Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /var/www/clients/client1470/web7997/web/forum/common.php on line 106 [phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3391: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3393: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3394: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3395: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
KEMET = Az Ókori Egyiptom • Téma megtekintése - Taita & Co.
Szárnyas napkorong

KEMET = Az Ókori Egyiptom

Üdvözlet a betérőnek!
* GyIK  * Keresés  * Társalgó  * Képtár
Pontos idő: 2018.06.21. 07:05

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Mi a véleményed Wibur Smith: "A folyó istene - A hetedik tekercs - A Mágus" trilógiájáról?
Nagyon jók, legalább az egyik kötet a kedvenceim közé tartozik!
Elég jó könyvek, de azért a kedvencemnek nem mondanám.
Van, amelyik tetszett, van amelyik nem.
Hát, nem is tudom... Nem volt rossz.
Végül is, időtöltésként elment, de olvastam már jobbat is.
Nagyon gyengék voltak, de azóta nem billeg az asztal.
Azóta az asztal is billeg.
1 választási lehetőségre szavazhatsz.

Eredmény megtekintése
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.08.06. 19:48 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Sziasztok, így utólag is:)
Köszi,elolvasom

Vissza a tetejére
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.08.06. 19:41 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Tete_ankh_aton: Üdv a fedélzeten! A kérdésedre (hittek-e a reinkarnációban az egyiptomiak) a honlapunkon, a Mi Témáink között található Túl életen, túl halálon című írásomban megtalálod a választ:
HoremWeb írta:
...miként vélekedtek az egyiptomiak a reinkarnációról? A válasz pedig némileg meglepő: nem hittek benne. Paweraa nem a földi árnyékvilágba akart újjászületni, ahogy azt a reinkarnáció európai hívei remélik. Nem tekintette az életét egyfajta leküzdendő fejlődési út állomásának sem, amely az újjászületések láncolatán át vezet, ahogy azt a keleti reinkarnációs elképzelések tartják. Mégis, egy-két esetben találkozunk a reinkarnáció említésével, például a Szetna-regényben, vagy a Két testvér története című műben. Ám ezekben az újraszületés, a visszatérés rendkívüli feladatokkal indokolt, és nem egy kívánatos új élet reményében történik, hanem azért, hogy helyreálljon az igazság, és a halál révén ne maradjon a Maat-ot veszélyeztető zavar.

Úgy látom, eléggé egyforma vélemény alakult ki közöttünk... Azért sajnálom. Igazság szerint már a Folyó istene után is úgy vélekedtem, hogy ezt a könyvet nagyon jó lenne ugyan tovább olvasni, de nem szabad folytatni. Főleg úgy nem, ahogy a negyedik kötet folytatja. Ennél sokkal többre számítottam WS-től.
Amúgy az említett cikket érdemes elolvasnod, mert bővebb indoklást is találsz, pontosabban jobb rálátást a problémakörre.

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb
Rejtettebb a szép beszéd a Zöld Kőnél (smaragdnál)
De megtalálni a szolgálóleánynál az örlőkő mellett

(Ptahhotep)

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.08.06. 18:59 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Én is elolvastam egy szuszra mind a 4 könyvet.Nekem a Folyó istene c. könyv nagyon tetszett,a másodikat azért olvastam el,mert érdekelt a folytatás,bár régebben láttam filmen(vagyis vmi derengett róla),de nem csalódtam benne.Bár a Mágus már nem azt hozta amire számítottam,a Küldetés meg pláne.A mágus után úgy gondoltam még egy próbát megér,hátha jobb lesz,hát nem.Lehet,hogy én vagyok földhözragadt,de ezek a túlzott, agyonfantáziált részek nem jöttek be,azért, mert nem úgy vettem meg a könyvet,hogy csupa ezotériáról,"utópiáról"olvassak(amiktől nem zárkózom el ridegen)ezel mellett a tények nem kaptak hangsúlyt.Javítsatok ki,de Egyiptomban is hittek a reinkarnációban?(csak laikus vagyok...) Az már mellékes volt,h biológiai háttere nem volt az egésznek, sztem nem is járt után W.S..
De nem akarok senkit lebeszélni róla,végülis időtöltésnek(olvasni a buszon)nagyon jó volt:)

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.06.23. 08:50 

Én egyszerre olvastam a könyveket (pontosabban a Küldetés még folyamatban van...) de az utolsó rész igen lehangoló. Sokkal könnyebb letenni mint az előző hármat. Nekem ugyan az a véleményem róla mint a többieknek... Az előző könyvek viszont szerintem nagyon jók.

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.06.13. 22:30 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Hát igen, úgy látom, hogy meglehetősen hasonlóak a problémáink ezzel a könyvvel. Ricsi megfogalmazása találó a színvonalra vonatkozóan. De még a könyvön belül is igaz ez. A mélypont, amikor Taita és Fenna/Lostris elhagyják a hazafelé tartó hajót (zsiráfvér és hasonló nyalánkságok). Nekem már egy kicsit sok, amikor - csak hogy a várakozás könnyebb legyen - Fenna/Lostris könnyed, l'art pour l'art fellatio-val szórakoztatja most már nem is annyira kedves öreg barátunkat. A Folyó istene Taitája és Lostrisa (és itt akár egy hosszabb felsorolás is következhetne) körében elképzelhetetlen lett volna - a fizikai adottságoktól függetlenül.
Ráadásul halálra bosszantott, hogy az ezoterikus része is csapnivaló a könyvnek. WS hallott valamit, és nyakra-főre kiforgatva, értelmetlenül egymás hegyére-hátára hordott belőle egy nagy rakás szemetet. Brrr! Telepátia, őssejt-terápia, valami egészen kifordított hierosz gamosz, mutánsok - már csak az ufók hiányoztak (hacsak Szoé nem az), és a hupikék törpikék.
Halvány köze van Egyiptomhoz? No igen, a főszereplők egy hasonló nevű, fiktív országból származnak. E könyv kapcsán véletlenül sem merül fel az a hajdani kérdés, hogy van-e valóságalapja a történetnek. Ráadásul a karakterek színessége sem a régi, sőt, olyan laposak és egysíkúak, hogy az még Ch. Jacq-on is túltesz. Bár ezért bizonyára többen vitatkozni fognak velem, az egyik oldal WS, a másik oldal Ch. Jacq védelmében. :)

Mindenesetre, nálam ez már eléri az "Azóta az asztal is billeg" kategóriát - még szerencse, hogy a szavazás az előző három kötetre vonatkozik! :)

Janibond: üdvözlünk a fedélzeten!

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb

(Ptahhotep)

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája: Re: A küldetés
HozzászólásElküldve: 2007.06.13. 09:33 

Én is megvettem és elolvastam a Küldetést. Már a Mágusban zavart a varázslás, bár ott Taita közben a varázslatait a jó megfigyelés és a józan ész működésének hívja. Itt viszont már minden tündérmesébe illő. Olvastam Wilbur Smith összes könyvét, épp az tetszett benne, hogy nem ilyen könyveket írt, mint a legutolsó.
El lehet olvasni, de messze van attól, hogy igazán lenyűgözzön. Persze ez szubjektív vélemény.

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája: Re: A küldetés
HozzászólásElküldve: 2007.05.15. 19:11 
Írnokpalánta
Írnokpalánta

HoremWeb írta:
Megvettem a Küldetés című kötetet, ami egy újabb történet Taitáról. Még csak a 145. oldalon tartok, de bosszankodom. Vigasztaljatok meg, hogy javulni fog!!!

Végigolvastam. Egyiptomhoz árnyalatni köze van.
Sikeres piaci termék: sok ezoterika, sok vér, és sok, sok, sok szex!

A színvonal szigorúan monoton csökken!
Az első jó volt!

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája: A küldetés
HozzászólásElküldve: 2007.04.16. 22:16 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Megvettem a Küldetés című kötetet, ami egy újabb történet Taitáról. Még csak a 145. oldalon tartok, de bosszankodom. Vigasztaljatok meg, hogy javulni fog!!!

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb

(Ptahhotep)

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.12.16. 13:37 
Írnoknövendék
Írnoknövendék

A Folyó istene nagyon tetszett - a Hetedik tekercs is jó volt, de a Mágus már inkább csak mesének volt jó :(

A Folyó istene film változata pedig siralmas szerintem - készüljetek fel csalódásra, ha meg akarjátok nézni.

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.12.09. 20:23 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

A hetedik tekercs (zone europa)

- december 9. (szombat) 20:00
- december 16. (szombat) 20:00
- december 17. (vasárnap) 20:00

- december 10. (vasárnap) 16:30
- december 16. (szombat) 02:45
- december 18. (hétfő) 15:00

.-====o====-.
" A nagy Maat Uszer ideje óta háborítatlan, egyedüli és örök."

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Uséb-Maat 2008.12.15. 22:37-kor.

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]