Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /var/www/clients/client1470/web7997/web/forum/common.php on line 106 [phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3391: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3393: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3394: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3395: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
KEMET = Az Ókori Egyiptom • Téma megtekintése - Hatsepszut és Szenenmut (18+)
Szárnyas napkorong

KEMET = Az Ókori Egyiptom

Üdvözlet a betérőnek!
* GyIK  * Keresés  * Társalgó  * Képtár
Pontos idő: 2018.08.20. 23:19

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.12.08. 22:46 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Nyughatatlan múmiák - Túlvilági szex az ókori Egyiptomban

A férfi nemi szervek mumifikálása a szövetek magas folyadéktartalma miatt bizony nem mindig sikerült. Ez érthetővé teszi a péniszpótlások- és tartalékpéniszek alkalmazását. Ezek sokszor csupán sodort bőrből állnak, de van, amikor a belsejükben növényi rostok is találhatók. A tárgyak funkcióját jól jelzi, hogy a kevésbé szétdúlt férfimúmiáknál a megfelelő helyről kerülnek elő.

.-====o====-.
" A nagy Maat Uszer ideje óta háborítatlan, egyedüli és örök."

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.05.07. 00:02 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

TBali írta:
Uséb-Maat írta:
Bigi írta:
Leírod, hogy hol találtad?
Itt meg itt.

Lehet (sőt biztos), hogy amatőr vagyok, de a rajz környezetének fenti cikkbeli ismertetése alapján a rajz azonosítása Hatsepszuttal és Szenenmuttal számomra nem bizonyított, inkább erősen kérdéses feltételezés.

Igen, így van. A angol szöveg több érvet is felsorakoztat mindkét vélemény mellett, sőt azt is kiemeli, hogy egy-egy egyiptológus hogyan vélekedik róla. Ezek alapján (szerintem) lehetetlen eldönteni a kérdést. A téma felvetésével nem is ez volt a célom, csupán az, hogy ha már láttam filmben a képet, piccit töb imfóm legyen róla... És ez Nektek köszönhetően teljesült is! _o_ _o_ _o_

.-====o====-.
"Az ember retteg az időtől, de az idő is retteg a piramisoktól." /Egy arab közmondás/

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.05.06. 21:33 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

TBali írta:
A Torinói múzeumban található ez a papirusz.

Újabb illusztrációk az egyiptomi Satyricon-ból. :oops:

.-====o====-.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Uséb-Maat 2008.12.01. 04:56-kor.

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.05.06. 21:24 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Távol álljon tőlem, hogy a fórumot még inkább 18+ témába vigyem, de tény, hogy Torinói múzeumban található ez a papirusz (leírás itt).

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.05.06. 21:18 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

TBali írta:
... a rajz azonosítása számomra nem bizonyított, inkább erősen kérdéses feltételezés.

Pro és Kontra.

.-====o====-.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Uséb-Maat 2008.12.01. 04:55-kor.

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.05.06. 21:15 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Uséb-Maat írta:
Bigi írta:
Leírod, hogy hol találtad?
Itt meg itt.

Lehet (sőt biztos), hogy amatőr vagyok, de a rajz környezetének fenti cikkbeli ismertetése alapján a rajz azonosítása Hatsepszuttal és Szenenmuttal számomra nem bizonyított, inkább erősen kérdéses feltételezés.

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.05.06. 21:05 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

HoremWeb írta:

Ne bántsd Krisztiánt, most olvastam Nofertiti és Ehnaton című ismeretterjesztő (!) művét és noha nem mondanám, hogy jó volt, de legalább rossz sem. (Ellentétben P. Vandenberg hasonló témájú művével, amit kár volt elolvasni.) Az azért kiderült belőle, hogy egyiptológiához konyít annyit, amennyi egy ismeretterjesztő mű megírására joggal felbátoríthatja. (A nem ismeretterjesztő, "fiction" (szépirodalom?) kategóriájú műveit pont a kemet.hu nem-ajánlói miatt eddig messze elkerültem...)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.05.06. 20:13 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

HoremWeb írta:
Nem vagyok benne biztos, de mintha ez a Szenenmut vs. Hatsepszut graffiti nem Deir el-Bahariban lenne, hanem Gebel esz-Szilszilénél. Ez téves infó!
Utánanéztem, és tévedtem! Valóban Deir el-Bahariban van az említett karikatúra, és nem Gebel esz-Szilszilében (bár ott is van Hatsepszuttal és Szenenmuttal kapcsolatos emlék, de nem ez!). Én egyébként a Joyce Tyldesley: The Complete Queens of Egypt könyvében találtam rá (Tigryssnek _o_ :1000: érte!), ahol egy rajz is szerepel róla.

Fura egy dolog, hogy hiába ismerem a http://www.maatkara.de oldalt, mégsem szokott eszembe jutni, hogy ott nézzek körül Hatsepszut-ügyben. Pedig alighanem a legjobb hely ilyen témában - csak túl időigényes, mert annyi érdekes dolog van rajta. :)

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb
Rejtettebb a szép beszéd a Zöld Kőnél (smaragdnál)
De megtalálni a szolgálóleánynál az örlőkő mellett

(Ptahhotep)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.05.06. 00:58 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Köszönöm szépen a segítséget! Ezek szerint mégsem olyan ismeretlen ez a rajz! /Mármint a jól tájékozott Kemet.hu létogatók körében :)/.
Amit én láttam, abban is Bob Brier mutatta be a képet, a Discovery Civilisationon. (Ezt nem zárja ki, hogy Te a sima Discoveryn láttad, mivel van amit mindkettő adón leadnak.)

.-====o====-.
"Az ember retteg az időtől, de az idő is retteg a piramisoktól." /Egy arab közmondás/

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.05.05. 20:51 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

:ra: :maat: :kA: névrokonának honlapján azt olvastam, hogy a hieratikus graffiti egy :nefer: :Htp: nevű kópé firkálmánya. Itt a "sztélé"-, majd pedig a karikatúra nagyítása.

:oops:

.-====o====-.

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Uséb-Maat 2008.12.01. 04:49-kor.

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]