Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /var/www/clients/client1470/web7997/web/forum/common.php on line 106 [phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3391: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3393: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3394: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3395: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
KEMET = Az Ókori Egyiptom • Téma megtekintése - Élménybeszámolók
Szárnyas napkorong

KEMET = Az Ókori Egyiptom

Üdvözlet a betérőnek!
* GyIK  * Keresés  * Társalgó  * Képtár
Pontos idő: 2018.08.17. 07:53

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 33 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Élménybeszámolók
HozzászólásElküldve: 2008.07.08. 01:13 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Kedves forumtarsak!

Elore is elnezest, de az egyiptomi billentyuzetek nem gondoltak a magyar turistakra. Azonban nem hagyhatom ki, hogy elmondjam, hogy mar egy hete Kairoban lakom, amit meg harom fog kovetni. Eddig beertem Szakkararaval, gizai tevegelessel, Kairo megismeresevel. Abu Szirt es dahsurt sajnos zarva talaltam. Megyek azonban meg sok helyre, peldaul, Memfiszbe, el Lahunba, Havaraba, Vadi en Natrunba, Taniszba, Bubasztiszba, Zavijet el Arjanba, Tell el Jehudijjaba, Tell Atribba, stb. Amellyban valami kerdesetek vagy keresetek van, igyekszem teljesiteni.

.-====o====-.
"Az ember retteg az időtől, de az idő is retteg a piramisoktól." /Egy arab közmondás/

Vissza a tetejére
Hozzászólás az előzmény idézésével  
HozzászólásElküldve: 2008.06.04. 08:00 
Végre sikerült időtszánnom, hogy elolvassam a naplót ( fránya vizsgaidőszak). Nekem nagyon tetszett :)

Örülök, hogy megosztottad velünk is :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008.05.06. 19:00 
Írnoknövendék
Írnoknövendék

:m-Htp:

Fantasztikus! Nagyon köszi szamosv. _o_

.-====o====-.
:aws:
Maatkara

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2008.05.06. 08:49 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

szamosv írta:
Ezidáig csak csendben figyeletem a fórumot és nem szóltam hozzá a témákhoz,....

Hát akkor ez egy nagy minusz volt idáig nekünk, gratulálok és köszönöm hogy az eddig (számomra) ismeretlen élményeket ilyen színesen megosztod az olvasóiddal.

.-====o====-.
[ img ]
"Óh, Nut anya! Terítsd ki szárnyaidat fölöttem, miként az örökfényű csillagok!"
(Tutanhamon koporsófedelének felirata)

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2008.05.05. 21:08 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

tA hwt-nTr djw (HoremWeb után szabadon..:-))
Na szóval miután végre beléptem ismét leírom: gratulálok a képek készitőjének nagyon-nagyon átjött a "feeling"!!!!!!

.-====o====-.
"Ami az embert illeti, agyag és szalma az, és Isten az ő teremtője."
,
ir rmT , amaw dHAwt pA, nTr pAy.f qd

[ img ]

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2008.05.05. 21:02 
Le a kalappal a képek készitője előtt szerintem is !!! All Respect!! Nagyon átjött a "hely szelleme"

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008.05.05. 19:27 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

A naplót még nem olvastam el, de a képeket megnéztem, és le a kalappal! Nagyon jók technikailag is, és a látásmódod is vérbeli fotósra vall. (Esetleg profira?) (Ha van rá érkezésed, kedved meg időd, privátban megírhatnád, milyen géppel dolgozol. Kiváncsi vagyok. :) )

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb
Rejtettebb a szép beszéd a Zöld Kőnél (smaragdnál)
De megtalálni a szolgálóleánynál az örlőkő mellett

(Ptahhotep)

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2008.05.05. 17:24 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Ez a napló nagyon jóóóóó! Én személy szerint köszönöm hogy megosztottad velünk
c _o_ Au' mámegin' a homlokom!!!!

.-====o====-.
"Qui multum peregrinatur, raro sanctificatur..."
Homérosz

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2008.05.05. 15:56 

Kedves fórumozók!

Ezidáig csak csendben figyeletem a fórumot és nem szóltam hozzá a témákhoz, mivel nem vagyok sem egyiptológus, sem régész. Viszont ifjúkorom óta vonz Egyiptom. Olyan szerencsés voltam, hogy idén áprilisban ismételten - immáron harmadszor- léphettem Kemet földjére. Most is, mint eddig saját magam "szerveztem" az utat. Most Luxorban töltöttem 5 napot és hat nap alatt bejártam a négy nagy oázist. (Siwában már voltam ezelőtt) Az útiélményeket egy rövid naplóban rögzítettem, ebből egyenlőre csak az oázisokon át vezető utamat írtam le. Akit érdekel, erről a címről letöltheti. Képeket ezen az oldalon illetve ezen az oldalon nézegethettek.

Ha úgy gondoljátok, hogy ez a hozzászólás nem tartozik a weboldal kompetenciájába, akkor elnézést kérek mindenkitől.
üdvözlettel: szamosv(ári zsolt)

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.11.13. 18:56 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

kingtut: a KV63 szépen körül van kerítve egy jelzésszerű dologgal, és megerősítve homokzsákokkal a környéke. Az akna felett egy vasrács van, és semmi tevékenység jele nem látszik. Monsieur Poirot le is fényképezte, ha minden igaz, kapok is majd a képből. Az én gépem épp randalírozott (elfogyott belőle a kártya - ez gyakori jelenség volt az úton, de ez alkalommal nem volt már nálam tartalék sem), így én nem tudtam fotózni.
(Sajnos úgy néz ki, hogy hűséges öreg CASIO QV-2900UX-em kezd belefáradni a szolgálatba. Rengeteg rossz képet csináltam most, mintha a CCD belefáradt volna... Igaz, hat éve nyüstölöm, és rengeteg képet csináltam vele - alighanem több tízezret - úgyhogy megszolgált már. A kiválasztott utód azonban jelenleg elérhetetlen, és ami fura, még használtat sem hirdetnek sehol, max. tartozékokat, például akkut. Egyébként egy CANON EOS 350D-t néztem ki [vagy egy komolyabb változatát]. Ha már lúd, legyen elefánt, tudod...)

Dzsehutimesz: igazad van, tényleg II. Ramszesz templomáról van szó. Rendet kell tennem az agyamban, mert össze van torlódva a rengeteg infó :)

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb
Rejtettebb a szép beszéd a Zöld Kőnél (smaragdnál)
De megtalálni a szolgálóleánynál az örlőkő mellett

(Ptahhotep)

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 33 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]