Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /var/www/clients/client1470/web7997/web/forum/common.php on line 106 [phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3391: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3393: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3394: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3395: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
KEMET = Az Ókori Egyiptom • Téma megtekintése - Skizoid 3pnapló avagy hasznos tanácsok magánosan sétálóknak
Szárnyas napkorong

KEMET = Az Ókori Egyiptom

Üdvözlet a betérőnek!
* GyIK  * Keresés  * Társalgó  * Képtár
Pontos idő: 2018.06.23. 09:09

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 61 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.01.12. 11:48 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Conquistador írta:
No hát itt a vége, ...Nem csukom még be ezt a hmmm... lapozhatatlan naplót ...

De ne ám, még az epilógus (is) hátra van, és különben is ...biztos van még pár csoda ami kimaradt, godolkozzál! Hiányoznának a friss híreid Kemetből. =D>

.-====o====-.
[ img ]
"Óh, Nut anya! Terítsd ki szárnyaidat fölöttem, miként az örökfényű csillagok!"
(Tutanhamon koporsófedelének felirata)

Vissza a tetejére
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.01.12. 08:01 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

No hát itt a vége, kialudtan és valamivel tisztább fejjel..
Kis mosolyszünet Egyiptomnek de nem tarthat túl soká, mert mire hazajöttem, valaki meglepett egy belépővel Bécsbe a Tutankhamonos cuccokra, örülök is neki mint a majom a farkának mert nagyon belejöttem az ékszer-rajzolásba... Ajjaj el is felejtettem, dugdosom is mingyá' a rajzaimat a szkennerbe, de az a mingyá' az legyen inkább hétfő, most ráülök kotlok a vallástörin, hátha kikel...

Nem csukom még be ezt a hmmm... lapozhatatlan naplót mert február elején elhasználom a párizsi 'óccsó jegyet' irány a Louvre, megnézem mi van arrafelé... Már megint franciák, tudom...

S kedden már megint mehetek dolgozni... _o_ érte...

.-====o====-.
"Qui multum peregrinatur, raro sanctificatur..."
Homérosz

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.01.11. 12:42 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Ekhnáton éjszakája

Mikor lement a térre, már a sátrak
a lampionok fényében áztak,
gyertyák üvegek nyakában álltak,
nyári Halottak-napja-fény,
és deszkapolcon porosan
a rózsaszínű krepp-papirbabák.

Oldalt tetováltak dombjai,
dinnyék olajzöld bőrén forradásos,
kötőtűvel kipontozott szivek.
Fent fényreklámok hullámzó haja.
Forró szél. Némi szalma.
Sötét volt az az éjszaka.

Ment, ahogy körbezárta
jelenlétének álruhája,
ment mozdulatlan, egy magasvasút
futott fölötte.
futott fölötte.
Tisztítsd meg az arcod.

Két tenyered öblébe hajtod,

tenyéröbölnyi vízre hajtod,

harántcsíkolt az akarat,

itasd meg, mint egy madarat,

itasd meg, mint egy állatot,

mosd, mosd az arcod és a nap,

melynek minden sugara végén

apró keze van, majd a nap

kezével az arcod –

Éjszaka. Vásznai súlyosodva
függtek be a fények közé,
a pultok közé, melyek selyemcukor-mód
és úgy csillogtak, mint a hernyók,
gyertyák fulladozása, szélroham.

A régi kertben.
A kertben volt a százezernyi,
az ostyafényű ég alatt,
a másik arcot kell lenyelni,
s a zöld virág, a bodzaág,
amelyre Judás felköti magát,
s egy csillag némi zöldje fönn,
a kertben volt a mérhetetlen,
bár volnál oly kicsiny, szerelmem,
mint egy isten az ostyán.

És jöttek már a tankok.

Fém-hullámhegyek
elől futott az utca kőmederben,
futottak a puha testek fém és kő között,
egy-egy léggömböt húzva még magukkal,
dőlt bódék vászoncsattogásait,
hídkarfák loccsanásait,
távol hamut, és üveg-permetet,
s a hangközökben azt, ami fújt felettük,
azt, ami fújt
fent, fent, a teljes égitest fölött.

Egy mellvéden vetette át magát
a többivel együtt,
együtt, meredeken gurultak,
darabosan, zökkenve hulltak,
fent sorozatok még, ők egymáson át,
mint egy hegyomlás.

– – – – – – – – – – – – – – – – – –
Köd volt, amikor ujra látni kezdett.
A vízparton feküdt. A nád.
Mellette másik test is az iszapban,
oly hűvösen nyújtózva, oly hanyatt,
mintha külön hó hullott volna rá.
Fölkelt mellőle. Egyetlen mozdulattal
emelkedett föl, mint a füst,
mellőle, vagy, belőle fölkelt,
s oly áttetsző volt, amikor feküdt.
Fölkelt, feküdt, egyetlen mozdulattal.

És vitte akkor is, mikor elindult.
Homályosan, a testet vitte még.
Elnyúlt ködök vízszintesében
ment,
ment,
jobbkezével tartva balkezét.

.-====o====-.
Homérosz

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája: Hazajöttem...
HozzászólásElküldve: 2008.01.11. 12:35 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Nemes-Nagy Ágnes

Ekhnáton az égben

Ott minden épp olyan. A bánya.
Talpig hasadt hegyoldal. Eszközök.
Amint tapintja a mészkőfalat:
bizonytalan a pirkadat.
Mintha belülről hajnalodna,
a sziklák vékony oldalán,
s oly áttetsző a kő, a vas,
mint egy végső kudarc után.

Ott az erdő.
Darabokban jár a köd.
Ötujjasan, mint elhagyott kezek,
vagy fölnyúlnak függőlegesre,
már-már uszályos mozdulat,
s jelentésükig el nem érve
halványan folynak a földre,
ahogy vonulnak –
ahogy kinőnek és ledőlnek
ezek a felhős, hosszú törzsek,
egy másik erdő jár a fák közt,
s egy másik lombot hömpölyögtet.
Ott alagút a fák alatt.

Sötét füvek, kavics:
keskenyvágányú sínpár, virradatban.
Ott már a nap, jön gőzölögve,
oldalt hasít be a ködökbe,
jön-jön a néma robogás,
fölszikrázik a fű-alatti fém,
szikrázik a reggel,
míg egy bokor-fal váratlan szökik fel,
mert végetér a sín a fű alatt.

És aztán néhány talpfa csak,
mint néhány zökkenő lépés előre –
a tisztáson megáll a nap.
Ott délelőtt. Ott nagy növények.
Ott nem mozdul a nagy kamilla-rét,
közötte néhány vasdarab,
fölötte lépes sűrűség,
fehér-küllős növény-napokkal
hullámtalan Tejút és semmi szél.
Mindig. Örökre. Dél.

.-====o====-.
Homérosz

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.01.10. 21:14 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Igyekszem nyitva tartani a szemem, egykor el kell induljak a repterre s meg csak kilenc ora...

Este atmentunk Mariellel Mohinderhez, cegert festeni, de Mariel, mikor meglatta a tervet, kozolte, nem gondoljuk ugye komolyan, hogy o ezeket a szabalyos betuket oda tudja rittyenteni az USB-re, hat odarottyentettem en a grafittal, ok meg majd befestik. Cserebe fantasztikus indiai vacsoraban volt reszunk...

Ami utana kovetkezik eleg erdekes. Egy itteni ismerosom megprobalta elmagyarazni Merielnek, hogy a Mary nev nem mas, mint az oegyiptomi Mery, mint Ofelsege Meryamun Ramesszu, ittmaradt valtozata, a Sarah meg a ZaRe nek a maradeka s mindketto noi nev shogy a rosette-i kovon vannak felirva. Nem tudtam erre mit mondani, nem hiszem, de nem akartam beleszolni mert MAriel nagyon felvillanyozodott, a fiockot meg nagyon kedvelem, nem akartam hogy megharagudjek...

Reggel... Ot ora szokas szerint, megyek a RAmesszeumba, Erik a honom alatt, egy marek fustolorud meg a reggelim amit kutyafuttaban eszem meg... A jegypenztar megint szarozik, negyedkor nyit hat helyett, huzom a belem felfele s igy is csak tiz percem marad... Fustolo Ofelsegenek, zene a fuleinek, kicsit sirtam is azt hiszem, annyira szep volt... Bizony megpusziltam a szemeit neki, mikor kifele jottem, s mikor kileptem a kapun, felkelt a nap... Rohanas a repterre, eggyel elobbi jarattal eljottem de nem is baj mert a rapterrol a varosba ket orat tartott a busznak bekeveredni... Aztan gondoltam, besetalok a helyemre, a hatamon tizenot kilo cucc, a kezem tele, ezek itt meg raerosen setalnak elottem, a feneb is, a bal vallamon a heget minden lepesnel csisziteli a hatizsak pantja. No erre ra meg a kisebbik hatizsakon valami szij eloldodik es egy ovatlan pillanatban a labamra tekeredik, esem akkorat mint az olajto es a bal vallam iszonyatosat reccsen... Azota kurvara faj...

Este meglatogattam utoljara Ofelseget, Fady baratom s szegrol-vegrol kollegam, elvegre o is grafikus, megvart a kertben, igy nem boghettem meg amugy is iszonyu jopofa ficko, mellette nem lehet az ember szomoru. Szereztem ket rozsat Ofelsegenek, meglepetesemre mindjart ot viragos is akadt a Tahriron - ujabb dolog a cerka, papir mellett amit nem kell otthonrol dajkalgatva behajozni - illatozott is a terem rendesen s szerencsere kevesen voltak.

Lehet, most haragudni fogsz ram, mondtam neki, ott allva az arca felett, de most nem jovok egy jo darabig, harom evig biztosan nem, de lehet, otig sem. be kell fejeznem az egyetemet. Rashid le is tolt tegnap, otthon all a vizsgaidoszak en meg itt jatszadozom... Igaza van...

Na de mivel eppen all a vizsgaidoszak, segitened kell..

A franciak sz...tak a fejemre de te nem hagyhatsz elveszni, tudod...

Ofelsege nem szolt semmit en viszont eszrevettem egy par nagy miteszzert az aszott, oreg nyakan...

Csunya vagy ne haragudj...

Luxorban nem volt szivem a cerkammal zaklatni az oreg MenpehtyRe-t, s a sirokba sem mentem be rajzolni a Kiralyok Volgyeben. kezdem megerteni amiket Agi mondott nekem mikor eloszor jartam kint... Milyen igaza volt...

S amit nem latsz az nem faj...

Nem baj, jon a lelked velem haza... Vidam dolog am a magyar asatas...

Ofelsege kapott egy feher meg egy piros rozsat, a szarat le kellett ragnom mert tul hosszura sikeredett... En egy pizzat kaptam magamtol este az arcomba...

Mi maradt ki...

Ha mentek, biztosan elebb nalam, minden draga s addigra meg dragabb lesz. Sok helyen nem voltam mert nem erdekel, fetisiszta modon szeretek ket helyet s onnet nem tok kiszakadni, ma azert megneztem parat, illetve az arat csak mibe kerul. felnott arak.

Nemesek sirjai 3 sir egy jegy - 25
I. Szethi Qurnai temploma - 25
Ramesszeum - 25
Merneptah romma restauralt halotti temploma - 1o
Deir El Medina - 25

Kairoi muzeum 5o, diak 25...

Meg ami meg kimaradt
meg ami most nem fog megtortenni...
leesik a fejem
holnap szetalszom az agyamat

viszlat
C es Ramessu

[ img ]

.-====o====-.
Homérosz

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Conquistador 2008.01.19. 17:47-kor.

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.01.10. 20:55 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

ugy nez ki ez a gep meg Ofelsege idejebol valo, nem ismeri fel a pendrajvot, illetve a pendrajv nem mutat eletjelt, kenytelenek lesztek ekezet nelkul olvasni de legalabb jobban figyeltek. Reggel ugyan irdogaltam Eriken mert nem tudtam aludni de hiaba ekezetes, ha nem hat nem...

Tegnap az utolso remenyem is elszallta francia kapcsolatra, ugyhigy ugy dontottem, meghagyom nekik Eufemiat az ufoival, mikor megtudtam, Leblanc doktor megvett egy ilyen kepet, azt hittem hanyatt vetem menten magam. A franciak reggel mar eltuntek az aknaban es a folytatasaba eso folyosoban, nem is latam oket s most nem fogom hosszu ideig, azt megigerem... Osszeszaladtam ket koborlo magyarral is, megorultem am nekik pedig nem szoktam, sot, azon vettem magam eszre, miota itt vagyok, szinte csak a britekkel jarunk ossze. par sor utan elmentunk Stannel Malkataba regszt jatszani, ossze is szedtem egy marek cserepet. Megint mutatott par III. Amenhotep korabeli sartegla epitmenyt, a teglakon tisztan latszik a kiralyi pecset. Az egyik rom a Suzan Mubarak-falu mogott van, mikor Stan belelepett a gazba, egy rakat gyerek rohant a kocsi utan, s nemelyiknek sikerult felkapaszkodnia a tetore, baksist remelve Stantol. Csuda dolgai vannak III. Amenhotepnek a sivatagban, mar maga ez megerne egy ketnapos dzsipturnet. Mutatott egy kis ptolemikus templomot, ajanlom nektek is ha arra jartok, utalom ugyan Ptolemaioszt meg a kortarsait de ez finom darab. Medinet Habutol befele a falu fele van, szemben majdnem a templommal, marmint Habuval. Az ajto be van ugyan zarva mert nem nagyon jarnak arra de ha kered kinyitjak s valami csoda ami bent van, melto parja a kis Izisz-szentelynek amirol a multkor meseltem...

Neha megszakitom s mentek am mert elszallt elebb is...

[ img ]

.-====o====-.
Homérosz

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Conquistador 2008.01.19. 17:49-kor.

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.01.08. 19:57 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

koszi, itt az ujabb adag
reggel szokasos, a Ramesszeum Barati Tarsasag ujabb tripje miatt megint felejtos a francia parti. kezdek lassulni reggelente, egy ora kell mig felerek... s egyre nehezebb felkelni...
Kilenc ora tajt odajott a francia doktor, ugyan mar mit szuttyogok azon a falon ket napja, belenez, s mit ad Isten, felnez a falra, vissza a lapra, fel a falra... Szentegek,csekkolja, stimmel-e a szoveg, milyen szerencse hogy ott van nekem Philippe ha valamit nem tok kiolvasni a vakito nap vagy a ko toredezettsege miatt. Aztan nyul a tobbiert, nehezen lapozgat a kiszaradt kezevel, a fejrekonstrukciokat s Ofelsege Imait gondosan kerulve csak a falakat nezi, s csekkolja ujfent...
Eloszor latok elkepedest az arcan, no gondolom magamban, olyan ez, mint a Kisherceg es a Roka ujfent...

A fenebe, gondolom magamban, rajzolni akarok neked...

Aztan elmegy s meghagyja, holnap beszelnunk kell, a legrosszabbra keszulok, abbol csak jo johet ki.

A Ramesszeum Barati Tarsasag akkora asataszaro bulit csapott hogy zengett a kornyek, szegeny Ofelsege alighanem bele is suketult. Mi ezt odhaza fozes es ivaszat kereteben adjuk elo...

Delutan atringatoztam a masik oldalra valami illo ruhat beszerezni ebbe a hideg idobe, vettem ket hosszu feketet, s elmentem a remelegans Sonesta Saint George hotelbe, ahol allitolag van egy korrekt masolat Ramszesz karkotojerol. Persze nem egyezett, amugy szep volt, 17.ooo font a vegso ara, meg nem, csak felvettem s megcsokoltam mielott visszatettek a vitrinbe.

valmivel kesobb mar ezustben ugyan de ujra a kezemen volt s ha sikerul lekoplalni az arat, meg is veszem...

erdekes cuccot rajzotam ma, van ittem jopofa s vegtelenul szep indiai, etterme van. Ugy negyvenes. Egyszer futolag latta egy rajzom, meg akart kerni rajzoljak neki cegert, fizetni is akart de mivel minden nap ott eszem magam ingyen degeszre, gondoltam meglepem, igy felrajzoltam egy feherre meszelt USB lapra a Taj Mahalt, ulve a monitor elott kezemben az USB lappal, vertem is le mindent ami mozdithato. Holnap be is festem neki.

a nagy Ramesszeumos falrol mar csak Khonszu hianyzik s ha o megvan be is fejezem a rajzolast... Megrajzoltam Ofelseget keptelen kepekben, oregen, megfaradtan uldogelni egy oszlop huseben, teljes kiralyi diszben, szorongatvan a ket jogart, masszor a kezeit az egnek emelve, s most a hajon idefele megint csak oregen, terdre esve, mint aki azt mondja hagyjatok beken vegre. Mivel tegnap muveltem a nagybrit nepet, Pilinszkyt es Nemes-Nagyot forditottam tobb-kevesebb sikerrel, ofelsege terdelo alakja kore egy vers kerekedett, amit ha tehettem volna, itt hagytam volna neki a szokott helyen, de asszem megelegszik a friss viraggal meg a fustolo szagaval...

nincs ekezet de ti erteni fogjatok, sajnos nem tom illiusztralni...

idezojelet se talalok

En fekszem itt a kihult foldon
Eleven kincse meg a nyarnak
Vetkek s rossz jelek rohamozva
Edes husomra idejarnak
Igazan s vegleg teged varlak
Erdes tullben gyere lassudan
Horzsolj vegig s hagyj itt orokre
Izzo kierics-koszoruban

persze nem Pilinszky sem Nemes-NAgy, ez Ady a javabol...
Holnap megyek regeszt jatszani a malkatai cserepdombokra...
Reggel persze a szokasos

joejt
c

.-====o====-.
Homérosz

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája: Hááát!!!
HozzászólásElküldve: 2008.01.08. 15:01 
Írnoknövendék
Írnoknövendék

Szia!
Olvasom a kommentjeidet, és bevallom esz a sárga-kék-zöld-szívárványszínű irigység.
Olyan élethűen írsz le mindent, hogy szinte ott érzem magam.
Garatulálok at egészhez! és további nagyon sok éményt, nekem sokat adtál az írásaiddal!
:aws:

.-====o====-.
"Ne csökkentsd a szíved követésére szánt időt,
mert a KA utálata az ő idejének elpazarlása(...)"
Ptahhotep

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.01.07. 17:06 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

marol semmi
ramesszum, naplementeig, utana esti sorozes az angolokkal
szelavi

.-====o====-.
Homérosz

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.01.06. 21:29 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

ket ujabb nap abydoszi enyelges utan ujra itt, tegnap meggyult a bajom az amerikai expedicio inspektoraval, reggel besetaltam szokas szerint firkalni, szembe jott velem egy teodolit. nem nagyon szeretem, miutan volt hogy par napot toltottem az allvanyra gyogyulva, de annak sem orultem hogy megjottek az amcsik - hamarosan bezarjak a templomot hogy dokumentalhassanak. na jon az inspektor, kerdi mit keresek itt, minek rajzolok, mi az hogy rajzolok satobbi satobbi, en meg mit sem vettem ra s tettem a dolgom. az atok azonban a nyakamba ult, a vonatom ket orat kesett, hullafaradtan jottem vissza luxorba. FENEBE ENNEK A ROHADT KLAVIATURANAK, ERIK A SZOBAMBAN PUNNYAD MERT NINCS ITT WIRELESS, S HOL A NAGYBETU SZORUL BE HOL meg altalaban, na vegre megvan...

Szoval este sikerult szert tennem ket ropogos illatos rozsara s a hely brit kozosseg megint jol telezabaltatott, igy reggel frissen kivirulva bepakoltam a cuccomat a Ramesszeumba, gondoltam, felviszem a viragokat Ofelsege sirjahoz, fel is vittem, de bejutni mar nemtudtam, lejart a Taszriyam.... Na, hosszas konyorgesre bekisert egy fegyveres, meredten nezve az orajat adott ot percet s kozben egyezmenyes jelekkel tudatta, fogjam be a szamat... Rendben, gondoltam, behajoztam a viragot Ofelsege sirjaba, ugyeskedtem melle ket fustolot is a falba, gondoltam elegedett lesz az oreg Lelek de nem volt az... Vissza a Ramesszeumba, nem tok bemenni, ugyanazok a kapusok, akik napok ota krdezes nelkul engednek be, elkezdenek kotozkodni, mi a fenet keresek en itt, mondom, hagyjanak beken mert szolok a Leblancnak. De nem hagynak, en meg nem tok szolni mert a taskam a telefonnal egyutt az elso udvarban... Oke, elkocogok jegyert, vissza, nagy vonakodva beengednek... Ezekkel a fickokkal ket napja minden reggel egyutt kaveztunk-cigiztunk, erre tessek...

Tanulsag - az itteniek - tudom, masok is, kepesek egyik pillanatrol a masikra szembefordulni veled es az arcodba kopni, holott lehet, egy perccel ezelott meg megcsokoltak eppen... Hu de szarul esett... Nem is tudtam rajzolni raadasul kutya nehez falba fogtam bele... Tizenegykor be is fejeztem, a francia doktor jott, elkezdett faggatni a munkamrol, a rajzaimrol meg a tanulasrol, sajnos epp nem volt nalam egy fia kesz rajz sem, karomkodtam is magamban, mert ugy nezett ki, az amugy igggencsak elfoglalt gall most epp raert volna. Holnap nem er ra mert valami csoport jon, Ramesszeum Barati Tarsasag, kell elottuk valamit prezentalni, holnaputan megint egy adag francia, na most megint varhatok...

delutan muzEuM, BELEPO - FELNOTT 7O, DIAKKAL 35 FONT
JA, AMUGY A rAmesszeum felnott 35, diakkal 15

a muzeumban keptelenseg rajzolni, sok a turista es sz.r a megvilagitas, egyebkent a biztonsagiak segitokeszek...

este ujabb nagybrit zabalas, most megint megyek aludni...
igazabol unalmas lehet mar hogy mindig szinte ugyanazt irom...

hianyoznak a kollegaim
rajottem megis szeretek otthon
Ofesege lelke meg ugyis velem jon, elvegre nemsokara ujra munkaba all, dul a vizsgaidoszak...

joejt
c

.-====o====-.
Homérosz

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 61 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]