Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /var/www/clients/client1470/web7997/web/forum/common.php on line 106 [phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3391: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3393: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3394: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3395: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
KEMET = Az Ókori Egyiptom • Téma megtekintése - Bigi utinaplója
Szárnyas napkorong

KEMET = Az Ókori Egyiptom

Üdvözlet a betérőnek!
* GyIK  * Keresés  * Társalgó  * Képtár
Pontos idő: 2018.06.20. 14:11

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 24 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Bigi utinaplója
HozzászólásElküldve: 2008.07.12. 01:32 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Eloszor is koszonom a topicot. Conquistadornak valaszolva, olvastam a tiedet, a legnagyobb kulombseg azonban az, hogy en nem todok olyan stilusban, annyi viccel fuszerezve es olyan erdekeset irni. De azert megprobalom. Szoval biilentyuzetem tenyleg nem elegiti ki a magyar igenyeket, de remelem azert ertheto lesz.

Elsokent itt a mult het csutortoki, penteki es szobati beszamolom.

Csutortokon egykor keltem, egy idegen csavo volt itt a lakasban, mint kiderult, Husszein. El sem engedett addig, amig nem reggelizem vele. Vegul 2kor taxiba szalltam, hogy elmenjek Dahsurba. A gond az volt, hogy soforom se volt meg ott. Ennek kovetkezteben jol el is tevedt. Vegul 5re jutottunk el Dahsurba. Ez egy baromi helyes kis falu, tele datolyapalmakkal. A vicc az volt, hogy 4ig volt nyitva a korzet. Legalabb messzirol tudtam csinalni par fotot. Visszafele csak gizaig hozattam magam, ahol egy csoka rabeszelt, hogy menjek el vele tevegelni a piramisokhoz. Vagy egy orat baktattam huseges allatomon a piramisoknal. Csodalatos volt...
Aztan elindultam bankautomatat keresni, mivel minden penzem legomboltak rolam. Kozben osszehaverkodtam egy Szaber nevu sraccal, egy csomot beszelgettunk, majd felajanlotta, hogy menjek el vele masnap lovagolni a Szakkarai es Abu Sziri piramisokhoz.
Bar jobb arat mondott, mint amennyier aznap tevegeltem, de mar sok lett volna a jobol...

Penteken megint nem sikerult emberi idoben kelni. Gondoltam setalok egy kicsit Kairoban, amibol az lett, hogy vegtelenul eltevedtem. Olyan helyeken, ahol nem jar turista, ugy neztek ram, mintha ufo lennek... Valahogy eljutottam a Khan el Khalilihoz, ami a nagy bazar. Ott maszkaltam, majd betevedtem egy boltba. Vagy masfel ora alkudozas utan vettem 3 egyiptomi ruhat azoknak, akiknek koszonhetem hogy itt vagyok. Kozben beszelgettunk, cigiztunk, teaztunk, baromi jo hangulata van egy ilyen vasarlasnak. Egyiptomi barataimra varva osszehaverkodtam egy kb. 10 eves sraccal, egesz jol eldumaltunk arabul (!). Egyiptomi barataim jartak mar magyarorszagon, kicsit beszelnek magyarul. Ket lengyel lannyal jelentek meg, egyikuk szinten tanul magyarul. Beultunk Kairo leghiresebb teazojaba (Fishawy), ahol vicces volt, ahogy egy egyiptomi es egy lengyel megyarul beszelget... Aztan a citadellan folytattuk a teazast, pipazast.

A szombati napon szinten rohadtul elaludtam, ugyhogy maradt Kairo felfedezese. Az un. Fatimida Kairoban voltam, ami tele van kozepkori mecsetekkel, mauzoleumokkal, koran iskolakkal es karavan pihenokkel. Mindezek csodalatosan szepek. Betevedtem a boltba, ahol tagnap vasaroltam, mar baratkent fogadtak, marasztaltak, kaveval, teaval, cigivel, sot meg ebedet is kaptam. Felkutattak nekem az egesz bazart, de nem talaltak igazi Ezeregy ejszaka meseit, csak eggyet, azert viszon pofatlan arat kertek. Kifele menet egy csavo szo szerint berangatott a boltjara, megmondta, hogy kotelezo innom valamit, majd elbeszelgettunk. Megcsak meg sem emlitett semmit, hogy megvegyek. Felajanlotta, hogy dolgozzak a boltjaban par napot. Vicces lenne a bazarban tukmalni az arut az embereknek... Meg holnapig gondolkodom rajta...

A bazar utan gyalog, majd metroval eljutottam a regi kairoba, ahol egymas mellett van vagy 4 kopt templom. Mar keso volt, zarva voltak, csak kivulrol fotoztam le oket. Ami erdekesebb, hogy osszeismerkedtem egy felig egyiptomi, felig indiai sraccal, aki hihetetlen kedves volt. A boltjukban beszelgettunk, teaztunk, elmeselte, hogy meg sosem volt ilyen boldog, mivel ma szuletett kishuga. Hihetetlen, hogy tud orulni ennek. Azt mondta, hogy elad nekem akarmit a gyari aron, hogy emlekezzek ra. Meg kozos kepet is csinaltunk, tanitottam neki par szot magyarul, majd a gyari ar alig tobb, mint feleert vettem tole egy kis tevefigurat. Megigertette velem, hogy nekem lesz, nem adhatom oda senkinek. Vegul igen konnyes bucsut vettem uj baratomtol es hazajottem. Hazafele azon dobbentem meg, hogy arabul alkudozom a taxissal... egyszer csak azon kapja magat az ember, hogy arabul beszel... furcsa...

Az elet itt bar nagyon furcsa, megis csodalatos. Az emberek furan neznek ram, de akivel egyszer osszeismerkedem, rendkivul kedves. Neha olyan, mintha egy nagy szemettelepen elne 20 millio ember. Ez igy is van. Ezt azonban meg lehet szokni, meg lehet talalni a szepet. Folleg az emberekben. Telleg masok, mint mi...

.-====o====-.
"Az ember retteg az időtől, de az idő is retteg a piramisoktól." /Egy arab közmondás/

Vissza a tetejére
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Re: Bigi utinaplója
HozzászólásElküldve: 2008.07.11. 20:49 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Bigi írta:
Ami viszont meg inkabb off, de muszaly megkerdeznem. Eddig minden nap irtam beszamolot. A forumra azonban nem mertem feltenni, mivel nem csak az okori egyiptomhoz kapcsolodik. A kerdesem az lenne, hogy nyithatnek e neki egy topicot, illetve hogy erdekel e Titeket? Vagy esetleg email formajaban is megkaphatja, aki akarja.
Tedd csak fel ide, örömmel vesszük! Az már csak természetes, hogy egy élménybeszámolóban a mai korra vonatkozó élmények is helyet kapjanak. ;) Amint látod, meg is nyitottam a témát neki.

Többieknek: mivel Bigi Egyiptomból, arab billentyűzetről ír, nézzétek el neki, hogy nem tud ékezetes betűket használni. Köszönöm szépen!

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb
Rejtettebb a szép beszéd a Zöld Kőnél (smaragdnál)
De megtalálni a szolgálóleánynál az örlőkő mellett

(Ptahhotep)

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája: Re: Élménybeszámolók
HozzászólásElküldve: 2008.07.11. 13:44 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Szerintem buli az ilyen, én annak idején megirtam a magamét, nem szóltak rám, pedig erősen kiütközött a nekrofil hajlamom :Széth:
Nosza rajta!
C

.-====o====-.
"Qui multum peregrinatur, raro sanctificatur..."
Homérosz

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája: Bigi utinaplója
HozzászólásElküldve: 2008.07.10. 21:02 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Ma kulonosen meleg volt, majd meg doglottem. De azert elviselem valahogy... Ami a memoriakartyat illeti sajnos, csak 1 gb, de kiegeszitve egy 8 gbos pendriveal mar nem rossz. A gond az, hogy otthonhagytam az attoltokabelt. Szoval kerdezoskodok ismerosoknel, nem tudom, hogy fogom megoldani.

Meg nem tudom, de valoszinuleg nem fognak felvenni. (Aligha eleg onmagaban egy 96%os tori emelt. Igy jar, akit egy tantargy erdekel.) Viszont jo eselyeim vannak itt, Egyiptomban. Ezt probaltam elintezni ma, de nem konnyu megbirkozni az arab burokraciaval. Meg sajat tolmaccsal sem.

Ami viszont meg inkabb off, de muszaly megkerdeznem. Eddig minden nap irtam beszamolot. A forumra azonban nem mertem feltenni, mivel nem csak az okori egyiptomhoz kapcsolodik. A kerdesem az lenne, hogy nyithatnek e neki egy topicot, illetve hogy erdekel e Titeket? Vagy esetleg email formajaban is megkaphatja, aki akarja.

.-====o====-.
"Az ember retteg az időtől, de az idő is retteg a piramisoktól." /Egy arab közmondás/

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 24 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]