Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /var/www/clients/client1470/web7997/web/forum/common.php on line 106 [phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3391: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3393: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3394: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3395: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
KEMET = Az Ókori Egyiptom • Téma megtekintése - Könyvajánló
Szárnyas napkorong

KEMET = Az Ókori Egyiptom

Üdvözlet a betérőnek!
* GyIK  * Keresés  * Társalgó  * Képtár
Pontos idő: 2018.06.21. 16:45

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 165 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.09.22. 22:56 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Alexandra rulez... :( Tőlük mást nem is vártam...

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb
Rejtettebb a szép beszéd a Zöld Kőnél (smaragdnál)
De megtalálni a szolgálóleánynál az örlőkő mellett

(Ptahhotep)

Vissza a tetejére
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.09.22. 21:46 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Ezek szerint én is ilyen emilt fogok kapni az Alexandrától :cry:

.-====o====-.
"Ó, anyám, Nut, emelj föl engem - leányod vagyok. Oszlasd szét fáradságomat!"

- Felirat Hatsepszut második szarkofágjáról -

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.09.22. 20:05 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Meritseth írta:
Baines-Málek: Az ókori Egyiptom atlasza rendelhető még az Alexandra honlapján is, sok más atlasszal együtt, mint példul A mezopotámiai világ atlasza vagy A viking világ atlasza (hogy csak két érdekességet említsek), és még 7-8 könyv ebből a sorozatból.

Idézet:
Sent: Friday, September 22, 2006 12:34 PM
To: ...
Subject: Fw: hiány

Kedves Megrendelőnk!

Interneten megrendelt Mezopotámiai világ atlasza című kiadványt sajnos nem tudjuk küldeni, mert bolthálózatunkból országos szinten elfogyott.
A kiadvány megrendelésére átmeneti programhiba miatt volt lehetőség.

A kellemetlenségért ezúton kérjük szíves elnézését.
A többi könyvet hétfőn fogja kiszálíltani Önnek a GLS futárszolgálat.

Üdvözlettel:
Alexandra ONLINE

Az :ammit: egye meg!

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája: ...
HozzászólásElküldve: 2006.09.17. 22:41 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Mielőtt off lennék mert inkább a piacrovatba illenék, de nekem a Schulz-Seidel könyv kétszer is megvan, miután megszántam a lelkemet és megvettem, megkaptam ajándékba is s azt egyik búfelejtőként Csömörön, a másik itthon Pesten lakott, de mivel hamarosan kirakodom a Csömöri kamrából és visszatoloncolódom a fővárosba, az egyiktől megválnék.

c

.-====o====-.
"Qui multum peregrinatur, raro sanctificatur..."
Homérosz

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.09.17. 14:09 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

:m-Htp:

A Libri könyvesboltjában járva két új egyiptomi vonatkozású könyvet is találtam. Az egyik a Vince kiadó Művészeti Kalauz sorozatának az Egyiptom című kiadványa. Egy kis alakú négyzet alakú, vastag, igényes kiadású könyv hasznos kalauz az Egyiptomba utazóknak, térképekkel, gyakorlati tanácsokkal. A műemlékek hiteles,részletes művészettörténeti bemutatására garancia a két egyiptológus szerző Regine Schulz és Mathias Seidel (érdekes(számomra), hogy eddíg az ilyen szép kivitelű, jó minőségű könyvek többnyire olasz nyomdákba készültek, ez bizony már Kínai.)
A másik kiadvány nem is egy, hanem egyszerre két könyv, feltűnő arany kötésben. A kisebb az Egyiptológia Mindenkiek- Egyiptom csodái, a nagyobb az Egyiptológia címet kapta. Egy útinapló hasonmás kiadványai 1926-ból....naplója(ha megfeszülök sem jut most eszembe)
Érdekes igazi naplószerű bejegyzésekkel, rajzokkal, gem kapcsos cetlikkel és beragasztott borítékos "titkokkal". A tartalma azonban elavult, de jó érdeklődésfelkeltőnek (főleg gyerekeknek). Dugald A. Steer követte el az Egmont kiadó jóvoltából (a képen még az angol változat látható)
[ img ]

:aws:

.-====o====-.
[ img ]
"Óh, Nut anya! Terítsd ki szárnyaidat fölöttem, miként az örökfényű csillagok!"
(Tutanhamon koporsófedelének felirata)

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kingtut 2006.10.09. 08:06-kor.

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.09.15. 22:12 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Baines-Málek: Az ókori Egyiptom atlasza rendelhető még az Alexandra honlapján is, sok más atlasszal együtt, mint példul A mezopotámiai világ atlasza vagy A viking világ atlasza (hogy csak két érdekességet említsek), és még 7-8 könyv ebből a sorozatból.

.-====o====-.

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.08.31. 23:03 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Azt hiszem, ez a hsz ide illő (HW, ha mégsem, küldd el a selyemzsinórt :D ).
A címe az lehetne: hogyan juthatunk hozzá 25 %-kal olcsóbban az Osiris Kiadó könyveihez. Hát így: küldj egy emilt a kiado kukac osirismail.hu címre azzal a szöveggel, hogy szeretnél az Osiris Könyvklub tagja lenni, add meg a neved, címed, egy héten belül postán megkapod a kártyát és már mehetsz is vásárolni a Veres Pálné utcába. A tagság semmiféle vásárlási kötelezettséggel nem jár, ingyenes, te viszont olyan könyvekhez juthatsz hozzá, mint pl. Kákosy László: Az ókori Egyiptom története és kultúrája, vagy Harmatta János: Ókori keleti történeti chrestomatia.
Részletek a kiadó honlapján itt.

.-====o====-.

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.08.29. 22:33 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Gyönyörű fotók, életképek, elsősorban a mai Egyiptomról, csak kisebb részben az ókori emlékekről: Antall Péter-Bartos Zoltán-Juhász Ernő: Egyiptom változó fényben (Alexandra kiadó, 2003 (?))

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.08.29. 22:27 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Újabb "seg.tud.":
"Eltűnt civilizációk" sorozatból "Sumer: az éden városai" (Athenaeum 2000 Kiadó, 2000, eredeti: Time-Life Books, 1993)
Jól összeszedett, bár elég tömör szöveg, kifejezetten igényes képanyag. Jól kiegészíti a már korábban általam dícsért "Ancient Iraq"-ot, ami szövegben sokkal bővebb, de szinte képtelen.

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája: A lineáris B megfejtése
HozzászólásElküldve: 2006.08.19. 19:47 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Némileg off, vagy HoremWeb-et idézve "seg.tud.", de kellemes kétestés olvasmány:
John Chadwick: A lineáris B megfejtése (Gondolat, Budapest, 1980)

Egy olvasmányos, ismeretterjesztő mű, melynek autentikusságát a szerző személye garantálja. Ventris és és Chadwick az 50-es évek elején megfejtette az ún lináris B írást, mely Krétán, Knosszoszban, majd később a Pelloponészoszon, Püloszban előkerült agyagtáblákon szerepelt és régóta foglalkoztatta a tudósokat. Nem csak az ókor, hanem a titkosírások iránt érdeklődők számára is érdekes, hogyan sikerült kétnyelvű feliratok nélkül megfejteni egy ismeretlen írást. A legnagyobb meglepetést az okozta, hogy - ellentétben a tudósok egyhangú akkori véleményével - kiderült, hogy az írás nyelve tulajdonképpen görög.

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 165 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]