Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /var/www/clients/client1470/web7997/web/forum/common.php on line 106 [phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3391: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3393: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3394: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3395: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
KEMET = Az Ókori Egyiptom • Téma megtekintése - Előzmények a régi fórumról
Szárnyas napkorong

KEMET = Az Ókori Egyiptom

Üdvözlet a betérőnek!
* GyIK  * Keresés  * Társalgó  * Képtár
Pontos idő: 2018.06.21. 01:16

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 31 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.09.21. 20:21 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Természetesen segítünk, ha bármi megbeszélnivalód van. A témához hozzátartozhat az is, hogy a terrorizmustól való (állami) félelem milyen hatással van a turizmusra, mit vált ki a konvojozás és az állandó fegyveres őrség az emberből, ha épp turistaként kell átélnie. Erről szerintem többen tudunk neked mesélni.
És ha sikerül a műemlékvédelmet is "megcsípni", hát abban is igyekszünk segíteni, ha kell. Azt hiszem, hogy ezt a többiek nevében is írhatom.

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb
Rejtettebb a szép beszéd a Zöld Kőnél (smaragdnál)
De megtalálni a szolgálóleánynál az örlőkő mellett

(Ptahhotep)

Vissza a tetejére
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.09.21. 20:07 
Üdv ismét!:)

Megszületett a döntés...a terrorizmus győzött a műemlékvédelem felett...nem tudom, hogy most örüljek-e ennek a döntésnek vagy ne. A lényeg úgyis csak akkor derül ki, ha már elkezdtem írni. Remélem azért még nem hagytok el, mármint megbeszélhetnénk dolgokat a témáról, nem? Egyiptom mellett még Amerika és Törökország vonatkoztatásában is foglalkozok a terrorizmussal. És tényleg mégegyszer nagyon köszönöm az ötleteket! A műemlékvédelmet is "megtartom" mert van még egy lehetőségem egy másik szakdolgozathoz, lehet oda pont jó lesz és a tanárom se dönt majd helyettem. Azért így belegondolva elég gáz, hogy a tanár dönt helyettem, na de nem volt választásom:( Pussz mindenkinek! Szilvi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.09.21. 19:45 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Talán az ókor iránti elfogultságom az oka, de drukkolok, hogy ÉSzAH ötletét válassza(d)... Ha a honlapunkon körbenézel, látni fogod, hogy a műemlékvédelem és a kegyelet egy elég sarkalatos téma, bár csak a felszínt érintgetjük. Ugyanakkor elég sokrétű is, és ha jól sikerül, hát valóban "letehetsz valamit az asztalra".
A terrorizmus és a turizmus kölcsönhatásai szerintem komoly buktatókat rejt, mert - az én elgondolásom szerint - a terrorcselekmények mögötti hajtóerőket is meg kellene érteni hozzá, ami elég felfoghatatlan... De azért azt is elég derekasan ki lehet elemezni. (Csak nem lőnek vissza...) (Ez csak vicc volt!)

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb

(Ptahhotep)

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája: köszönet
HozzászólásElküldve: 2006.09.21. 10:33 
Helloka!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!! Mennyi hasznos ötlet!:) Mindkettőtök ötlete nagyon tetszik, és meg fogom beszélni a tanárommal. Sajnos neki kell majd eldönteni, hogy melyik témát válasszam, kissé hangulatember, nem minden tetszik neki. Jelentkezem amint megvan a választás! És mégegyszer nagyon szépen köszönöm :anx:
Szilvi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Szakdolgozati témajavaslat
HozzászólásElküldve: 2006.09.20. 21:59 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Van egy ötletem:

A turizmus hatása a műemlékekre, a műemlékvédelem hatása a turizmusra - Lehetőségek, kötelességek, megoldások

Na milyen? Viszont ha megírod, kérek szépen egy példányt, mert nagyon érdekelne, hogy aki komolyan végigrágja ezt a kérdést, milyen megoldás(ok)ra jut. Ha tetszik, tudok mondani konkrét körüljárandó kérdéseket, tippeket, hogy hol érdemes elindulni. Önző vagyok, mert nagyon szeretném, ha valaki komolyan, tudományos ÉS szociológiai ÉS idegenforgalmi szempontból foglalkozna ezzel a témával. Persze ez attól is függ, hogy milyen szakra írod. A kritériumodból úgy veszem, talán idegenforgalom. Akkor viszont nem kevés kutatnivalód lesz a régészeti módszerek és a műemlék-konzerválás, állagmegóvás, éghajlati hatások, kőzet-errózió terén, tehát elég sok területet lefed. Viszont szerintem nagyon szép és érdekes feladat lenne.

.-====o====-.
ÉSzAH

"A tudományos eredmények értéktelenek, ha nem társul hozzájuk a lélek nemesedése. ... A tudományból erkölcs nélkül hiányzik a bölcsesség, és ezért még a természet is szégyenkezik."
/Seligmann/

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája: Re: Szakdolgozat
HozzászólásElküldve: 2006.09.20. 10:43 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Szilvi írta:
Hello mindenkinek!

Számomra hatalmas problémával fordulok most hozzátok! Péntekre le kell adnom, hogy miből írom a szakdolgozatomat. Nagyon szeretném Egyiptomból írni, de semmi ötletem nincs. A lényeg hogy a turizmushoz legyen köze! Kérlek segítsetek nekem!! Nagyon örülnék a hasznos ötleteknek! Szilvi :anx:

Szia!

Én az egyiptomi terroresemények turizmusra gyakorolt hatását vizsgálnám. És persze megmagyaráznám miért járnak a turisták Egyiptomba, milyen feszültségek vannak a helyiekkel, az arab világ eseményeiről nem is beszélve...

.-====o====-.
"Mindezt csupán a magam kedvére írom, és ez különböztet meg minden más írótól, a múltban és a jövőben egyaránt." (Mika Waltari: Szinuhe)

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája: Szakdolgozat
HozzászólásElküldve: 2006.09.20. 10:19 
Hello mindenkinek!

Számomra hatalmas problémával fordulok most hozzátok! Péntekre le kell adnom, hogy miből írom a szakdolgozatomat. Nagyon szeretném Egyiptomból írni, de semmi ötletem nincs. A lényeg hogy a turizmushoz legyen köze! Kérlek segítsetek nekem!! Nagyon örülnék a hasznos ötleteknek! Szilvi :anx:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.09.04. 09:34 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Szia!

Köszönöm a segítséget. Én is így fordítottam, de olyan értelmetlennek tünt,
hogy megerősítést kértem. Egyébként igazad van, a második értelmezés a jó szerintem is, így ezt hagytam meg.
Egyelőre békén hagylak, de ha nem veszed tolakodásnak, lehet, hogy más
alkalommal is igénybe veszem a segítségedet (ha végképp nem boldogulok).

Még egyszer ezer köszönet! _o_ _o_ _o_

.-====o====-.
:aws:

Seshat

"Az ember meghal, teteme elporlad. ...
A könyv azonban megőrzi emlékét mindaddig, amíg olvassák.
A könyv maradandóbb egy jól megépített háznál, vagy
egy nyugati sírkamránál."
(Chester Betty papyrus)

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.09.01. 19:43 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

HoremWeb fordítás gyanánt ezt írta:
a király Nuthoz tér, az ő 'szarkofág' nevében, átöleli őt [Nutot] az ő 'koporsó' nevében, és benne nyugszik az ő 'sír[bolt]' nevében

Nem azért mondom, de ez így elég értelmetlen. A viszonyoknak valahogy pont fordítva kellene lenniük, nem? De a szöveg szerinti fordítás ez. Ha az alapelvet akarom áthozni, meg kell fordítanom pár dolgot:
"
HoremWeb értelmezés gyanánt ezt írta:
a király Nuthoz tér, az istennő 'szarkofág' nevében, aki átöleli a királyt az ő 'koporsó' nevében, akiben [végső] nyugodalmat lel a király az istennő 'sír[bolt]' nevében

Komolyan mondom, általában csodálom és élvezettel használom nyelvünket, de a nemek hiánya ilyenkor komoly akadály, legalábbis a névmások esetében.

Más: ez a hozzászólás-pár nagyon nem ide tartozik. Pár nap múlva át fogom helyezni a Problémák és megoldások részbe - ha el nem felejtem.

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb

(Ptahhotep)

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.09.01. 09:35 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

_o_
Nagyon köszönöm a kimerítő válaszodat. Én is erre gondoltam, csak
mindig bizonytalan vagyok (csekélyke tudásom okán). Ezért kértem
megerősítést. Másrészről viszont bosszant ha valamit nem tudok megoldani és addig járok utána, amig valamennyire meggyőzően meg nem tudom oldani a problémát. (Sok ilyen van!)

Kedves HoremWeb! Te olyan rendes vagy! Segíts már értelmezni egy mondatot, mert ebbe beletörött a bicskám és nem is a nyelvi hiányosságaim miatt [-o< . Azt hiszem inkább valami olyan mitológiai értelmezés van emögött, amit én nem értek. Az előző mondatot is mellékelem (ezt már magyarul), hogy lásd a szövegkörnyezetet;

"A halált, mint az élet befejezését elutasítják és hitük szerint a király Nuttal együtt él az égben. Máshol a szövegekben ez az érzés még inkább kifejezésre jut:
the king goes to Nut in her name of 'sarcophagous' embraces her in her name of 'coffin' and rests in her in her name of 'tomb'."
No, ezt nem tudom rendesen magyarítani.
:djdt: _o_

.-====o====-.
:aws:

Seshat

"Az ember meghal, teteme elporlad. ...
A könyv azonban megőrzi emlékét mindaddig, amíg olvassák.
A könyv maradandóbb egy jól megépített háznál, vagy
egy nyugati sírkamránál."
(Chester Betty papyrus)

Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 31 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]