Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /var/www/clients/client1470/web7997/web/forum/common.php on line 106 [phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3391: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3393: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3394: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3395: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
KEMET = Az Ókori Egyiptom • Téma megtekintése - Egyiptomi hírek, érdekességek a sajtóból és a netről
Szárnyas napkorong

KEMET = Az Ókori Egyiptom

Üdvözlet a betérőnek!
* GyIK  * Keresés  * Társalgó  * Képtár
Pontos idő: 2018.06.19. 17:28

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 552 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 52, 53, 54, 55, 56  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.06.02. 17:36 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Azért ez a cikk is tartalmaz érdekes megállapításokat... Hatsepszut az egyetlen női fáraó? Szegény
  • Merineith
  • Khentkawesz
  • Neith-ikeret
  • Szobeknoferu
  • Tauszert
  • VII. Kleopatra
...hogy csak fejből előkapjak néhány nevet...
Nagy a Maat, nagyszerű és szilárd, de nem tartozik az állandóan jelen lévő emberi erények közé :o)

Annyit azért hozzátennék az SG javára, hogy érződik a cikken a korrekt tájékoztatás igénye, bántani kár lenne őket.

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb
Rejtettebb a szép beszéd a Zöld Kőnél (smaragdnál)
De megtalálni a szolgálóleánynál az örlőkő mellett

(Ptahhotep)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: KV-63
HozzászólásElküldve: 2006.06.02. 13:38 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Szörnyen kíváncsi vagyok, vajh' sír vagy raktár-e a KV-63. Mai hír:

http://www.sg.hu/cikk.php?cid=45015

.-====o====-.
"Ó, anyám, Nut, emelj föl engem - leányod vagyok. Oszlasd szét fáradságomat!"

- Felirat Hatsepszut második szarkofágjáról -

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Ajjaj...
HozzászólásElküldve: 2006.05.27. 09:13 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

[Hogy micsoda?!, mi az a Grand Egyiptomi Múzeum]

Egyiptom új gigantikus múzeuma a piramisok közelében, Ír tervezéssel 500 millió dollárból épül, és közel 100000 műtárgynak szolgál majd otthonául. A tervezett nyitás 2009-be várható, (ahol ott leszek az biztos :D )

.-====o====-.
[ img ]
"Óh, Nut anya! Terítsd ki szárnyaidat fölöttem, miként az örökfényű csillagok!"
(Tutanhamon koporsófedelének felirata)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Ajjaj...
HozzászólásElküldve: 2006.05.26. 22:01 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Hogy micsoda?!, mi az a Grand Egyiptomi Múzeum, jól idézem egyáltalán?! Remélem valami olyasmi, ahol a mostaniban méltatlan pincében porosodó dolgokat-tárgyakat-lelkeket végre méltóképp kirakják (bár tudjátok, nem mindegyikhez méltó hogy mi bámuljuk - a hozzám hasonlók meg simogatják is :D ) az öreg Sesu hiányozni fog, mármint a szobor, hazafelé jövet mindig elköszöntem tőle...Bár a benzinbüz nem tehet neki valami jót... Valaki szóljon Zahinak hogy rakja végre vissza Ramszeszéket a helyükre, ha már ennyire ügybuzgó... Akkor most augusztustól lehet keríteni másik szállást?! Mert én ott szokok ám lakni száz méterre a múzeumtól a Tahriron, a sok bumlizás megölné bennem azt az energiát, amit a grafitra fordítok amúgy... Akkor hát nyugtassatok meg, a "Rózsaszínü Ház" is marad... Másrészt nem nagyon értem ezt a "mindent vissza"-projectet, annyi mindent láttam pusztulni az elmúlt tripem során, hogy néha azt gondoltam, jobb lenne e dolgokat a föld alatt nyugodni hagyni... Ps: no akkor itt van valami más... Emez Ramessu városa?! Mindenesetre van benne egy irdatlan mély kút...

http://www.rpmuseum.scn.chrono.net/de/m ... ntent.html

Németül van, bocs'... Azt már nem tudom, müködik-e a link, elsőre nem müködött...

C

.-====o====-.
"Qui multum peregrinatur, raro sanctificatur..."
Homérosz

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.26. 17:05 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Valóban, a Tübingeni Egyetem-ről kerülnek vissza a reliefek I. Széthi sírjába és ezzel a lépéssel csatlakoznak a St. Louis Art Museum mellé, akik pedig Ka-nefer-nefer csodaszép halotti maszkját adják vissza jogos tulajdonosának, (Zahi hathatós rábeszélésére)
Augusztus 25.-én reggel II.Ramszesz is „útra kel” a kairói pályaudvar elől, hogy végre méltó helyen az épülő új Grand Egyiptomi Múzeumban megpihenjen. A rövid sétát mintegy 13 órásra tervezik és egy útban lévő felüljárót is lebontanak a nagy fáraó előtt.
[ img ] _o_

.-====o====-.
[ img ]
"Óh, Nut anya! Terítsd ki szárnyaidat fölöttem, miként az örökfényű csillagok!"
(Tutanhamon koporsófedelének felirata)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.26. 13:01 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Néhány hónapon belül I. Sethos fáraó sírkamrájából elrabolt kincsek (öt domborműről van szó) kerülnek vissza Egyiptomba Németországból.

http://www.geographic.hu/index.php?act= ... =3&id=7161

.-====o====-.
"Ó, anyám, Nut, emelj föl engem - leányod vagyok. Oszlasd szét fáradságomat!"

- Felirat Hatsepszut második szarkofágjáról -

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.25. 13:44 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Az egyiptomi hatóságok engedélyt adtak egy víz alatti expedícióra, melynek célja egy, a mediterrán térségben víz alá került, római város feltérképezése.

Zahi Hawass szerint a kutatócsoport 35 kilométerre a Szuezi-csatornától bukkant a római város romjaira. A régészek épületeket, fürdőket, és egy római erőd maradványait, valamint ókori érméket, bronzvázákat és kerámia edényeket találtak, melyek mind a római korból származnak.

Az egyiptomi római időszak Kr.e. 30-tól Kr.u. 337-ig tartott. A régészek emellett négy olyan hidat is felfedeztek, melyek egy elsüllyedt kastélyhoz tartoznak. A kastély egy részét 1910-ben találták meg. A közlemény szerint a bizonyítékok azt sugallják, hogy a város egy része a tengerparton helyezkedett le, és ezért lepte be a víz.

.-====o====-.
" A nagy Maat Uszer ideje óta háborítatlan, egyedüli és örök."

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Uséb-Maat 2008.11.27. 01:22-kor.

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.17. 22:29 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

kingtut írta:
Van a "sírnak" saját oldala a http://www.kv-63.com Dr. Otto Schaden saját naplójával.

Hát, ami azt illeti, ott egyáltalán nem úgy néz ki, mintha a METRO-nak igaza lett volna. Talán ezért is került le az online változatból? A http://www.kv-63.com képei alapján ez bizony sír, a szöveg szerint meg nagyjából Amarna-kori lehet, ami az előző híreket látszik igazolni. Kezdek kiváncsi lenni!

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb

(Ptahhotep)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.05.16. 08:00 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Van a "sírnak" saját oldala a http://www.kv-63.com Dr. Otto Schaden saját naplójával. Sajnos az angoltudásom kevés hozzá :oops: ,de mindíg megnézem

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: "Új sír" a Királyok Völgyében
HozzászólásElküldve: 2006.05.15. 21:32 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

A mai METRO szerint mégsem új sírt találtak a Királyok Völgyében, hanem egy raktárnak és / vagy / előbb / később balzsamozóhelynek használt helyiséget.

(Kerestem linket, de az online változatban nem leltem a cikk nyomára...)

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb

(Ptahhotep)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 552 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 52, 53, 54, 55, 56  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]