Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /var/www/clients/client1470/web7997/web/forum/common.php on line 106 [phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3391: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3393: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3394: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3395: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
KEMET = Az Ókori Egyiptom • Téma megtekintése - Könyvajánló
Szárnyas napkorong

KEMET = Az Ókori Egyiptom

Üdvözlet a betérőnek!
* GyIK  * Keresés  * Társalgó  * Képtár
Pontos idő: 2018.06.19. 18:57

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 165 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.08.16. 21:36 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Ez nem ide, hanem a "NEM AJÁNLOM" rovatba lenne való: szerző megjelölése nélkül "egyiptomi hieroglifák" néven jelent meg egy mű (narancssárga borító, papírkötés, 120, oldal, (c) 1987 Trustees of British Museum, Hermit Kiadó)

Idegesítő, hogy a fordító sem az angol, sem a magyar és valószínűleg sem az egyiptomi nyelv ismeretével nem rendelkezett...

Vissza a tetejére
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Kleopátra éjszakája
HozzászólásElküldve: 2006.07.20. 23:09 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Egy meglepő hangvételű, kissé sztereotipikus, de igen eredeti, gyönyörű stílusban megírt és elég ellentétes érzelmeket kiváltó szépirodalmi csemegét szeretnék a figyelmetekbe ajánlani. Théophile Gautier Kleopátra egy éjszakája című novelláját, mely magyarul egy azonos címen megjelent antológiában látott napvilágot. :jkr:
Elég furcsa képet fest Egyiptomról, ami nekünk - rajongóknak - akár ellenszenves is lehetne, ha nem lenne olyan elegáns, hogy ilyen stílusban még az ellenszenves portré is dícséret. :nefer:

Ha valaki olvasta, nagyon érdekelne a véleménye, aki pedig nem olvasta, az tegye meg. Nagyon megéri.

:aws:

.-====o====-.
ÉSzAH

"A tudományos eredmények értéktelenek, ha nem társul hozzájuk a lélek nemesedése. ... A tudományból erkölcs nélkül hiányzik a bölcsesség, és ezért még a természet is szégyenkezik."
/Seligmann/

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.07.09. 18:04 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Ugyan nem Kemet, de talán még idefér:
Ókori Mezopotámia témában sajnos sokkal szűkösebb a választék, mint Egyiptom témában. Nemrég azonban találtam egy nagyszerű könyvet, mindenkinek csak ajánlani tudom:
Georges Roux: Ancient Iraq

Nem szakkönyv, hanem közérthető ismeretterjesztő, de elég részletes, alapos.
Hátránya, hogy angolul van, beszerzési forrásnak csak az amazon.co.uk-t tudom. Mivel 500 oldalas, kisalakú "paperback", alig pár képpel, ezért nem elérhetetlenül drága, még külföldi szállítással sem.

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.06.20. 19:28 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Néhány szó Nemere futárjáról: akik ragaszkodnak a történelmi hűséghez, nem fogják szeretni: a könyvben bőszen lovagolnak az egyiptomiak, üldözők és üldözöttek csapatostul, lovas lovas hátán :shock: .
Ez engem is zavart egy kicsit (amit nem nagyon értek, mert a Múmiában sokkal nagyobb baromságok nem zavartak, kedvenc kalandfilmjeim egyike), egy másik képtelenség viszont nagyon tetszett, a könyv végén a csavar, de nem puffantom le a poént, hátha vki el szeretné olvasni.
A Fáraó futára nem versenyezhet Gedge könyveivel, de azért nekem tetszett (osztályzat: négyes alá).

.-====o====-.
"Ó, anyám, Nut, emelj föl engem - leányod vagyok. Oszlasd szét fáradságomat!"

- Felirat Hatsepszut második szarkofágjáról -

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.06.15. 23:24 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

HoremWeb írta:
Olvastál már Nemerétől egyiptomi témájú könyvet? Mennyire jók vagy rosszak? Nekem még nem volt időm / szerencsém hozzájuk, úgyhogy kiváncsi lennék a véleményedre - és máséra is!

Az a helyzet, hogy nem nagyon haladok a regényekkel, mert csak elalvás előtt szoktam őket olvasni és egy-két oldal után már meglep az álomtündér (nem tudom, nálunk melyik isten felelős az alvásért :roll: ) és most épp egy Stephen Kingen kotlok (nekem ő a piramidion).
A Fáraó futárába csak úgy kutyafuttában belelapoztam, jónak tűnik, óegyiptominak, de Nemerétől semmi nem lep meg. Jó tollú írónak tartom, igen színes az ő fantáziája (van, aki számára túl színes), de véleményem szerint regényt csak úgy szabad olvasni, ahogy kalandfilmet nézni: el kell fordítani a kapcsolót a "Fikciót látok" állásba. :>-3
Kérdés: Kemetet szokják Kemi-nek híni?
:aws:

.-====o====-.

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.06.15. 17:42 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Andy: Kicsit publicitáséhség-szülte könyvnek gondolom Zahi e munkáját, de ennyit viszont simán megér. Ha teheted, csapj le rá!

Samara Morgan: Olvastál már Nemerétől egyiptomi témájú könyvet? Mennyire jók vagy rosszak? Nekem még nem volt időm / szerencsém hozzájuk, úgyhogy kiváncsi lennék a véleményedre - és máséra is!

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb
Rejtettebb a szép beszéd a Zöld Kőnél (smaragdnál)
De megtalálni a szolgálóleánynál az örlőkő mellett

(Ptahhotep)

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.06.14. 22:04 
Írnokpalánta
Írnokpalánta

Most kalandoztam egy kicsit az Alexandrán és találtam egy könyvet igencsak leárazva.Zahi Havass-tól "Piramisok rejtett kincsei" Ára:12990 helyett 4999

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.06.14. 19:59 
Írnokpalánta
Írnokpalánta

Ma éjfélig a Bookline-on 30% kedvezmény van a General Press könyvekre.
Én ajánlanám Karen Essex-től "Kleopátra" és "A Fáraó" című könyveket.

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.31. 22:40 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Bookline-hírek:

Megjelent Paul Sussman, a Kambüszész elveszett hadserege írójának legújabb könyve: A jeruzsálemi templom titka. Bővebben a könyvről:
http://www.bookline.hu/control/producth ... 38&type=22

Még mindig kapható 40 % árengedménnyel Rosalie David - Rick Archbold: Vallanak a múmiák. Ára így 3.249,-

És azoknak, akik szeretik Nemere Istvánt: idén két könyve is megjelent elképesztően magas, mondhatni horrorisztikus áron: a Gyilkosság a piramis árnyékában és a Fáraó futára, kemény 424 forintért (boltban is csak 499,-).

Kellemes szórakozást!

.-====o====-.

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.21. 23:08 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Samara Morgan írta:
Remélem, ez nem minősül illetéktelen beírásnak, vagy ilyesmi.

Nem bizony! :o)))

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb
Rejtettebb a szép beszéd a Zöld Kőnél (smaragdnál)
De megtalálni a szolgálóleánynál az örlőkő mellett

(Ptahhotep)

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 165 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]