fel kellett őket ismerni és odaírni az alattuk lévő vonalra, hogy szpáhi, meg janicsár. De azt megmondta a feladat, hogy az egyik lovaskatona, a másik gyalogos.
Az első feladatra is emlékszem, az egy Arisztotelész idézet volt (nagyon könnyű nyelvezettel) és alatta néhány kérdés, amihez választként egy-egy mondatnyit kellett kiírni a szövegből.
Én 80%-ra írtam meg, de akkor már pont 3 éve nem volt törikönyv a kezemben. Az esszéken lehetett veszíteni, mert ott tényleg a lexikai tudásra voltak kíváncsiak, nade 10 lehetséges esszétémából kellett választani 4-et. (Az igaz, hogy nem lehetett őket úgy összeválogatni, hogy mind könnyű legyen, mert - ha jól emlékszem - 2 nagy és 2 kisesszét kellett választani és minden különböző történelmi korból csak egyet lehetett: ezeknek a betartása mellett nem lehetett olyan kombinációt csinálni, hogy minden kiválasztott essztéma könnyű legyen.)
Szerintem, aki ötös volt töriből és kb. 3 hónapig tanult az érettségire, az ezt a 2005-ös "emelt szintet" nehezen írhatta meg 95% alatt.
De ez 2005-ben volt. Tényleg kérdezz meg valakit, akinek frissebb tapasztalatai vannak.

Anhesz

.-====o====-.
La sabiduría nos llega cuando ya no nos sirve de nada.
(Gabriel García Márquez)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008.04.02. 06:24 
Írnoknövendék
Írnoknövendék

Sziasztok!

Bianka, én szorítok neked ;) ! És ilyen kitartással menni fog, hidd el!

Anno engem sem tudott lebeszélni senki, és :nem: is bántam meg. Ez egy csodálatos világ, ami nagyon sok szépséget tartogat azoknak, akik értékelik :)

Hajrá-hajrá!

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008.04.01. 19:23 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Kedves Bianka!
Én idén érettségizem, szóval azt ismerem, de ez NEM jelenti azt, hogy jövőre neked is így lesz! A részletes pontszámításba nem akarok belemenni, azt megtalálod a felvin, vagy az oktatási minisztérium honlapján.
Ami érdekelhet, hogy kétféle képp lehet elérni a maximális pontot (és az Egyiptológia esetében naggyából ez a cél):
Az egyik rendszer szerint az összes érettségi tárgyad 11. és 12.-es osztályzata, az összes érettségi eredménye és a két felvételi tantárgy eredménye (minden egyes százaléka) számít bele.
A másik mód, hogy a két felvételi tantárgy eredményét duplázod meg. Ez esetben minden más lényegtelen. Felvételi tantárgy az egyiptológiára sok minden lehet. Töri, magyar, angol, művtöri, német, stb. Ezek közül 2-t kell választani, de nem kötelező belőlük az emelt szintű érettségi.
Írtad, hogy Te töriből és németből is emeltezni akarsz. Tudd, hogy ez bátor dolog, kevesen vállalkoznak két tárgyból is emelt szintre. Ez csak plusz pontokat ad, csakúgy, mint a nyelvvizsga, illetve egyéb kedvezmények (szociális hátrányosság, sporteredmény, korlátoltság, stb.). Egy emelt szintű érettségi 40 pontot ér, míg egy középfokú nyelvvizsga 35-öt (emelt 50), a maximum pedíg 80 pont. Ezért ha van egy nyelvvizsgád, meggondolandó, hogy a maradék 5 ponttért érdemes-e bevállalni egy 2. emelt érettségit. Ha pedíg felsőfokúd van, akkor pedíg értelmetlen.
Érdemes ezt jól meggondolni és elolvasni, esetleg már érettségizetteknél érdeklődni. Egy Emelt szintű érettségi lényegesen nehezebb. Pl.: töriből, aki írni-olvasni tud, és 4 évig ült töriórán (még ha nem is tanult) könnyedén megírhatja 80%-ra a középszintet. Míg emelten ugyan ez a szint már szép eredménynek számít.

Remélem tudtam segíteni, ha van még kérdésed, írj!

.-====o====-.
"Az ember retteg az időtől, de az idő is retteg a piramisoktól." /Egy arab közmondás/

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008.04.01. 17:42 
Írnokpalánta
Írnokpalánta

Halihó!

Köszönöm, hogy reagáltál a hozzászólásomra...
Egyébként tényleg jobb lehetett a régi rendszer (láttam többen is ezt gondoljátok), de ebben az újban talán én is úgy fogok remekelni mint anno Te!:)
Nem hiszem, hogy más kedvéért jelentkeznék a szakra, ezt csakis magamért teszem. Más nem érdekel és akkor is egyiptológus leszek ha sivatagi homok potyog az égből:)
A sulimban már az összes tanárom próbál lebeszélni róla, na meg a szüleim is, a töri tanárom meg állandóan más pályára akar küldeni, de akkor sem hagyom magam. Ezt szeretném csinálni és kész. Nem venném fel a nyúlcipőt, én nem adom fel...
Lehet, hogy az a baj, hogy akik feladják nem igazán kötelezik el magukat, s nem akarnak annyit tanulni, készülni mint amennyit kellene!!! De ők, ahogy Te is írtad előbb utóbb kipotyognak... Csak ezzel az a gond, hogy lehet olyanok elől veszik el a felvételi lehetőséget, akik sokkal jobban megérdemelnék, hogy bekerüljenek!!! De hát ilyen az élet!!!

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008.04.01. 06:38 
Írnoknövendék
Írnoknövendék

Sziasztok!

Sajnos a jelen felvételi rendszerhez nem tudok hozzátenni semmit - anno én még a régi rendszerben felvételiztem, amikor "csak" egyiptomi és teljes ókori történelemből kellett írásbelizni + vagy 20 szakmai könyvből szóbelizni. Az a rendszer szerintem azért volt jobb, mert aki bekerült - az előzmények miatt - már volt némi ismerete az ókori Egyiptomról. Most azt látom, hogy felvesznek rengeteg embert, akik közül sokan ahogy meglátják az első vizsgára elolvasandó irodalomlistát az üzenőfalon, veszik is a nyúlcipőt. Amúgy anno 29 pontos volt az írásbelim és 30 a szóbelim (a max. 30-ból), de ez az égvilágon nem jelent semmit.

Igaza van Conquistadornak: lehetőség a nullával egyenlő, csak akkor érdemes végigcsinálni ezt a szakot, ha a magad öröméért is elvégeznéd. De ezzel azért sokan vagyunk így :D

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008.03.14. 19:58 
Írnokpalánta
Írnokpalánta

Sziasztok!

Új tagként még csak ismerkedem a fórummal, de nagyon tetszik! Érdeklődni szeretnék egy kicsit a szakról, mivel jövőre érettségizem és mindenképpen az egyiptológiára szeretnék jelentkezni. Ha nem sértek semmilyen személyes dolgot szeretném megkérdezni hogy Ti szerencsések, akik már túlvagytok ezen a felvételi hercehurcán milyen érettségivel, jegyekkel sikerült bekerülnötök? Én töriből és németből emelt szinten fogok érettségizni és a felvételi tantárgyakból is ötös vagyok (kivéve néha a matekot :) ), tehát megpróbálok úgy tanulni, hogy minél több esélyem legyen bekerülni. Tényleg nagyon szeretnék egyiptológus lenni, más egyáltalán nem érdekel és mindenképpen ez minden vágyam :)!!! Egyszerűen imádom!!!
Ha van valami jó tanácsotok, amivel növelhetném az esélyeimet akkor légyszi írjátok meg! A szakról pedig minden infót köszönök... :w:

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.08. 08:21 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

tA hwt-nTr djw (HoremWeb után szabadon..:-))
Dear Fórumtársak!
Hát csak itt tartok ismét......szóval tegnap beadtam a felvételi lapot ...el sem fogjátok hinni hogy hova...szóval meg szeretnék kérni minden érintettet hogy minden transzcendentális-hiperszónikus képességét vesse be ,hogy a Mennyeivel-akárki is legyen az- konzultáljon az idei ponthatárokat illetően! Köszönet a közreműködésért előre is!! _o_ _o_
:aws:

.-====o====-.
"Ami az embert illeti, agyag és szalma az, és Isten az ő teremtője."
,
ir rmT , amaw dHAwt pA, nTr pAy.f qd

[ img ]

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.07. 22:10 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

No ez azért nem azt jelenti hogy irtóóózatosan kemény a szak, sokaknak ahogy elnézem az veszi el a kedvét (mostanság ezt látom legalábbis) hogy páran ott ülnek a "virágkosárban", a többek meg "futottak még"...
S talán útközben rájönek, az egészet tisztán maguknak csinálják, mint egyfajta önképzőkört, mert még a virágkosárban lévők jövője sem biztositott idehaza... Régebben ahogy hallottam, két szakot lehetett vinni egyszerre, akkor talán megérte mellé valami "eladhatót" tanulni, most már nincs ingyé' két szak...

Az a baj, az a kevés aki végez, az sem tudja magát hasznossá tenni de ez nálunk minden szempontból jobban álló országokban is igy van. Mire odakerülsz hogy felvételizz, minden megváltozik, remélhetőleg pozitiv irányba...

c

ps: Vekerdy Tanár úr egy - még a legszinvonalasabb - női magazinban a felvételiről, szükségtelen szűrőről nyilatkozik - ha nem lenne felvételi, többen odakerülhetnének akár erre a szakra is, olyanok akik meg tudnák becsülni hogy ott lehetnek...

.-====o====-.
"Qui multum peregrinatur, raro sanctificatur..."
Homérosz

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.07. 19:26 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Igen. Csak nézd meg, hogy hány embert vesznek fel, és hányan végeznek...

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb
Rejtettebb a szép beszéd a Zöld Kőnél (smaragdnál)
De megtalálni a szolgálóleánynál az örlőkő mellett

(Ptahhotep)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.07. 17:58 

Sziasztok!
Nagyon nehezek a vizsgák??
Én még csak középsulis vagyok, de minden szándékom, hogy ide menjek tovább tanulni! :) :)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 84 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]