Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /var/www/clients/client1470/web7997/web/forum/common.php on line 106 [phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3391: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3393: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3394: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3395: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
KEMET = Az Ókori Egyiptom • Téma megtekintése - Tutankhamon
Szárnyas napkorong

KEMET = Az Ókori Egyiptom

Üdvözlet a betérőnek!
* GyIK  * Keresés  * Társalgó  * Képtár
Pontos idő: 2018.06.18. 05:05

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: ...
HozzászólásElküldve: 2007.01.21. 16:07 

"...Conquistador Ai (nemtom jól írom-e, tuti hogy nem)..."Mindenki msáhogy írja... :P Van akinek Eje, van akinek Aj, vanakinek Ai...
Amúgy tiszta hülyeség ennyire vadul mindet egyszerre vizsgálni. Mármint minden múmiát. Értelmesebb lenne, hogyha egyenként vizsgálnák őket sokáig. Így senkiről semmit nem fognak tudni. Na mindegy, ezt ők nyilván jobban tudják.

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: ...
HozzászólásElküldve: 2007.01.21. 14:46 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Nem, nem, egy régésznő nemrég ügyeskedett össze egy zsír új CT-t Kairónak, hamarjában bele is tettek mindenkit, ő azt mondta, Tut is áldozatul esett. A CT megtekinthető a rózsaszin palota háta megettt. szerintem ezzel az akcióval ki is merítették egy időre a használatát...

C

.-====o====-.
"Qui multum peregrinatur, raro sanctificatur..."
Homérosz

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: ...
HozzászólásElküldve: 2007.01.21. 10:21 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Conquistador írta:
...állítólag nemrég mindegyiküket újra CT-be dugták ...

Úgy gondolom erről beszélsz:
National Geographic 2005 június
ugye?

.-====o====-.
:aws:
Frász

"Amíg csukott szemmel, kételkedve keressük a maat-ot,
és mindenáron birtokolni akarjuk a nefer-t,
a hotep meghal a számunkra." (Born 2B Wide)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: ...
HozzászólásElküldve: 2007.01.21. 00:06 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Ajjaj, ez a főpapos mese nekem ismerős egy másik dimenzióból... Igen, én is hallottam, hogy sokak szerint Ai (nemtom jól írom-e, tuti hogy nem) keze is benne volt a dologban, akinek egy idő után elege lett Tut pátyolgatásából, ha jól tudom, még papis volt. Más kérdés hogy fáraóként nem volt annyira sikeres...

Van nekem is egy könyvem, az tele van röntgennel mert az a perverzióm, ott nem említik, hogy gerincbaja lett volna az ifjonc Tutnak, de állítólag nemrég mindegyiküket újra CT-be dugták - mélységes megvetésem amellett hogy érdekelne, kiben mit találtak, hisz volt akiben kár esett - talán egyszer publikálják, bár ahogy a Zahit ismerem, ráül...

.-====o====-.
"Qui multum peregrinatur, raro sanctificatur..."
Homérosz

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.20. 11:18 

:D Köszi hogy megnyugtattatok... Mármint én olyan fórumokhoz vagyok hozzászokva (főleg a kutyás fórumokon, mert nekem egyiptom mellett a kutyák a másik szerelemim... :P ) ahol ha az ember hülyeséget mond, leordítják a fejét, és porig alázzák.:?
Öhhh... Az a baj, hogy a könyv a Győri keresztapukámé, aki most... (hol is?:?) azthiszem indiában van... De nem tudom mert mindig utazik és sosem tudom hol van... De ha van türelmetek, akkor megtudakolom.:D
Ezt az elméletet egy filmben is láttam, aszt hiszem a Discovery-n. (sőt nem egyszer, mert mindennap műsorra tűzték "Tutankhamon relytélye" címmel), és itt tértek ki ezekre a botos ábrázolásokra is.)
Nekik a filmben volt egy olyan elméletük, hogy Tutankhamont egy főpp ölte meg, mert nem helyeselte, hogy egy ilyen fiatal uralkodó van Egyiptom trónján. Mert akkoriban az ágyak olyan kő fejtámlásak voltak, és szerintük a gerincbetegsége miatt alvás közben a drágajó főpap megemelte a fáraó fejét és elengedte, és belevágódott abba a kő fejtámlába. :shock: Én nem nagyon hinném hogy ez lenne a valóság, mindenesetre érdekes :aws: (kedves kis főpap lehetett :DDD)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.20. 09:08 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

:m-Htp: Ankheszenamun!

Ankheszenamun írta:
...de légyszi, ne ordítsatok le...

Na próbálja csak meg valaki leordítani a feleségem. :ammit: :DDD

.-====o====-.
[ img ]
"Óh, Nut anya! Terítsd ki szárnyaidat fölöttem, miként az örökfényű csillagok!"
(Tutanhamon koporsófedelének felirata)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.19. 19:25 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Ankheszenamun írta:
Lehet hogy hülyeség, de légyszi, ne ordítsatok le, elvégre 13 éves vagyok... :( :?

:m-Htp: Ankheszenamun!

Először is, örülök, hogy itt vagy közöttünk, és hozzászólsz - én ugyan még nem hallottam Tutankhamon gerincbetegségéről, de egyáltalán nem tartom kizártnak sem - főleg azt, hogy elmélet szintjén legyen ilyen vélemény. De nem ezért írok, hanem elgondolkoztatott az utolsó sorod. Mit mondjak, 'jó' tapasztalataid lehetnek a neten, ha szükségét érezted ennek a megjegyzésnek. De itt nem fog "leordítani" senki, vagy legalábbis nem teszi meg ismételten, azt megigérem. Egyrészt ez a fórum, hála a tagjainak, nem olyan, másrészt mi (mármint a fórum adminisztrátorai, moderátorai) sem tűrjük el.

Visszatérve Tutankhamonra: ha esetleg meg tudod adni az "elég pontos szakkönyv" szerzőjét és címét, alighanem többeknek segítenél vele. (Ha nem, akkor sincs baj.)

Érezd jól magad körünkben!

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb
Rejtettebb a szép beszéd a Zöld Kőnél (smaragdnál)
De megtalálni a szolgálóleánynál az örlőkő mellett

(Ptahhotep)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.19. 17:02 

Sziasztok!
Nekem egyelőre semmim sincs, amit felmutathatnék, mint "egyiptológus", de hogyan is lehetne, ha 13 éves vagyok... Csak már 4 éves korom óta egyiptológus-régész szeretnék lenni, és elég sokat tudok a koromhoz képest(!) egyiptomról.
Olvastam, amiket írtatok Tutankhamonról, és a lábáról. Azon a csatolt képen, amelyiken boton támaszkodik, úgy tűnik, hogy a lába beteg, de én egy elég pontos szakkönyvben azt olvastam, hogy olyan gerincbetegsége volt, hogy a nyakát nem tudta mozgatni külön (tehát a fejét nem tudta elfordítani) szóval ha jobbra akart nézni, akkor az egész testét jobbra kellett fordítania, és a csigolyái sem voltak elég erősek.
Lehet hogy hülyeség, de légyszi, ne ordítsatok le, elvégre 13 éves vagyok... :( :?

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.06.18. 21:38 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Samara Morgan írta:
Ha megengedtek egy közbekottyot: mennyire volt gyakori (mondjuk az Újbirodalomban) az ilyen jellegű ábrázolás? Mintha Tutankhamon túl sokszor jelenne meg bottal vagy ülve, amint Ankheszenamon gondoskodik róla. Szerintem a naosz sok képmezőjén is inkább erről van szó, mint a király isteni lényére való utalás (öltöztetés, olajjal kenegetés). A legfurcsább Kingtut kacsavadászatos képe.
Ide most beszúrnám képnek a Desroches-Noblecourt: Tutanhamon 39-40. oldalát, ha lenne mivel ](*,)
Egyébként engem az a film Tut térgyekalácsáról is meggyőzött.

Hajlamos vagyok a gondolataimat félig közölni, aztán csodálatos módon lépten-nyomon félreértenek. Tehát pontosítok: a film arról győzött meg, hogy Tutankhamon halálát nem fejsérülés okozta, a térdén a bibi esetleg, talán vérmérgezés, de éppúgy lehetett pestis vagy bármi más.

Kingtut: A két "botos" képed közül amit Szemenhkarénak tulajdonítanak, mikor erre a képre először rápillantottam (nem itt, hanem a könyvben), az volt a legelső gondolatom: Tut és nővére, aztán olvastam a szöveget, hogy ez Sz., ez jól elbizonytalanított, de látom, nem vagyok egyedül az elképzelésemmel, ennek nagyon örülök, mármint hogy nem gondolok túl nagy hülyeségeket (és Morgan vállon veregeti önmagát)

.-====o====-.
"Ó, anyám, Nut, emelj föl engem - leányod vagyok. Oszlasd szét fáradságomat!"

- Felirat Hatsepszut második szarkofágjáról -

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.06.18. 09:38 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

:m-Htp:

Tutanhamon múmiájának vizsgálatakor a hozzáértők nem találták vízfejűnek a királyt, csak az a biztos, hogy az agykoponya hátulsó része nyújtottabb a szokásosnál (a mesterséges nyújtásra sincs egyértelmű utalás) ez pedig az Echnaton-ág genetikai öröksége is lehet. Ezt a feltűnő sajátosságot aztán kiválóan felhasználták a királyi család ábrázolásain, igazolva isteni származásukat. Csodás szobrok készültek az új stílusban például a hercegnőkről valószínűtlenül hosszú koponyával, szinte a földöntúliságot hirdetve.
[ img ]
Az apa-lánya és a testvérházasságok később aztán nem maradhattak "büntetlenül" genetikailag, erre jó bizonyíték Anheszenamon két életképtelen magzata Tut sírjában.

:aws: kingtut

.-====o====-.
[ img ]
"Óh, Nut anya! Terítsd ki szárnyaidat fölöttem, miként az örökfényű csillagok!"
(Tutanhamon koporsófedelének felirata)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]