Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /var/www/clients/client1470/web7997/web/forum/common.php on line 106 [phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3391: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3393: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3394: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3395: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
KEMET = Az Ókori Egyiptom • Téma megtekintése - Előzmények a régi fórumról
Szárnyas napkorong

KEMET = Az Ókori Egyiptom

Üdvözlet a betérőnek!
* GyIK  * Keresés  * Társalgó  * Képtár
Pontos idő: 2018.06.19. 15:02

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 31 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Előzmények a régi fórumról
HozzászólásElküldve: 2008.04.02. 20:18 

Szia!

Köszi a választ!:) Nos igen, logikus, csak szorít az idő sajna...talán nem az utolsó pillanatra kellett volna hagyni a megírását:) Ha megtudok valamit a témáról azért megírom!:)

Szép estét!
Meli

Vissza a tetejére
Hozzászólás az előzmény idézésével  
HozzászólásElküldve: 2008.04.01. 20:55 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Szia!

Szerintem ha a mai egyiptomi nők helyzetéről kell információ, akkor az arab hagyományoknak kell utánajárnod abból kifolyólag, hogy Egyiptom is egy arab állam... de persze ezt csak így minden utánajárás nélkül írom, elképzelhető, hogy vannak eltérések az egyes arabországok között a hagyományoknak e-terén. Ha találsz vmit akkor majd világosíts fel (illetve akkor is ha szamárságot írtam volna) :)

.-====o====-.
"Ne csökkentsd a szíved követésére szánt időd,
mert a ka utálata az ő idejének elpazarlása (...)"

- Ptahhotep Bölcsesség-ei

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2008.04.01. 20:17 

Sziasztok ismét!

Köszönöm a linket a nőkkel kapcsolatban!:) Bocsánat, hogy nem reagáltam hamarabb, de nem volt netem:S Ha még támaszkodhatok a tudásotokra, akkor megkérdezhetem, hogy mi a helyzet mostanában az egyiptomi nőkkel? Pl. mennyi joguk van, mennyire érvényes rájuk az, hogy a szülők választják ki nekik a férjet, tanulhatnak-e? Vagy ezzel kapcsolatban hol találok infót? Köszi szépen a könyvet is, de az már megvan könyvtárból:) Bocsi, ha sokat kérdezek:)

Szép estét! Meli

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2008.03.18. 22:11 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

http://www.tau.ac.il/humanities/archaeo ... sside.html
nőcis link, több is van az oldalon, de ahogy elnéztem, főleg Újbirodalmi
Ilyen nincs, háromszor küldtem el ezt az izét és kétszer dobott ki a tetű...
:Széth:
c

.-====o====-.
"Qui multum peregrinatur, raro sanctificatur..."
Homérosz

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2008.03.18. 22:09 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

http://www.tau.ac.il/humanities/archaeo ... sside.html

itt van "nőcis" pár link, most találtam, bár más megfontolásból, azt hittem, az illető Lesko-nak van valami köze az én eccerű' kis familiámhoz de nincs...

Mi a fene, miccsa' promóm van, amúgy a könyv még mindig gazdira vár...
Na mars az ágyba...
Conquistador aki nem tudott belépni a saját nevével
...de HoremWeb, ahol tud, segít ;)

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2008.03.18. 19:27 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

tA hwt-nTr djw (HoremWeb után szabadon..:-))
Dear Melanie!
Joyce Tildesly : A fáraó ítélete c. könyvben van némi info a nők jogállásáról. Ha jól emlékszek Kákosy László : Az ókori egyiptom története és kultúrája c. könyvben is van ilyesmi,de ez nem biztos...HoremWeb szerinted?

A "keres-kínál" topicban a "megválnék egy könyvtől" résznél Conquistador felkínált ingyen egy : a nő az ókori egyiptomban c. könyvet

:aws: .

.-====o====-.
"Ami az embert illeti, agyag és szalma az, és Isten az ő teremtője."
,
ir rmT , amaw dHAwt pA, nTr pAy.f qd

[ img ]

Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2008.03.18. 16:35 

Hello!

Nem tudom, hogy tudnátok-e nekem segíteni. Szakdolgozatot írok az egyiptomi nőkről. Az érdekelne, hogy hol találok olyan forrásanyagot, amelyben az egyiptomi nők jogairól olvashatok? Illetve más országok, pl. az ókori Görögország, Róma jogairól, elsősorban a nőkéről. Szeretném őket összehasonlítani. Remélem tudtok segíteni!:)

Meli _o_

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.11.04. 17:33 
Írnokpalánta
Írnokpalánta

Szia Szilvi, csak most olvasom, hogy milyen témát választottál. Remélem, még nem késő irodalmat ajánlani: az iszlám világ, iszlám civilizáció legnagyobb magyarországi szakértője Rostoványi Zsolt, az ő munkáiba kéne beleolvasnod. Különös tekintettel: Az iszlám világ és a nyugat (az én példányom 2004-es, nem tudom, van-e újabb kiadása) Ennek a 6. fejezete az iszlám és az erőszak címet viseli. Valószínűleg hasznát veszed majd, de mindenképpen érdemes megemlíteni a felhasznált irodalomban. Továbbá érdemes elolvasnod a Korán 9. szúra 5. versét ez a kard verse, mely a pogányok megölésére szólít fel. Ezt gyakran úgy hivatkozzák, mint az iszlám vallás erőszakosságának a bizonyítékát, viszont a történelmi hátteret megvizsgálva kiderül, hogy egy konkrét háború során az aktuális ellenség megölésére szóló felhívást tartalmaz ez a vers. Ennek nyomán ki lehetne fejteni az érveket és az ellenérveket az iszlám vallás erőszakosságáról vagy békés voltáról. A történelmi háttér kapcsán Arthur Goldschmidt Jr. a Közel-Kelet kapcsán alapműnek számító A Közel-Kelet rövid története c. könyvét ajánlom ahol olvashatsz az egyiptomi nacionalizmusról és a Muszlim Testvériség nevű szervezetről (utóbbi nagyon fontos, enélkül nem lehet megérteni az egyiptomi merényleteket). És még egy jó tanács: ne használj olyan kifejezéseket, hogy muzulmán, vagy mozlim, vagy mohamedán. Ezek mind helytelenek: a mozlim szó eredete talán a muszlim magyarítása akarhatott lenni, a muzulmán szót a francia gyarmatosítók találták ki, a mohamedán pedig azt jelenti, hogy ezek az emberek Mohamed prófétában és nem Istenben hisznek. Ők magyukat muszlimnak nevezik a vallást pedig iszlámnak, szóval csak ezek a helyes kifejezések, az összes többit kikezdheti egy jól felkészült opponens.
Sok sikert hozzá, írj, ha kérdésed van!
Anhesz

U.i.: Átérzem a helyzetedet, én is éppen diplomamunkát írok.

.-====o====-.
La sabiduría nos llega cuando ya no nos sirve de nada.
(Gabriel García Márquez)

Vissza a tetejére
 Hozzászólás témája: valami kimaradt
HozzászólásElküldve: 2006.10.25. 22:01 
Egyébként Szilvi voltam...:)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Ismét ötletek gyűjtése:)
HozzászólásElküldve: 2006.10.25. 21:59 
Sziasztok!

Kicsit eltűntem, tudjátok hogy van ez...suli, suli, lustaság a köbön meg ilyenek:)) Az öcsémnek szükséges hieorglifa rajzolásról annyit, hogy bevált az a program amit ti raktatok fel, szóval megfelelt úgy, ahogy a gép lefordította, hál Istennek nem kellett semmit variálni rajta.
Más: most témavázlatot kell leadnom a szakdogámmal kapcsolatban (terrorizmus turizmusra gyakorolt hatása) viszont péntekre, szóval kihúztam az utolsó pillanatig:( Egyszóval nem kapkodom el, viszont szeretném jól megírni amihez az kell, hogy ne általános legyen. Ti mit raknátok bele? Ja, Egyiptom, Törökország és az Amerikai Egyesült Államok a 3 példaország amelyeken keresztül be kell mutatni a terrorizmus utáni turizmust.A lényeg hogy ne leíró jellegű legyen, pl. Egyiptomot azért választják a turisták mert van sok piramis meg ott a Szfinx is, és ez érdekes...:) Még 1 utolsó kérdés: turisztikai statisztikákról tud valaki valamit? én sajna nem találtam sehol:( az a baj, hogy kevés a szakirodalom a témához...ezért nincsenek ötleteim, hogy mit kellene beleírni...a tanár persze nem segít:((( Szóval...bennetek reménykedek!:) :anx:

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 31 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]