Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /var/www/clients/client1470/web7997/web/forum/common.php on line 106 [phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3391: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3393: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3394: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3395: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
KEMET = Az Ókori Egyiptom • Téma megtekintése - Egyiptomos könyvek az interneten
Szárnyas napkorong

KEMET = Az Ókori Egyiptom

Üdvözlet a betérőnek!
* GyIK  * Keresés  * Társalgó  * Képtár
Pontos idő: 2018.06.19. 14:52

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 34 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.02.08. 15:22 
Írnoknövendék
Írnoknövendék

Szeretnék ellátogatni a Vámbéry-re,csakhát messze van nekem Pest! Egyébként azt szeretném kérdezni:hogy érdemes lenne e megvenni:Az Ókori Egyiptom Templomai könyvet? Mert láttam hogy valaki nincs elragadtatva a szövegrészétől! Azt hiszem hogy Uséb-Maat! Üdv néktek! :anx:

Vissza a tetejére
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.02.08. 14:44 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

NIncs mit :m-Htp: Aenhotep! Ez azért ne "rettentsen" el attól, hogy ellátogass a vámbérire! (Persze nem kell, csak nagyon tudom ajánlani!)

.-====o====-.
"Az ember retteg az időtől, de az idő is retteg a piramisoktól." /Egy arab közmondás/

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája: ...
HozzászólásElküldve: 2007.02.07. 22:29 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

bion' az ominózus darab nálam van, én vettem meg valamelyik szombaton, de mivel csupán a harcikocsik leírása és tut anatómiája - hmmm.... finom szöveg, ajánlom mindenkinek - miatt vettem meg - ha nem leszek gonosz szokás szerint, megválok tőle...

c

.-====o====-.
"Qui multum peregrinatur, raro sanctificatur..."
Homérosz

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.02.07. 20:41 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Nagyon szívesen! :)

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb
Rejtettebb a szép beszéd a Zöld Kőnél (smaragdnál)
De megtalálni a szolgálóleánynál az örlőkő mellett

(Ptahhotep)

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.02.07. 20:37 
Írnoknövendék
Írnoknövendék

Kedves HoremWeb és Bigi! Köszönöm a segítő kézségeteket! De lehet hogy szerencsém lessz,mert üzent nekem Conquistador,hogy neki megvan,és lehet hogy eladja nekem! De még várok a válaszára hogy tényleg eladja e nekem! De remélem számíthatok majd rátok,ha mégsem jönne össze a dolog Conquistador-ral,akkor majd szólok nektek! Mégegyszer köszönöm a segítőkézségeteket! _o_

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.02.07. 20:33 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Köszi, Bigi, valóban erre gondoltam!

Amenhotep: érdemes időnként megnézni a Vámbéry honlapját, no meg itt a Fórumon belül is van egy téma, ahol rendszeresen fel szokták tenni az épp aktuális programot. (Csak halkan jegyzem meg, mert hát Dani épp olyan elfoglalt, mint én, hogy időnként hamarabb kerülnek fel ide a változások - a fórumozók jóvoltából, mielőtt még bárki azt hinné, hogy magamat fényezem - mint a Vámbéryhez.)

(Két perccel később:) No, Uséb-Maat épp ebben a pillanatban tette fel a részletes programot :) Itt találod meg.

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb

(Ptahhotep)

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.02.07. 20:13 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

HoremWeb írta:
Ha jól emlékszem, a Tut-Ankh-Amon koporsója és múmiája c. könyvet láttam a Vámbéry legutóbbi Egyiptomi Szombatján (ha a Carter-féle könyvről van szó). Próbálj meg eljönni a legközelebbire, vagy szólj, biztos van olyan, aki szívesen megveszi és eljuttatja hozzád - akár én is, csak nem biztos, hogy tudok menni a következőre.

Jó lemlékszel! (Vagy mindketten rosszul :D)
Amenhotep: Horemweb erre gondolt. Ezen a honlapon találsz infókat a egyiptomi szombatokkal kapcsolatban. A következő programja még nincsen fenn, de február 24-én lesz. De én is válalkozom rá, hogy megveszem Neked, ha nem tudsz eljönni.

.-====o====-.
"Az ember retteg az időtől, de az idő is retteg a piramisoktól." /Egy arab közmondás/

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.02.07. 16:52 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Szia Amenhotep!

Ha jól emlékszem, a Tut-Ankh-Amon koporsója és múmiája c. könyvet láttam a Vámbéry legutóbbi Egyiptomi Szombatján (ha a Carter-féle könyvről van szó). Próbálj meg eljönni a legközelebbire, vagy szólj, biztos van olyan, aki szívesen megveszi és eljuttatja hozzád - akár én is, csak nem biztos, hogy tudok menni a következőre.

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb

(Ptahhotep)

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.02.06. 23:02 
Írnoknövendék
Írnoknövendék

Kedves HoremWeb! Én a Kilépés a Fénybe-Egyiptomi Halottaskönyvet vettem meg! Egyébként mint írtam,még nagyon szeretném a Tut-Ankh-Amen Koporsója és Múmiája című könyvet szeretném megszerezni 1993-as kiadásban! De hát sajnos csak előjegyezhető van! De szeretném ha valaki segítene nekem!

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.02.06. 16:35 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

amenhotep: ha másként nem megy, akkor jó ez a könyv is, de számíts arra, hogy nagyon eltér a fordítás az eredetitől. Ha tudsz angolul, jobban jársz az angol szöveggel (bár az meg nagyon nehéz, tele van régieskedéssel).

Ja, izé... Melyik HK-t rendelted meg? Bár mondjuk a fordítása egyiknek sem jó... :( Az Illusztrált egyiptomi Halottak Könyve inkább csak a szép képei miatt érték, egyébként dr Ramses Seleem kicsit elvetette a súlykot az ezoterikus megközelítéssel.
A Farkas Lőrinc Imre-féle Kilépés a fényre - Egyiptomi Halottaskönyv jobb valamivel, mert ott csak az okoz gondot, hogy az eredeti egyiptomi szöveg (nem éppen nagyra értékelt) Wallis Budge-féle angol fordításának német átültetéséből készült magyarítás - az ilyen sokszoros fordítás meg sosem tesz jót a szövegnek. Ld. Karinthy paródiáját, amelyben Ady "Jöttem a Gangesz partjairól" kezdetű versét fordítgatják magyarról németre meg vissza, meg újra és újra oda-vissza, míg végül az lesz belőle, hogy "A Hertz-féle szalámiban sokkal sűrűbb a só" (stb. - érdemes elolvasni, zseniális!)

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb

(Ptahhotep)

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 34 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]