Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /var/www/clients/client1470/web7997/web/forum/common.php on line 106 [phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3391: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3393: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3394: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3395: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
KEMET = Az Ókori Egyiptom • Téma megtekintése - Film, színház
Szárnyas napkorong

KEMET = Az Ókori Egyiptom

Üdvözlet a betérőnek!
* GyIK  * Keresés  * Társalgó  * Képtár
Pontos idő: 2018.06.20. 00:39

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 47 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.08.27. 22:22 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

augusztus 31. (péntek) 21:45; Spektrum : Szépítkezés az ókori Egyiptomban

.-====o====-.
" A nagy Maat Uszer ideje óta háborítatlan, egyedüli és örök."

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Uséb-Maat 2008.12.02. 19:15-kor.

Vissza a tetejére
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.08.19. 20:50 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Tete_ankh_aton írta:
Sziasztok!

Viszont amiért írkok,az a "magyarábokhoz kapcsolódik,ugyanis ez is felmerült az első rész kapcsán.Én úgy tudom,hogy nem az 1848-as időszakban kerültek oda magyarok,hanem már jóval korábban az 1500-as évek eső pár évtizedében...
én elfogadom azt az álláspontot h tényleg magyarok,merrt elég sok bionyíték szól mellette...

Én is hallottam már arról, hogy az 1500-as években a törökök túrista utakat szerveztek Egyiptomba (vagyis sok magyart elhurcoltak), akik közül volt aki hazajutott, de voltak akik ottmaradtak. Nos hogy ők-e a magyarabok, azt persze nem tudom, de az egész történetről egy egyiptológustól hallottam.

.-====o====-.
"Az ember retteg az időtől, de az idő is retteg a piramisoktól." /Egy arab közmondás/

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.08.11. 16:40 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Én elhiszem,amiket a magyarábokról hallottam,elég sok minden összevág,egybeesik...

Kösszi,megnézem tuti :),majd kikérdezheted :D

.-====o====-.
"Ne csökkentsd a szíved követésére szánt időd,
mert a ka utálata az ő idejének elpazarlása (...)"

- Ptahhotep Bölcsesség-ei

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.08.11. 16:31 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Ami a magyarabokat illeti, igen, én is ismerem a másik teóriát is, ami korábbi eredetre utal, csak nehezen tudom elhinni. :)

Viszont fontos: ma este a Hallmarkon Kleopátra 22:00-kor! Aki még nem látta, annak kötelező, aki már látta, annak csak ajánlott! Holnap kikérdezem! :wink:

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb
Rejtettebb a szép beszéd a Zöld Kőnél (smaragdnál)
De megtalálni a szolgálóleánynál az örlőkő mellett

(Ptahhotep)

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.08.11. 16:06 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Sziasztok!

Elolvastam a Múmia,és a Múmia visszatér c. filmről alkotott véleményt.Én egyet értek azzal aki írta (sajnos nem tudom kit illet a dícséret,mert nem írta alá... :oops: ),de nekem ennek ellenére is nagyon tetszett a flim :)
Viszont amiért írkok,az a "magyarábokhoz kapcsolódik,ugyanis ez is felmerült az első rész kapcsán.Én úgy tudom,hogy nem az 1848-as időszakban kerültek oda magyarok,hanem már jóval korábban az 1500-as évek eső pár évtizedében...
én elfogadom azt az álláspontot h tényleg magyarok,merrt elég sok bionyíték szól mellette...

.-====o====-.
"Ne csökkentsd a szíved követésére szánt időd,
mert a ka utálata az ő idejének elpazarlása (...)"

- Ptahhotep Bölcsesség-ei

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.08.10. 09:27 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Tyű,köszönöm a válaszokat!:)
Sok hasznát fogom venni
:wink:

egyébként ez az élvemumifikálás nekem mindig is gyanús volt a filmben...ha be van pólyázva,akkor,hogy tudott a körmével kaparászni a szarkófág fedelén?Meg a húsevő bogarak(melyek szkarabeuszok)...háát jó persze érdekessé tették a filmet,nekem egyébként tetszett a film:)

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.08.09. 19:44 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Ami a játékfilmeket illeti, a Hallmark-féle kétrészes Kleopátra szerintem nagyon jó (Leonor Varela főszereplésével, készült 1999-ben), és a tévében legalábbis évente leadják. Nagy kedvencünk még az 50-es években készült, Cecil B. Mille-féle Tízparancsolat, amelyikben Yul Brynner annyira II. Ramszesz, hogy annál jobban csak Őfelsége lehetett az. Az egyik leghitelesebb, legjobban összehozott film a Fáraó, amit Bołeslaw Prus regényéből forgattak - ezek a filmek az EgyiptoMédia rovatunkban már billentyűzet-végre is kerültek, érdemes körbenézni ott!

Ami a szimbolikát illeti, még a tudományos ismeretterjesztő filmekben is kevernek velük, ami a játékfilmeket illeti, az meg hátborzongató, például ramesszida környezetben Amarnai stílusú Aton-ábrázolások, stb. Ebben a Múmia-filmek is tobzódtak, de a legszebb az volt, amikor a Thébai nyugati partra nagy piramisokat varázsoltak, a kairói Citadellára meg a Luxor Templom III. Amenhotep-féle kolonnádját... Brrr... Szóval a játékfilmekből ne tanulj, és ha valami ellentmond az ismereteidnek, nevess. Főleg az olyanokon, mint az élvemumifikálás - szerinted mennyi ideig él még az, akinek a mumifikálás kezdeteként kikapirgálják az agyát?

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb
Rejtettebb a szép beszéd a Zöld Kőnél (smaragdnál)
De megtalálni a szolgálóleánynál az örlőkő mellett

(Ptahhotep)

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.08.09. 16:58 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Ami tudományos filmet én láttam eddíg, talán mindegyikben találtam olyan kijelentéseket amik legalábbis kétségesek. A gond szerintem ezzel az, hogy egy kutató, aki a filmet elkészítí a saját elméletét akarja minnél inkább szenzáció hajhász kivitelben eladni. Tehát ahol csak lehet, megpróbálnak ferdíteni a dolgokon, annak érdekében, hogy jobban felkeltsék az érdeklődést. Mindez azzal is összefügg, hogy az átlag néző korábban biztos nem hallott még pár szónál többet Nefertitiről.
Amit még kjérdeztél, a szimbolika a leginkább félreérthető téma talán Egyiptommal kapcsolatban, szóval azt is szeretik túlmagyarázni... Ezek azonban sajnos nem csak filmekre, hanem sok-sok könyvre is jellemzőek. A jelmezek és a kellékek nem hiszem hogy különösebb hibát rejtenének, bár volt egyszer, amin jót nevettem: A fáraó mellet a papok egy-egy ankhban (annak alakját is kissé elrontva) végződő rúddal csápoltak...
Illetve az öltözéket szeretik korok szerint kissé keverni...
Szerintem érdemes az olyan filmeket megnézni, amikor egy ismert egyiptológus (dr Bob Brierrel sok ilyet láttam) mesél erről -arról.

.-====o====-.
"Az ember retteg az időtől, de az idő is retteg a piramisoktól." /Egy arab közmondás/

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.08.09. 08:09 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Bigi!
Köszi szépen a tippeket,akkor vigyázni fogok ezekkel a filmekkel...Még azt szeretném kérdezni,hogy ezekben a filmekben a "történetet" leszámítva szoktak nagy hibák lenni?A szimbólikára gondolok,a jellmezekre,kellékekre...

Egyébként a Cleopatra-én a szokványos Kleopátra filmre gondoltam(nem bitti h. ez a címe :oops: )

:aws:

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.08.08. 22:41 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Hát... Én még olyan igazán nagyszerűt nem láttam... Amit az általad felsoroltakban látsz, azt a legkevésbé sem érdemes összekeverni Egyiptommal, bár izgalmas filmek (a Kleopátrát nem láttam, de a másik kettőt igen).
Ha tudományos filmre vágysz, akkor érdemes figyelni a National Geographicot, Discovery-t, Discovery Civilisationt (itt minden este 9-kor van Egyiptomos film) és a Viasat History-t. Azonban ezek mindegyikéről elmondható, hogy nem éppen megbízhatóak... Kisebb, esetenként nagyobb hibákat mindegyikiben lehet találni, de emellett érdekes dolgokat is tanulhatunk... Szóval csak óvatosan!
Játékfilmekből most így Az Agatha Christie: Halál a Níluson c. könyvének filmes változata jut eszembe ill. Az Asterix és Obelix: Kleopátra küldetés. (Ez utóbbi természetesen csak a vicc szintjén, de szerintem nagyon aranyos! :D)

.-====o====-.

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 47 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]