Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /var/www/clients/client1470/web7997/web/forum/common.php on line 106 [phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3391: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3393: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3394: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3395: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
KEMET = Az Ókori Egyiptom • Téma megtekintése - Nők az egyiptomi kultúrában
Szárnyas napkorong

KEMET = Az Ókori Egyiptom

Üdvözlet a betérőnek!
* GyIK  * Keresés  * Társalgó  * Képtár
Pontos idő: 2018.09.23. 01:26

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Nők az egyiptomi kultúrában
HozzászólásElküldve: 2008.03.07. 20:15 

Sziasztok!

Nekem is dolgozatot kell írnom az egyiptomi nőkről. Van valami ötletetek, amivel fel lehetne úgymond "dobni" a dolgozatot? Nem akarok a szokásos dolgokról írni, hogy milyenek voltak a hétköznapjaik, meg ilyenek. Nem tudom, hogy mennyire tudtok nekem segíteni valami érdekességgel, hogy az életüknek mely részét lehetne kiemelni, kidolgozni, akár fáraónőkről, akár hétköznapi asszonyokról legyen szó, ti jobban átlátjátok ezt a témát, mint én.

Előre is köszi a választ!:)
Sziszi

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.10.04. 20:22 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Nagyon szívesen! Valójában azért írtam ennyi nevet, mert így inkább képet kaphatsz arról, hogy mi volt a jelentősége Hatsepszut és Nefertiti megnövekedett szerepének. Egyúttal egyikük-másikuk (pl. Khentkawesz) révén azt is megláthatod, hogy milyen előzményei voltak az ilyenfajta kiemelt politikai szerepnek. Természetesen te tudod, hogy milyen mélységű referátumot kell írnod, és szükség van-e az ilyen összehasonlításokra. Remélem, hogy segítettem ennek a megítélésében is. :)

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb
Rejtettebb a szép beszéd a Zöld Kőnél (smaragdnál)
De megtalálni a szolgálóleánynál az örlőkő mellett

(Ptahhotep)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.10.03. 23:14 

Köszönöm a válaszodat!

Na igen,Wenig könyvével kezdtem volna én is..., de nem tudom kihozni a könyvtárból. Köszönöm a sok nevet, de asszem pont elég lesz erről a 2 személyről írni...:)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.10.03. 22:21 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Az ókori egyiptomi nők helyzetével leginkább Steffen Wenig: A nő az ókori Egyiptomban című könyve foglalkozik, de sok hasznosat találsz Ian Shaw neve alatt megjelent Az ókori Egyiptom története című könyvben is, ami az egyik legkorszerűbb, és ugyanakkor szakszerű forrás is.

Egyébként a következő hölgyeknek érdemes a neten is utánanézni - de vigyázz, hogy sikerüljön kiválogatni a használható dolgokat a sok szemét közül, ami felkerül:
Merineith, Nimaathapi, Neith-ikeret / Nitókrisz, Khentkawesz, Szobeknoferuré, Tauszert, Tetiseri, Jahmesz-Nofertári, Nofertári, Maahornoferuré, Giluhepa, Taduhepa, Teje, Nefertiti, Anheszenpaaton, Meritaton, Mutnodzsmet, Amenirdisz, Sepenupet, stb... A lista természetesen korántsem teljes. Az utóbbiak csak két név, de több személy, akik Amon Isteni Felesége voltak. Ez a cím egyébként önmagában is megérne egy misét, ami az előzményeit és a politikai szerepét illeti.

A neveket a honlapunkon szokásos átírással írtam ugyan, de igen szélsőséges változatokat találhatsz, pl. Merineith lehet Meryneith vagy Meritnéith is, Neith-Ikeret előfordul Nitikret, Neithikret alakban is, Mutnodzsmet Mutnedzsmetként, Nofertári Nofertiri alakban, stb... És akkor még nem szóltam a külföldi írásmódokról.

Érdemes esetleg körbenézni a honlapunk Könyvajánló részén is. A Steffen Wenig-könyv tudtommal elég régi kiadás, de a bookonline-on elő-előfordul, és könyvtárakban is érdemes keresni (csak sajnos sokszor a feminista könyvek között...)

Bízom benne, hogy sikerül megfelelő anyagot találnod!

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb

(Ptahhotep)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.10.03. 11:57 

Sziasztok!

Nagyon tetszik a fórum! Jó a kialakítás!

Segítséget szertnék kérni: Referátumot kell írnom a következő címmel:
A nők szerepe az ókori egyiptom politikai életében( Hatsepszut, Nofertiti)

Wenig könyvét nem tudtam megszerezni, pedig járkáltam a könyvtárakban eleget.
Október 13.-ig kell leadnom, de egy Kákosy és egy Tyldesley könyvön kívül semmiből nem tudok meríteni.

Nincs véletlenül valamilyen segédanyagotok, vagy dokumentumotok?

Köszönöm előre a segítséget!

Üdv: Born

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Nők az egyiptomi kultúrában
HozzászólásElküldve: 2006.05.10. 18:12 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Ez a téma a régi fórumunk azonos című témájának folytatása. Az előzményeket itt találod meg.

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb

(Ptahhotep)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]