Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /var/www/clients/client1470/web7997/web/forum/common.php on line 106 [phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3391: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3393: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3394: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3395: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
KEMET = Az Ókori Egyiptom • Téma megtekintése - A "Luxor Templom rejtélye"
Szárnyas napkorong

KEMET = Az Ókori Egyiptom

Üdvözlet a betérőnek!
* GyIK  * Keresés  * Társalgó  * Képtár
Pontos idő: 2018.06.25. 20:47

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 79 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.23. 21:34 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Maatkaré-Meritamon írta:
:m-Htp: mindenki!

A stilus mindenképp átmeneti korra utal, ebben az esetben konkrétan a harmadikra.

I. Pinodzsem (21. din.) lányáról van szó, anyja feltehetőleg Henntawy királynő. Hatsepszuton kivül úgy tünik ő az egyetlen Maatkara, aki Amon Isteni Felesége volt.

Már rájöttem, Neked van igazad. I. Pinodzsemről van szó, a Thabet Mona vezetett félre. Itt azt írják, hogy II. Pin.

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: ...
HozzászólásElküldve: 2007.01.23. 21:01 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Amazt akkor mivel magyarázzuk, hogy több helyen is vannak "elnézett" maradékok Hatsepszut nevéből... Példul az egyik rózsagránit oszlop, ami a trávot' tartja, Ramszesz átvésette de az egyik helyen ott feletette a nőnem -t -jét...

conquistador
aki amúgy rém buta

.-====o====-.
"Qui multum peregrinatur, raro sanctificatur..."
Homérosz

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.23. 19:31 
Írnoknövendék
Írnoknövendék

:m-Htp: mindenki!

A stilus mindenképp átmeneti korra utal, ebben az esetben konkrétan a harmadikra.

I. Pinodzsem (21. din.) lányáról van szó, anyja feltehetőleg Henntawy királynő. Hatsepszuton kivül úgy tünik ő az egyetlen Maatkara, aki Amon Isteni Felesége volt.

Nagyon töredékes ábrázolása található a karnaki Honszu templomban és egy szobra található Marseilles-ben. A The Complete Royal Families of AE cimü könyv szerint Luxorban is látható egy reliefen. Akkor valüszinü, hogy a képen is ő látható, bár először amikor megláttam az alakot nekem férfinak tünt. :)

A fentiekből már következik, hogy ő nem azonos I. Oszorkon feleségével, aki II. Pasebkhanut leánya volt és nem töltötte be az Amon Isteni Felesége tisztséget.

.-====o====-.
:aws:
Maatkara

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.23. 18:57 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

II. Pinodzsem lánya talán? Ez a rész nem teljesen világos, könyvem nincs a témában. neten meg mindenhol mást találok... Talán I. Oszorkon felesége? Asszem ők nem ugyanazok, de egyre kiváncsibb vagyok Horemweb válaszára!

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.23. 18:02 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

De ha Pinodzsem, akkor inkább a másodikról van szó, vagy nem? :roll:

.-====o====-.
" A nagy Maat Uszer ideje óta háborítatlan, egyedüli és örök."

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Uséb-Maat 2008.11.30. 04:24-kor.

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.23. 14:14 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Idézet:
. A (balról) második oszlop utolsó jelcsoportja hm.t ntr - ?
eltartott egy ideig, mire felismertem(?) vagy legalábbis én ennek olvasnám.
Bár az én hieroglif ismereteim nagyon gyengék, de talán nem tévedek túl nagyot, hogy abban (balról a második) az oszlopban ez van: "A király lánya, az ő testéből az ő kedveltje (az ő által szeretett) isteni feleség" (?)

Szerintem nem egészen ez a 2. sor vége. A hm.t-ből hiányzik a nő determinatívuma, és a felső félkör (tál) nem egészen olyan, mint ami a feleség szóban van. Szerintem inkább nb.t ntjr, azaz "isteni úrnő". Bár ez nem változtat semmit a lényegen...

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.23. 12:16 
Írnoknövendék
Írnoknövendék

Az biztos, hogy olyan hölgyről van szó, aki betöltötte az Amon Isteni Hitvese címet, hiszen oda van írva. Este megnézek egy könyvet.

Bigi és Szesat szerintem közel járnak a megoldáshoz.

.-====o====-.
Maatkara

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.23. 10:47 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Sziasztok!

Az én szerény ismereteimmel nem nagyon merek hozzászólni
a kérdéshez, de izgatott a "rejtvény" és miután
fél délután ezen agyaltam, ahelyett, hogy dolgoztam volna
:lol: megpróbálom összegezni, mire jutottam :
Szóval én is arra jutottam, mint Bigi.
1. Maatkara, de nem Hatsepszut. Nincs is ott sehol.
2. A hieroglifák minősége (az ezóriótól függetlenül is) elég silány, nem jellemző a 18. dinasztina általában gyönyörűen kidolgozott véseteire - nem beszélve egyéb indokokról, amelyeket már előttem többen leírtak.
3. A (balról) második oszlop utolsó jelcsoportja hm.t ntr - ?
eltartott egy ideig, mire felismertem(?) vagy legalábbis én ennek olvasnám.
Bár az én hieroglif ismereteim nagyon gyengék, de talán nem tévedek túl nagyot, hogy abban (balról a második) az oszlopban ez van: "A király lánya, az ő testéből az ő kedveltje (az ő által szeretett) isteni feleség" (?)

4. A negyedik osztlop alján meg szerintem is az van, hogy Amon szolgája, azaz papja. Egyébként az alak ábrázolása szerintem nem annyira férfias, egy papnő is lehet.
A rejtvényből ennyit sikerült, (ha sikerült) megfejtenem. Tehát Biginek lehet igaza =D>
Elnézést ha butaságokat írtam, kíváncsian várom a megoldást!

.-====o====-.

Seshat

"Az ember meghal, teteme elporlad. ...
A könyv azonban megőrzi emlékét mindaddig, amíg olvassák.
A könyv maradandóbb egy jól megépített háznál, vagy
egy nyugati sírkamránál."
(Chester Betty papyrus)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.23. 02:34 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Nahhh, végre sikerült valamit felállítanom, ami nem tipp!

Abban biztosak lehetünk, hogy a Maatkaré név NEM Hatsepszutot rejti, hiszen akkor nem élte volna túl Remszesz ténykedését. Ezért csakis utána születhetett. Csakhogy ahoz, hogy kartusba foglalja nevét, ahoz muszály volt uralkodnia...

Amit eddig elfelejtettünk, hogy közel járunka harmadik átmeneti korhoz, amikor is a thébi papok igen nagy hatalomra tesznek szert. Ilyen pap volt Pinodzsem, akinek feleségét Conquistador és én is már felhoztuk. Maatkaré amon papnője volt. Miért is ne akarta volna, hogy nevét megörökítsék, akár
csak egy ilyen kis feliratocskáben?

Ezt márcsak be kéne bizonyítani...
A szövegben találtam egy igen érdekes kis szavacskát. Jobbról a 4.sorban van agy buzogály (vagy mi?), egy zászló és alatta egy :Amun-Ra:. Ezt elsőre -tévesen- öfelsége, Amon-Ré-nek fordítottam. A hm (buzogány azonben nem csak őfelsége, hanem szolga is lehet=> hm ntjr=Az isten szolgája (pap) már máshogy hangzik. És ez tökéletesen ráillik a Pinodzsem- Maatkara elméletre.
A képen látható alak minden bizonnyal egy pap... Az talán gond lehet, hogy nem valami nőies. Talán Pinudzsem (hiszen ő is pap volt), vagy Maatkara ábrázoltatta magát férfi alakban, amely egy királyhoz jobban illik.

Hát... Kb ennyire jutottam a témában. Ha ez sem fedi a valóságot, akkor részemről szabad a gazda.

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: ...
HozzászólásElküldve: 2007.01.22. 23:27 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

..."Őegérségéhez"... ez fájt... érdekes arckarakter valóban, de azért...

"Wahrscheinlich hat an der Stelle des zentralen Heiligtums auch schon ein Tempel aus der Zeit der Hatschepsut gestanden, aber wenn, dann wurde dieser von Amenhotep III. spurlos beseitigt. Bisher jedenfalls wurden keine Spuren einer dort vermuteten Anlage der Hatschepsut gefunden. Aber die Inschriften der Rote Kapelle berichten, dass Hatschepsut insgesamt 6 Barkenstationen (Barkenschreine = Stationsheiligtum) zwischen Karnak- und Luxor-Tempel erbauen ließ, d.h. der Prozessionsweg dorthin muss ein Ziel gehabt haben.
Aus der Zeit der Hatschepsut stammen jedoch Teile des aus drei Kapellen bestehenden Barkenschreines im Hof des Ramses II.

Valószinű, a központi szentély helyén már Hatsepszut idejében állt egy templom, de ha valóban ott is volt, III. Amenhotep még a királyné nyomait is eltörölte. Eddig nem találtak arra utaló leletet, hogy hatsepszutnak amott bármilyen épitménye lett volna. A Vörös Kápolna feliretei arról tesznek emlitést, hogy Hatsepszut a luxori templomban körülbelül hat bárkeszentélyt épitettett... (...) Hatsepszut idejéből, a három káponából álló bárkaszentélyből származnak a ma II. Ramszesz udvarában felelhető falrészletek...

http://www.maat-ka-ra.de/german/bauwerk ... t_luxt.htm

Feladom Conquistador tud rajzolni de nem ért hieroglifául, szidom is őket hogyan lehetett ilyen hülyén irni...

Volt egy másik Maatkare királyné, ,ha jól tom, I Pinudjem felesége volt... ha a koporsó felirata nem hazudik... XXI. dyn... Van valami Luxorban ami XXI. dyn?De ha már királynő, akkor lehet a neve kartusban... vagy éppen királyi feleség...

hümm
c

ps:ha stílusgyakorlat - ekütő a Vörös Káponából való első alak karja - de épp valamelyik nap találtam ilyet - Prolemaiosz korból... a véset nekem nem mutat nagy minőséget, sőt, rosszabbat mint némely Ramszeszes, pedig azt nagyon szokták szidni, van ahol meg is értem. Egyet ismerek csak Pinudjem idejéből, őt magát ábrázolja áldozó papként. Nem egy finom darab az sem, de ennél azért jobb és a kő itt sem olyan rongált, hogy az ember arra fogja

.-====o====-.
"Qui multum peregrinatur, raro sanctificatur..."
Homérosz

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 79 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]