Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /var/www/clients/client1470/web7997/web/forum/common.php on line 106 [phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3391: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3393: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3394: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3395: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
KEMET = Az Ókori Egyiptom • Téma megtekintése - Kérdések könyvekkel kapcsolatban
Szárnyas napkorong

KEMET = Az Ókori Egyiptom

Üdvözlet a betérőnek!
* GyIK  * Keresés  * Társalgó  * Képtár
Pontos idő: 2018.06.19. 17:24

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 221 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.22. 18:58 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Jó pénzért persze mindent, ha valaki addig gardírozza a ménesemet, :twisted: lefordítom én a Kitchent, még van is belőle egy ronggyá szeretgetett példány odahaza...

.-====o====-.
"Qui multum peregrinatur, raro sanctificatur..."
Homérosz

Vissza a tetejére
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.22. 00:19 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

HoremWeb írta:
Mindig mindenkit arra bíztatunk, hogy ne fogadja el, amiket mi állítunk, hanem alakítsa ki a saját elképzelését, és annak megfelelően bíráljon felül minket. Na persze, ha találkozik az elképzelésünk az nagyon jó, de legyél nyitott! :anx:

Nem szentírásként olvasom a véleményeket, inkább csak origo, mert elég sok tűzrevaló jelenik meg a könyvpiacon, és valamilyen szempont alapján muszáj válogatni a szegény laikusnak. Nyilván nem mindenben értünk egyet, eszembe is jött A halál vámszedője Montcassentől: nekem anno kifejezetten tetszett ez a könyv, pont azért, mert a főszereplő nem egy hipólelkű, istentestű hero. Számomra hitelesnek tűnt a figura, és csúnya profiljába nagyonis belefért az az enyhe nekrofil vonás. De hogy valamiben egyetértsek: a háttérrel én sem mindig voltam kibékülve.
Idézet:
Budge - hogy is mondjam csak - amolyan feketebárány az egyiptológiában :nem:

Mit kell tudni Budge-ról? Sajna nem ösmerem és a feketebárányok érdekesek.
Idézet:
A hitelkártya örök veszélye: könnyű szinte észrevétlenül túlköltekezni.

Épp ebben a hónapban szaladt el velem a ló a Búklájnon bóklásztamban, hogy jaj, csak egy antikvár Siliotti, jaj, csak egy Dráveczky Zsuzsa, addig-addig, míg a könyvek jól összegyűltek a hóvégi szállításra, kajapénz meg az ablakban :oops:
Idézet:
Legfeljebb addig majd azon dolgoztatom az agyamat, hogy mit tegyünk fel a következő frissítésként! ;o) :idea:

Mit szólnál az istenek bővítéséhez? (Ha nem veszed szemtelenségnek...)
Idézet:
Én személy szerint elolvasásra érdemesnek tartom Tyldesley-t, főleg, mivel Kitchen nem tűnik megszerezhetőnek.

Tyldesleyt megveszem, és ha Kitchent lefordítod, azt is! :lol:

.-====o====-.
"Ó, anyám, Nut, emelj föl engem - leányod vagyok. Oszlasd szét fáradságomat!"

- Felirat Hatsepszut második szarkofágjáról -

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.20. 20:58 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Samara Morgan írta:
A könyvajánlót még tavaly átbogarásztam, annak alapján vettem/veszem az Egyiptomos könyveimet. :wink:
Ez igazán megtisztelő, de azért gondold meg jól. Mindig mindenkit arra bíztatunk, hogy ne fogadja el, amiket mi állítunk, hanem alakítsa ki a saját elképzelését, és annak megfelelően bíráljon felül minket. Na persze, ha találkozik az elképzelésünk az nagyon jó, de legyél nyitott! :anx:
Samara Morgan írta:
Szerintem érdemes folytatnod, ha másért nem is, egy kis gyakorlásért, agymunkáért mindenképp! :lol:
Na ez az, amire végképp nincs időm... Budge - hogy is mondjam csak - amolyan feketebárány az egyiptológiában :nem: , és ha már nekiállok valaminek, az inkább legyen hasznos. Úgyhogy már beterveztem egy Faulknert, csak előbb ki kellene fizetnem a bankomnak az előző beszerzéseimet. (A hitelkártya örök veszélye: könnyű szinte észrevétlenül túlköltekezni.) Legfeljebb addig majd azon dolgoztatom az agyamat, hogy mit tegyünk fel a következő frissítésként! ;o) :idea:
Samara Morgan írta:
Van még egy kérdésem: Nagy Ramszeszről tudtok-e jó munkát ajánlani? Vandenberg nem igazán, Tyldesley is csak akkor, ha a saját véleményét nem tényként adja elő (mint azt írtátok).
Én személy szerint elolvasásra érdemesnek tartom Tyldesley-t, főleg, mivel Kitchen nem tűnik megszerezhetőnek. Egyébként most hirtelenjében nem tudok igazán jó Ramszesz-könyvet. De ez valószínűleg az én ismereteim hiányosságát jelzi.

:aws:

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb
Rejtettebb a szép beszéd a Zöld Kőnél (smaragdnál)
De megtalálni a szolgálóleánynál az örlőkő mellett

(Ptahhotep)

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.19. 23:21 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

HoremWeb írta:
A könyvajánlóban (a honlapon, nem itt, a fórumon!) megtalálod a régebbi HK-kiadvány adatait, azok alapján érdemes megnézni az antikváriumokat. A Ramses Seleem-könyv szép és érdekes, de aki valóban a HK-re kiváncsi, az nem sokat tud meg belőle. :roll:

Ha a Kilépés a Fénybe-re gondolsz, az megvan ám nekem, csak azt írta ÉSzAH, h nem a legjobb fordítás. A könyvajánlót még tavaly átbogarásztam, annak alapján vettem/veszem az Egyiptomos könyveimet. :wink:

Idézet:
Ezen felbuzdulva én is elkezdtem egy fordítást, hogy majd feltesszük, de ahogy elnézem, még évek munkája vár rám, mire odajut a dolog. Ráadásul egy nem túl sikeres angol fordításból álltam neki (Wallis Budge-féle Ani-papirusz átültetés), úgyhogy az sem biztos, hogy érdemes folytatnom.

Szerintem érdemes folytatnod, ha másért nem is, egy kis gyakorlásért, agymunkáért mindenképp! :lol:

Van még egy kérdésem: Nagy Ramszeszről tudtok-e jó munkát ajánlani? Vandenberg nem igazán, Tyldesley is csak akkor, ha a saját véleményét nem tényként adja elő (mint azt írtátok).

Köszi: Morgan

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.19. 19:11 
Írnokpalánta
Írnokpalánta

Tisztelt HoremWeb és Uséb-Maat.

Köszönöm a válaszokat.A könyvajánlón már rég túl vagyok,de leginkább arra voltam kiváncsi amit HoremWeb meg is válaszolt.

Tehát csak szórakozásból fogom olvasni a könyveit.

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.19. 18:43 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Samara Morgan: Van egy régebbi is, de az sem igazán jó HK-fordítás. Sajnos még angolul is elég vegyes minőségű fordítások vannak, de azért ott sokkal jobb a helyzet.
Ezen felbuzdulva én is elkezdtem egy fordítást, hogy majd feltesszük, de ahogy elnézem, még évek munkája vár rám, mire odajut a dolog. Ráadásul egy nem túl sikeres angol fordításból álltam neki (Wallis Budge-féle Ani-papirusz átültetés), úgyhogy az sem biztos, hogy érdemes folytatnom.

A könyvajánlóban (a honlapon, nem itt, a fórumon!) megtalálod a régebbi HK-kiadvány adatait, azok alapján érdemes megnézni az antikváriumokat. A Ramses Seleem-könyv szép és érdekes, de aki valóban a HK-re kiváncsi, az nem sokat tud meg belőle. :roll:

Andy: Vandenberg zsurnaliszta. Érdekesen ír, de nagyon felületes, és élvezettel dramatizál olyasmit is, amihez nincs elegendő információja. Inkább szórakoztató, mint használható, pedig elég komoly tényanyaggal dolgozik - csakhogy a tényeket értelmezni is kell, ami nem mindig van rendjén nála.

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb
Rejtettebb a szép beszéd a Zöld Kőnél (smaragdnál)
De megtalálni a szolgálóleánynál az örlőkő mellett

(Ptahhotep)

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára HoremWeb 2006.05.19. 19:36-kor.

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.19. 16:03 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Andy írta:
... mindenki lusta írni vagy senki sem olvasott még Philipp Vandenberg-től könyvet???

A honlap bal oldalán található a "Könyvek"-nomoszban négy Vandenberg-könyv ajánlóját olvashatod.
(A fáraó átka; A fáraók völgye; Nofretete; A Nagy Ramszesz)

.-====o====-.
" A nagy Maat Uszer ideje óta háborítatlan, egyedüli és örök."

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Uséb-Maat 2008.11.27. 01:06-kor.

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.19. 09:38 
Írnokpalánta
Írnokpalánta

HAHÓÓÓ!!!

Vagy mindenki lusta írni vagy senki sem olvasott még Philipp Vandenberg-től könyvet???Vagy talán senkinek sincs véleménye?

Szánjon már meg valaki és ossza meg velem a véleményét.

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.17. 13:36 
Írnokpalánta
Írnokpalánta

Sziasztok!

Először is csak csodálkozok mekkora változások történtek itt.De tetszik.Úgyhogy gratulálok a készítőknek.
Sajnos a halottak könyve tőlem távol áll így ahhoz nem tudok hozzászólni.

Viszont kérdésem az nekem is lenne.Kinek mi a véleménye Philipp Vandenberg-ről?Első könyvet olvasok tőle és nekem nagyon tetszik,csak nem tudom hogy mennyire tartalmaz valóságosat.Megjegyezzem e amit ír,vagy csak élvezzem de utána felejtsem is el mert nem teljesen igaz hanem esetleg kitaláció?!A könyv címe:LUXOR KIRÁLYA. Howard Carter életét mutatja be ifjú gyermek korától.
Egy kicsit kalandos egy kicsit romantikus és egy kicsit történelmi.
Ha valakinek van véleménye róla akkor ossza meg velem.

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.14. 16:17 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Sziasztok!

Ismer valaki hiteles Halottak Könyve-fordítást? Én csak Ramses Seleem könyvéről tudok, de arról nem sok jót írtatok. [-X
Köszi előre is :)

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 221 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]