Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /var/www/clients/client1470/web7997/web/forum/common.php on line 106 [phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3391: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3393: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3394: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3395: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
KEMET = Az Ókori Egyiptom • Téma megtekintése - Élménybeszámolók
Szárnyas napkorong

KEMET = Az Ókori Egyiptom

Üdvözlet a betérőnek!
* GyIK  * Keresés  * Társalgó  * Képtár
Pontos idő: 2018.09.26. 07:19

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 33 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.11.12. 23:18 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

:m-Htp: HoremWeb!

A Királyok Völgyében a KV 63 miatt vann valami fennforgás? Látni valamit belőle, vagy elzárt terület?

kingtut kultúrkánya :D

.-====o====-.
[ img ]
"Óh, Nut anya! Terítsd ki szárnyaidat fölöttem, miként az örökfényű csillagok!"
(Tutanhamon koporsófedelének felirata)

Vissza a tetejére
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.11.10. 22:29 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

kingtut: hát, sokszor gondoltam is rád, mondván, hogy a képeid alapján ítélve jól befértél volna a csapatba! (Éljenek a kultúrkeselyűk! :DDD )

(A kultúrkeselyűt kissé más értelemben használom, mint ahogy az angol eredetit szokás [culture-vulture]. Ők arra mondják ezt, aki minden kulturális eseményen ott van, de semmit nem ért, magyarul kultúrsznob. Az én értelmezésemben meg az, aki minden kulturális zsákmányra lecsap - és értékeli is, ha jó fogást talál. :) Ld. még: Nehbet és Tsa őrző-védő Kft. :DDD )

Dzsehutimesz: nem tudom, éppenséggel van ott is Őfelségétől pár kartus, de hát hol nincs? (Például Edfuban nem találtam, de ez csak az idő gonosz tréfája lehet.) Viszont ha jól emlékszem, IV. Thotmesz és II. Amenhotep is volt rajta - ezért is kellene visszanéznem a videót.

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb
Rejtettebb a szép beszéd a Zöld Kőnél (smaragdnál)
De megtalálni a szolgálóleánynál az örlőkő mellett

(Ptahhotep)

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.11.10. 20:23 
Írnoknövendék
Írnoknövendék

:m-Htp: Kemetjáró :) !

"Botanikus kerten túl álló templom, amit legfeljebb akkor fogok tudni, hogy micsoda, ha végre visszanézem a videót"

Szerintem itt a II. Ramszesz templomról lehet szó :)
Fúúúú, engem is esz a fene :shock:

Kíváncsian várjuk az istenes képet Abüdoszból!!!

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.11.10. 00:33 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

:m-Htp: visszatért Horemtaui!

Ez igen, ez aztán a program. :shock: A két hét az két hét, meg jó pár ezer kilóméter ...csoda
HoremWeb írta:
Amik a szokásos programok helyett befigyeltek ...

#-o Itt kezdtem el hídba ereszkedni..
HoremWeb írta:
Abydosz alaposabb bejárása...
,
..itt meg besárgulni..
HoremWeb írta:
El-Kab sziklasírjai...

..itt ezrdszerre megbánni, hogy nem tudtam időt szakítani ...
HoremWeb írta:
Kalabsha, Beit el-Wali (wow!)

..itt pedig fogadkozni, hogy jövőre talán sikerül
HoremWeb írta:
..Bárkamúzeum...

Azt olvastam valahol, hogy a Napbárka is átköltözik a GEM-be
HoremWeb írta:
..láttam, hogy feltettél árakat. Mikoriak?

A Luxor News szerint már a frissek

.-====o====-.
[ img ]

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.11.09. 21:07 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Conquistador: hát, sajnos későn ért a felkérésed, mert már csak itthon tudtam elolvasni. Sorry!

Seshat, és mások érdeklődésére:
Nagyon jól sikerült az út, többek között azért is, mert egy magamfajta kultúrkeselyű ismerőssel el-elkalandoztunk a csoporttól, még olyan hivatalos programokat is kihagyva, mint a gízai piramisok, Szent Katalin Kolostor, Abu Szimbel vagy Philae - sőt, ami engem illet, még a Múzeumlátogatást is kihagytam (igaz, akkor meg a gízai piramisokhoz mentem, ugyanis a csoport a Múzeumot a belvárossal és a Khan el-Khalili megtekintésével [és megvásárlásával] töltötte.) Amik a szokásos programok helyett befigyeltek (Monsieur Poirot tervezésének-szervezésének köszönhetően), azok a következők voltak:
  • Tanisz
  • Bubasztisz
  • a Karnak templom "ismeretlen" részei (Khonszu-templom, II. Amenhotep kápolnája, Opet-templom [csak kívülről, mert nagyon fel van állványozva belül], Ptah templom, Pszammetik és Sepenupet-kápolnák, a Szent Tó keleti partján álló "paplakok" [legalábbis én annak vélem őket], és a templomkörzet északi végén, a Botanikus kerten túl álló templom, amit legfeljebb akkor fogok tudni, hogy micsoda, ha végre visszanézem a videót :) )
  • A Luxor templom Nílus-felőli külső fala és a születési kápolna; de megtaláltam az Amon-vázák felvonulását is
  • Abydosz alaposabb bejárása, az Ozirion "hátsó" részének felfedezésével, sőt, egy igazán különleges istenábrázolással (majd hozok képet)
  • Dendera alaposabb felfedezése, Däniken-emléktúra a kriptába :DDD
  • Rekhmiré, Szennofer és Ramósze sírja (utóbbi ismétlésként, de most is nagyon ott volt!)
  • Merneptah halotti temploma (ami sokkal inkább III. Amenhotep, hála az uzurpálás dicső szokásának
  • Medinet Habu különlegességei (Thotmesz-kápolna, külső falak és a templomkerület hátsó traktusa, a palota maradványai)
  • Deir el-Bahari felülről (nem egészen, mert tériszonyos vagyok, de így is nagy élmény volt!), különös tekintettel Mentuhotep templomára; Szenenmut sírjának beazonosítása (spanyolok dolgoznak rajta, ld. a Szenenmut-sír honlapján)
  • El-Kab sziklasírjai (Paheri, Szetau, Jahmesz Kapitány, Renini - csodálatosak!)
  • Esznai templom
  • Asszuáni sziklasírok, Elephantine, Szehel-sziget a fáraókori feliratokkal és az éhség-sztélével, gránitbányával és núbiai faluval, no meg a levakarhatatlan Fatimával és Suzannával, akik minden vackot nekem akartak eladni :D
  • Kalabsha, Beit el-Wali (wow!)
  • el-khargai múzeum, Hibisz-templom (amit mégsem helyeznek át!)
  • Banentiu és Dzsed-amon-juf-ankh sírjai Baharijában
  • Khentkawesz gízai masztabája
  • Bárkamúzeum, ami ugyan nem akkora különlegesség, de most sikerült először bemennem, és ennek örömére egy bő órányit álmélkodtam és fényképeztem-videóztam bent (az őr még meg is dicsért, hogy milyen alapos vagyok :))
Most próbálom összeszedni magam, főleg bent a munkahelyen, ahol ugyancsak felgyűltek a dolgok, és a maradék időmben otthon rendszerezni a képeket, melyek igencsak számosak, és aztán alighanem bővebben is írok, de segítség lenne, ha kérdeznétek, különben az életbe nem szánom rá magam, hogy mindent sorra vegyek :)

Kingtut, láttam, hogy feltettél árakat. Mikoriak? Azért különösen érdekes, mert november 1-től emelkedtek a belépők. Az emelés mértéke változó, többnyire felkerekítettek, illetve a felnőtt és diákjegyek közötti különbséget csökkentették. Később írom részletesebben is, de néhány hely ára hiányzik, ugyanis azokat más logolta :) Viszont azt nem itt a fórumon, hanem az Utilapuban fogom feltenni.

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb
Rejtettebb a szép beszéd a Zöld Kőnél (smaragdnál)
De megtalálni a szolgálóleánynál az örlőkő mellett

(Ptahhotep)

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája: ...
HozzászólásElküldve: 2006.10.31. 15:16 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Kérlek, nédd' meg hogy megvan-e még a virág a KV7-en, mert ha nem, már most keresnem kell a madarat, aki köt egy újat decemberre
C

.-====o====-.
"Qui multum peregrinatur, raro sanctificatur..."
Homérosz

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.10.31. 09:22 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

:m-Htp: Horemtaui!

Mi ez a lazsálás, hogy már délután 6 kor gép mellet tudsz lenni? Akkor még világos van!! :lol:

TBali írta:
És ha van nálad vagy a csapatban GPS, akkor bőszen jegyzetelj :)

És ha van Nálad kis sárga tű, mindenhova tűzzél és majd a guglin megkeressük(két-három év múlva) :D

.-====o====-.
[ img ]

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.10.30. 23:51 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Horemtaui írta:
Eddigi trofeak: Szakkara, Tanisz, Bubasztisz...

Hű, tovább bővült az amúgy is lenyűgöző Vámbéry repertoár! No de a Butó-expedíció célját se feledd! És ha van nálad vagy a csapatban GPS, akkor bőszen jegyzetelj :)

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.10.30. 20:36 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Dzsehutimesz írta:
Részletesebben, kérlek _o_ !!!!

Nyugi, előbb hadd jöjjön vissza, úgyis kisajtoljuk belőle :lol:

.-====o====-.
:aws:
Frász

"Amíg csukott szemmel, kételkedve keressük a maat-ot,
és mindenáron birtokolni akarjuk a nefer-t,
a hotep meghal a számunkra." (Born 2B Wide)

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.10.30. 18:13 
Írnoknövendék
Írnoknövendék

:m-Htp: Horemtaui!

Részletesebben, kérlek _o_ !!!!

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 33 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]