Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /var/www/clients/client1470/web7997/web/forum/common.php on line 106 [phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3391: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3393: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3394: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3395: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
KEMET = Az Ókori Egyiptom • Téma megtekintése - Utazás előtt - Kérdések és válaszok
Szárnyas napkorong

KEMET = Az Ókori Egyiptom

Üdvözlet a betérőnek!
* GyIK  * Keresés  * Társalgó  * Képtár
Pontos idő: 2018.06.19. 17:29

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 111 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: ps
HozzászólásElküldve: 2006.06.06. 20:06 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

ps még egyszer - HoremWeb, nem mindegy, milyen hoszú, ha éjszaka amúgy alszol?! Vagy netán neeem?! Ja, s ha mákod van, megapod a legelső kabint, ahol egyedül lehet császárkodni :twisted: :lol:

.-====o====-.
"Qui multum peregrinatur, raro sanctificatur..."
Homérosz

Vissza a tetejére
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.06.06. 20:04 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

A vonat retúr, az árért Asszuánig lehet lemenni, egyéni szocproblém hogy kiszállsz-e Luxornál!

Ps. Kairóban egy lepukkant szállodában szoktam lakni, ott is ennyi az ár, a kaja szintén hajórakománnyi és vacsi is van, de a színvonal kábé a munkásszálló kontra Hilton

.-====o====-.
Homérosz

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.06.06. 19:52 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Conquistador írta:
Kairó-Luxor alvósvonat 90 Euró, de ebben kiadós kaja is van, a repcsi az huszonnyolcezer ugyanezen a távon, de csak egy irányba...

Vagyis: deviza-középárfolyamon(!) a vonat 23600 Ft, a repülő (kevesebb kajával) 28000 Ft - viszont cca. két óra alatt ott vagy, ki-be csekkolással. Már csak a luxori reptérről kell a városba jutnod, ami persze távolság szépen és jól.
A kérdések:
- az idő megér-e ennyit?
- A vonat egy irányba vagy retour 90€?
(És hogy stílszerű legyek ÉSzAH Ozirisz-interjújához, még egy kérdés: láttad Elvist?) :wink:

Conquistador: ez a Gezira tényleg nagyon jónak tűnik! És ha belegondolok, hogy milyen szállásom volt Padovában 45€/fő/semmikaja alapon... Hmm... (Bármelyik fejlődő országban megérdemelte volna a "felhős égbolt" besorolást: nuku csillag. Persze az olaszok szerint kettő is volt neki. Még szerencse, hogy csak egy fél éjszakát kellett ott töltenem.)

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb
Rejtettebb a szép beszéd a Zöld Kőnél (smaragdnál)
De megtalálni a szolgálóleánynál az örlőkő mellett

(Ptahhotep)

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája: izé... Théba
HozzászólásElküldve: 2006.06.06. 19:26 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Igen jó szállás van az ElGezirában, egy hónapja voltam, 40 Le egy éjszaka reggelivel HA JÓL EMLÉKSZEM, DE VAN HONLAPJA IS http://www.el-gezira.com/ ott aztán rajt van minden. Kimennek eléd az állomásra is de ez húzós visszatekintve, 100 LE, ehelyett jobb a vasútállomásról elvergődni a kompkikötőbe, és a nyugati oldalon egyenest beesel a hotel utcájába. Isteni konyha!!!! Biciklivel 10 percre, na jó, nekem és Lance-nak, fehér embernek húszra vannak a látnivalók... Ps. Kairó-Luxor alvósvonat 90 Euró, de ebben kiadós kaja is van, a repcsi az huszonnyolcezer ugyanezen a távon, de csak egy irányba... Próbálkozhatsz a helyfoglalással, de nincs sok értelme, rám az előzetes telefonos meg netes foglalás után is úgy néztek Kairóban, mintha akkor találtam volna ki az egészet. Sok szerencsét
C

.-====o====-.
Homérosz

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája: Hogyan jut az ember Uaszetbe?
HozzászólásElküldve: 2006.06.06. 18:04 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Örömmel látlak az új fórumunkon, kedves Frász barátom! :D :m-Htp:!

Uaszetbe a legegyszerűbb időgéppel eljutni... :( :bárcsak!:

Luxorba azonban - saját véleményem, és nem igazán tapasztalat szerint - inkább a Kairó + vonat, vagy, ha engedik a lehetőségeid, belföldi légijárat a jobb, és nem a Hurghada + busz. Gondolj csak a konvojozásra. Persze ha találsz olyan járatot, amelyikkel eléred (biztonságosan!) a délutáni konvojt, az naonjó lehet.

A szállás ügyében keresgélj egy kicsit vissza a régi fórum anyagában (bár tudnám, hogy melyik témában), ahol kingtut ajánlott jó szállást.* Tygriss sajnos még nem regelt be az új fórumra (én vagyok a hülye, találkoztam vele kb. egy hete, és nem szóltam :oops: ), de esetleg Conquistador is tud információt adni.

Kicsit később: *utánanéztem és megtaláltam azt a szállást (na jó, csak a hírét), amit kingtut ajánlott, idézem:
kingtut írta:
Elkepesztoen jo szallast talaltam, a Luxor muzeumtol 500 meterre, Volgyre nezo kilatassal, tetomedencevel, legkondival, 2fonek 35$. Hotel Philippe!

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb
Rejtettebb a szép beszéd a Zöld Kőnél (smaragdnál)
De megtalálni a szolgálóleánynál az örlőkő mellett

(Ptahhotep)

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.06.06. 08:03 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Szeretnék 1 hetet Uaszetben eltölteni. Van valakinek tapasztalata ez ügyben? Hogy érdemes odajutni (Kairó+vonat vagy Hurghada+busz), hol lehet megszállni (szálloda vagy valamilyen más 4 fal (tető nélkül :D ) Jól tudom Tigris, hogy már jártál ott valami ilyesmi "kondícióban"? (Ha még megtalálható vagy egyáltalán a Fórumon ilyen névvel?!)

.-====o====-.
:aws:
Frász

"Amíg csukott szemmel, kételkedve keressük a maat-ot,
és mindenáron birtokolni akarjuk a nefer-t,
a hotep meghal a számunkra." (Born 2B Wide)

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.17. 12:21 

Köszi a fotókat is! Sziptah tényleg nagyon szép a szó legnemesebb értelmében.

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.16. 17:26 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Merenptah két hete meg nyitva volt sajnos lusta voltam lemenni ujabb kör jegyert... Lelkifacsarasnak Siptah sirja is megteszi, bar nem sok falfestmeny maradt fenn, csak a lejarat ket oldalan, viszont a sirkamraban bujkal egy csodas arcu szarkofag, kicsit szomorka ugyan... Sok dekort kedveloknek nem ajanlom... I. Ramszesze nagyon ott van! Zarva volt ottjartamkor I. Szeti, II. Amenhotep pedig ott azt mondjak, mumia is van, a kozos IV-V. Ramszesz es Horemheb, es termeszetesen a KV hetes, II. Ramszesz... Tuti nyitva volt Tut, Tausret-Sethnakht (eleg szep), III. es IV. Thotmesz, utobbi facsaros, szep szarkofaggal a melyben, sok maszas!!!, IX. Ramszesz, III. Ramszesz, Siptah, I. Ramszesz es Merenptah... masra nem emlekszem

Van ezek kozt par kep ugyan mar nemtom hogy van feliratozva, I. Ramszesz, Siptah es IV. Thotmesz - belulrol persze http://kep.tar.hu/angelos/50276662#2

C

.-====o====-.
Homérosz

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.16. 08:24 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

kuszkuszka írta:
Tudnátok abban segíteni, hogy jelenleg a KV sírok közül melyikek látogathatók?

Folyamatosan változtatják mikor melyik látogatható, ott a helyszínen tudod csak meg melyik van nyitva.
Népszerűek a KV-34 III. Thotmesz megtört vonalú mély sziklasírja szép festéssel és a szarkofággal, a KV-6 IX. Ramszesz, a KV-11 III.Ramszesz, a KV-16 I. Ramszesz szépen festett sírjai, és ha a KV-8 Merenptah sírja is nyitva van három dinasztia sírtipusait is felölelő összehasonlító látogatást lehet megejteni.Tut sírja mindíg látogatható, de külön (drágább) belépővel, de a nem egyiptománoknak általában csalódást okoz.

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.16. 07:57 

Tudnátok abban segíteni, hogy jelenleg a KV sírok közül melyikek látogathatók?

Nekem szegezték ezt a kérdést és nem tudtam válaszolni: és melyik az a 3, amit leginkább érdemes megnézni?

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 111 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]