Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /var/www/clients/client1470/web7997/web/forum/common.php on line 106 [phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3391: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3393: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3394: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3395: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
KEMET = Az Ókori Egyiptom • Téma megtekintése - Tudományon innen: Teóriák, Tévelygések, Talányok
Szárnyas napkorong

KEMET = Az Ókori Egyiptom

Üdvözlet a betérőnek!
* GyIK  * Keresés  * Társalgó  * Képtár
Pontos idő: 2018.09.23. 19:35

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 99 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.05.07. 13:44 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

dexcore írta:
Egyébként az Észah által felvetett múmia probléma nagyon érdekes tudomány- erkölcsi kérdéseket vet fel!!És talán egy-kicsit egyet is értek Észah véleményével, mindazonáltal kiváncsi lennék hogy mi a "hivatalos" tudományos hozzáállás ehhez a problémához!!
:aws:

Én is egyet értek Észahhal, de azt be kell látnunk, hogy aki feltár egy sírt, annak valamit kell kezdenie az ott lévő holttestekkel. Talán az a legjobb megoldás, ahogyan Tutankhamon ma is saját koporsólyában nyugszik...
Ha azonban egy szinültik megtelt törmelékes teremben találnak szétszórt csontokat, azzal mi a helyzet? Vajon mi lenne a helyén való? Mert jelenleg az az első, hogy a világ különbözö pontjaira viszik darabjait, hogy vizsgálgassák...

Szerintem az kivitelezhető megoldása a dolognak, hogy egy sírt teljes egészében feltárnak, majd a holtat visszatemetik, mondjuk minden értéke nélkül... Az egész világ összes múzeuma tele van múmiákkal, a tárgyak azonban minden esaetben fontos infókkal rendelkeznek.

.-====o====-.
"Az ember retteg az időtől, de az idő is retteg a piramisoktól." /Egy arab közmondás/

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.05.07. 10:01 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

tA hwt-nTr djw (HoremWeb után szabadon..:-))
Jó-jó mondtam hogy én is olvastam már "érdekes dolgokat " ,na......
:dmj: saját magam:
egyszerűen csak nem érzem ferrnek hogy indoklás nélkül faján odaraktad azt az eufórikus örömben uszó kaján kis figurát!! Ha tévedtem akkor a legnagyobb RESPECT-tel bocsánat!!
ennyi
Egyébként az Észah által felvetett múmia probléma nagyon érdekes tudomány- erkölcsi kérdéseket vet fel!!És talán egy-kicsit egyet is értek Észah véleményével, mindazonáltal kiváncsi lennék hogy mi a "hivatalos" tudományos hozzáállás ehhez a problémához!!

.-====o====-.
"Ami az embert illeti, agyag és szalma az, és Isten az ő teremtője."
,
ir rmT , amaw dHAwt pA, nTr pAy.f qd

[ img ]

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.05.07. 00:22 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

dexcore írta:
RESPECT...

"Szep Tepy = a főnix első érkezése 11500 évvel ezelőtt"
    "A Leo (= Oroszlán) csillagkép Ré-Harakhti égi temploma"
    "A Nílus a Tejút földi leképezése"

.-====o====-.
" A nagy Maat Uszer ideje óta háborítatlan, egyedüli és örök."

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Uséb-Maat 2008.12.01. 04:58-kor.

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.05.07. 00:10 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

dexcore írta:
Kedves Uséb-Maat!
egyszerűen csak nem érzem ferrnek hogy indoklás nélkül faján odaraktad azt az eufórikus örömben uszó kaján kis figurát!! Ha tévedtem akkor a legnagyobb RESPECT-tel bocsánat!!

Egyet értek veled alapvetően, de ha láttad volna ezt a filmet (én nagyrészt láttam), akkor Te is csak nevetni tudnál rajta!!!

.-====o====-.
"Az ember retteg az időtől, de az idő is retteg a piramisoktól." /Egy arab közmondás/

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.05.06. 21:38 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Tisztelettek kérlek Titeket, ne tegyetek be ide múmia-képeket! Tiszteljük meg az emléküket, a hitüket, a méltóságukat azzal, hogy nem tesszük fel őket ÍGY a netre.

Gondoljatok arra, hogy mit éreznétek, ha hozzátok közel álló valaki lenne, ha őt mutogatnák összeaszva, pucéran, minden méltóságából kivetkőztetve nyilvánosan.

Félre értés ne essék: ez nem ítélet, és a világért se vegyétek ledorongolásnak (ezért is nem moderálok), tényleg csak egy tiszteletteljes KÉRÉS.

Akik régebben fórumoznak velünk, talán tudják, mennyire ellenzek minden "múmiázást". Olyannyira, hogy bár többször jártam már Egyiptomban, egyiptológus létemre egyszer sem mentem be a múmiák termébe, nem finnyáskodásból, hanem azért, mert minden tekintetben kegyeletsértésnek tartom.
Gondoljatok csak bele: mennyire fel van most háborodva a közvélemény azon, hogy ellopták Kádárék csontjait. Az egyiptomi múmiákat "kipakolni" miért más? Miért jobb? Szerintem még rosszabb, mert nekik nemcsak a testét, a nyughelyét gyalázzák meg ezzel, hanem az öröklétbe vetett hitüket is, megfosztva őket mindentől, amiben ők az örök élet biztosítékát látták.

Előre is köszönöm. Szerintem ők is megköszönnék.

.-====o====-.
ÉSzAH

"A tudományos eredmények értéktelenek, ha nem társul hozzájuk a lélek nemesedése. ... A tudományból erkölcs nélkül hiányzik a bölcsesség, és ezért még a természet is szégyenkezik."
/Seligmann/

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.05.04. 14:09 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Joann Fletcher szerint a II. Amenhotep sírjában talált három múmia közült az egyik minden kétséget kizáróan Nefetiti.

.-====o====-.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Uséb-Maat 2007.05.07. 00:39-kor.

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.05.02. 22:03 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

tA hwt-nTr djw (HoremWeb után szabadon..:-))
Kedves Uséb-Maat!
Én is sok áltudományos marhaságot láttam / olvastam már + nem is beszélve a belemagyarázott adatokról , összefüggésekről (meg arról hogy valaki valahol piszokul nagyot keres ezekkel)- jah leszögezem hogy nem láttam a szóban forgó műsort- , de szerintem nem kéne "premier plánba teliszájjal kiröhögni a mások még oly kiafene tudja milyen légből kapott ötletét.......nem is tudom hogy miért írom most ezt hiszen nem az "elmélet" mellett akarok kiállni csak egyszerűen eszembe jut hogy a középkorban embereket égettek el azért mert azt mondták hogy a Föld gömbölyű . Nem mondom hogy én nem tettem meg azt hogy meghallgatás vagy igazi indoklás nélkül kiröhögtem mások "véleményét", de én azért egy olyan dolog mellet vagyok amit úgy hívnak: RESPECT. Félreértés se essék: nem is téged akartalak támadni.......egyszerűen csak nem érzem ferrnek hogy indoklás nélkül faján odaraktad azt az eufórikus örömben uszó kaján kis figurát!! Ha tévedtem akkor a legnagyobb RESPECT-tel bocsánat!!

.-====o====-.
"Ami az embert illeti, agyag és szalma az, és Isten az ő teremtője."
,
ir rmT , amaw dHAwt pA, nTr pAy.f qd

[ img ]

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.05.02. 21:11 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

A fáraók égboltja : Spektrum TV; május 4. Péntek, 23:00, május 6. Vasárnap, 0:00

"Az ókori Egyiptom népei a megfigyelés mesterei voltak, életük a természet ciklikus változásához alkalmazkodott. De vajon miért emeltek uralkodóiknak hatalmas síremlékeket, és miért pont oda építették őket, ahol azok ma is láthatók? A IV. dinasztia fáraóinak piramisai a gízai fennsíkon állnak, és elkápráztatják az Egyiptom kultúrája iránt érdeklődőket.
Aki pedig nem csupán turistaként tanulmányozza ezeket az építményeket, az sok összefüggést felfedezhet. Robet Bauval például több, mint egy évtizedig kutatta a piramisok titkát, és megállapította :az Orion csillagkép öve és a három piramis elhelyezkedése hajszálpontosan fedi egymást..."

Az utolsó 10 perc alapján :DDD

.-====o====-.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Uséb-Maat 2008.12.01. 04:29-kor.

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Elisabeth Haich
HozzászólásElküldve: 2007.04.17. 22:25 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Na tessék, sokkal jobban megfogalmaztad, amit én akartam mondani. Ez a lényeg: érdemes elolvasni, nyitottan, de fenntartásokkal, és így talál benne az ember érdekes, elgondolkodtató dolgokat is. De ugyanakkor megmosolyogtatókat is.

.-====o====-.
ÉSzAH

"A tudományos eredmények értéktelenek, ha nem társul hozzájuk a lélek nemesedése. ... A tudományból erkölcs nélkül hiányzik a bölcsesség, és ezért még a természet is szégyenkezik."
/Seligmann/

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Elisabeth Haich
HozzászólásElküldve: 2007.04.16. 22:09 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Há-á-át... Az a bajom Elisabeth Haich-hal, hogy még jóval azelőtt olvastam a Beavatást, mielőtt komolyan elkezdtem volna Egyiptommal foglalkozni. Akkoriban az ezoterikával ismerkedtem (elég alaposan), és azt nem tudtam ugyan megítélni, hogy Egyiptomról mennyire fest hiteles képet, de azt igen, hogy az ezoterikus közlendője igencsak inog. Mondhatni az is fiktív.
Természetesen az ezoterikus oldal ebben toleránsabb, hiszen egy csomó olyan dolog van benne, ami igaz az egyik emberre, és nem igaz a másikra, stb. Így aztán használhatóbb benne az ezoterikus vonal. De célszerű szem előtt tartani, hogy az is elnagyolt - mintha amerikai átlag-háziasszonyoknak írta volna. (Lehet, hogy azoknak is írta...)
Egy előnye egészen biztos, hogy van. Többeket ismerek, akiket Elisabeth Haich indított el azon az úton, hogy a kedvenc témájukkal komolyan foglalkozzanak. És ez igaz az ezoteriára és Egyiptomra is. Szóval mindenkit lebeszélek arról, hogy olvasatlanul sutba dobja - de olvassa fenntartásokkal, és gondolkozzon azon, amit olvasott.

Ez persze sok mindenre - például ránk is! - igaz.

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb
Rejtettebb a szép beszéd a Zöld Kőnél (smaragdnál)
De megtalálni a szolgálóleánynál az örlőkő mellett

(Ptahhotep)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 99 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]