Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /var/www/clients/client1470/web7997/web/forum/common.php on line 106 [phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3391: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3393: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3394: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3395: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
KEMET = Az Ókori Egyiptom • Téma megtekintése - Könyvajánló
Szárnyas napkorong

KEMET = Az Ókori Egyiptom

Üdvözlet a betérőnek!
* GyIK  * Keresés  * Társalgó  * Képtár
Pontos idő: 2018.09.25. 21:52

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 165 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.09.06. 22:37 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Uséb-Maat írta:
Pauline Gedge : A Kétszer Született

"A Látó mindennapjai a betegek gyógyításával telnek, ám egyszer a Fáraó azt követeli Huitól, hogy fejtsen meg egy fiára, Thotmeszre vonatkozó álmot, amely azt mutatja meg, ki lesz a Hórusz Trón örököse. Hui csak vonakodva engedelmeskedik, és hamarosan rádöbben, a fáraó és fia azt várja tőle, hogy álomfejtésével :Amun-Ra: tisztelete helyett :ra: elsőbbségének kultuszát támogassa."

Pauline Gedge : A Látó

.-====o====-.
" A nagy Maat Uszer ideje óta háborítatlan, egyedüli és örök."

Vissza a tetejére
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.06.08. 20:59 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Megjelent Erik Hornung "Der Eine und die Vielen" című könyve magyarul, Bechtold Eszter fordításában. A fordítás a javított 2005-ös verzió alapján készült. A tartalomjegyzék és egy szemelvény megtekinthető itt, a Typotex kiadó honlapján is.

Akárki akármit is mond, szerintem nagyon fontos mérföldkövet jelent minden ilyen vállalkozás! A magyar nyelvű fordítás lehetővé teszi, hogy szélesebb olvasóközönség is megismerkedhessen egy-egy tudományterület fontosabb, korszakalkotó kézikönyvével, és ez nagyon is ráfér a hazai egyiptológia népszerűsítésére, a tisztelt publikumra ömlesztett számtalan színes album és piramidológus-fantazmagória közepette.

.-====o====-.

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája: Re: Könyvajánló
HozzászólásElküldve: 2009.06.08. 15:24 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Korábban azt írtam, rövidesen megjelenik;
Az egy és a sok : Az óegyiptomi istenvilág / HORNUNG, Erik

nos a Könyvhétre meg is jelent és örömmel vetem kézbe!
Ajánlom nektek is!

.-====o====-.
:aws:

Seshat

"Az ember meghal, teteme elporlad. ...
A könyv azonban megőrzi emlékét mindaddig, amíg olvassák.
A könyv maradandóbb egy jól megépített háznál, vagy
egy nyugati sírkamránál."
(Chester Betty papyrus)

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2009.06.01. 15:19 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Jó egy hónapja találtam a Szépművészeti Múzeum boltjában ezt a kitűnő könyvet a Thames & Hudson kiadótól:

The Middle East
(alcím: The Cradle of Civilization Revealed)

Az Egyiptom - Fáraók Világa c. kiadványhoz tudnám hasonlítani minőségben, szöveg résztletességében, a képanyag gazdagságában. Az egyetlen, ami némi hiányérzetet hagyott, hogy a "történeti" vonal sokkal erősebb a szövegben, mint a kulturális, vagy a mindennapi élet bemutatása. Viszont nagyon jó, hogy ellentétben a legtöbb Mezopotámia könyvvel, nem ér véget az Újbabiloni birodalom összeomlásánál, hanem az akhameinida, szeleukida, parthus és szaszanida korszakot is tárgyalja.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2009.05.27. 11:51 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Üdv Mindenkinek!

Lehet, hogy nem mondok újat, de hátha....
Egy - remélem - rövidesen megjelenő könyvet szeretnék a figyelmetekbe ajánlani:Az egy és a sok : Az óegyiptomi istenvilág
Nincs szándékomban reklámozni, de "libri"-nél előjegyezhető kedvezményes áron!
Talán, egy ici-pici részem nekem is van abban, hogy megjelenik. :D
Farkas Attila Márton: Filozófia előtti filozófia : Szimbolikus gondolkodás az ókori Egyiptomban c. könyvét megrendeltem a Typotex kiadónál (mert könyvesboltban már nem kaptam meg), így "levelezésbe kerültem" a kiadóval. Ennek során feltettem nekik a kérdést (némi célzással :wink: ), hogy nem gondoltak-e Hornung, fent említett könyvének kiadására? Igaz, a "kiadó" nem méltatott válaszra, de a lényeg az, hogy a könyv végre magyarul is megjelenik. Ami engem illet, én nagyon várom, minden "egyiptofil" barátunknak ajánlom, de különösen azoknak, akiket a mitológia, vallás, az egyiptomi hitvilág érdekel. Remélem nem okoz csalódást, hiszen a szerző erre garancia - és, köszönet a kiadónak, meg a fordítónak!
Szóval, majd mondjatok véleményt, ha végre kézbe vehetjük a könyvet. Én megrendeltem!

:m-Htp:

.-====o====-.
:aws:

Seshat

"Az ember meghal, teteme elporlad. ...
A könyv azonban megőrzi emlékét mindaddig, amíg olvassák.
A könyv maradandóbb egy jól megépített háznál, vagy
egy nyugati sírkamránál."
(Chester Betty papyrus)

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2009.03.28. 17:05 

Én olvastam Nemerétől "Az első fáraók" című könyvet. Nagyon tetszett. Mindenkinek ajánlom.

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája: Philipp Vandenberg H. Carter-életregénye
HozzászólásElküldve: 2009.01.18. 23:56 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Lehet, hogy nem mondok újat, különösen az Amarna- és Tutankhamon-fanoknak, de én csak most találkoztam testközelből Philipp Vandenberg Luxor királya című könyvével, és kellemes meglepetés ért.
Nem tudom, hogy mennyire pontos Howard Carter-életrajz ez a regény, és tisztában vagyok vele, hogy erősen romantizált, Vandenbergre jellemző zsurnaliszta módon idealizált és egyszerűsített alakok jelennek meg benne, de mindezek mellett egy kellemes, élvezhető olvasmánynak bizonyult. Persze tisztában kell lenni azzal, hogy Vandenberg hogyan dolgozik... Újságíró volt (ha jól tudom), és a hozzáállása ennek megfelelő. Ráadásul van egy bevált receptje, és alkalmazza is - viszont a recept eléggé képlékeny és teret ad sokféle színnek, úgyhogy közel sem annyira sablonos az eredmény, mint Christian Jacq esetében. Mellesleg Jacq könyvei is olvasatják magukat, szó se róla, csak utána bosszankodik az ember azon, hogy a rengeteg kutatómunka, utánjárás, háttérismeret hogyan sikkad el a rosszul megírt szövegben. Míg Vandenbergnél közel sem lehet rosszul megírt szövegről beszélni - igaz, a háttérismeretei kevésbé mélyek.
(Mielőtt bárki rákérdezne, hogy akkor mégis érdemes-e Jacq-könyvet olvasni, hadd emlékeztessek arra, hogy Jacq nem használja fel a begyűjtött ismereteit - időnként egy-egy megjegyzésből kibukkan, hogy van ilyesmi, de nem kerül a felszínre. Nem tudok nem hivatkozni a Ramszesz-pentalógiában a kadesi csata minden ismeretünknél színtelenebb és unalmasabb tálalására...)
Összességében merem ajánlani a Luxor királya című könyvet, nekem tetszett!

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb
Rejtettebb a szép beszéd a Zöld Kőnél (smaragdnál)
De megtalálni a szolgálóleánynál az örlőkő mellett

(Ptahhotep)

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.01.08. 19:36 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Könyv a régészet lenyűgöző világáról

Az elméleti alapok tisztázása után a kötet az öt világrész legfontosabb régészeti emlékeit taglalja, időrendben haladva. Kevés lenne a hely, ha mindegyikre kitérnénk, az egyes lelőhelyek logikusan követik egymást, a topográfiai elhelyezést az oldal szélén található térképek segítik. Afrikában természetesen Egyiptom fő szerepet kap, ugyanakkor a szerzők kitérnek a kevésbé ismert régiókra is.

A konkrét objektumokon kívül a szerzők más jellegű információkat is fontosnak tartanak, ezeket külön szövegdobozban helyezték el, amelyeket tipográfiailag is megkülönböztettek. A kötet végén felsorolják az ajánlott irodalmat, csillaggal jelölték a magyar olvasó által viszonylag könnyen hozzáférhetőeket. (A fordítást Pálfi Zoltán, az ELTE tanára tette még szakszerűbbé.)

.-====o====-.

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2008.12.14. 14:43 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Kicsit talán off ide Talán nagyon off ide ez a könyv, de azért némi polgárpukkasztási ismereterjesztési céllal érdemes ajánlanom, ha másért nem, hát Pataki Balázs sajátos humora miatt... (Aki ismeri a SZTAKI Szótár mellett előforduló cikkeket, kommenteket, az tudja, mire számíthat...)

Hozzá tartozik, hogy még nem olvastam, sőt, még csak nem is láttam, de az ismertetője alapján ez is egyfajta kő-könyv kell legyen. (Bár azt azért megjegyezném, hogy a gízai piramisok igenis érdekelnek.)

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb
Rejtettebb a szép beszéd a Zöld Kőnél (smaragdnál)
De megtalálni a szolgálóleánynál az örlőkő mellett

(Ptahhotep)

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.12.11. 16:30 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Pauline Gedge : A Kétszer Született

(Az Amenhotep, Hapu fia életéről szóló trilógia első kötete.)

Bevezettek a Szent Könyvbe. Megláttam Thot csodálatosságát. Megszereztem a titkait. Kinyitottam minden kapuját... Véghezvittem az Igazságot.

.-====o====-.

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 165 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]