Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /var/www/clients/client1470/web7997/web/forum/common.php on line 106 [phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3391: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3393: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3394: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3395: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
KEMET = Az Ókori Egyiptom • Téma megtekintése - "Tanítsd hát őt..." - de hogyan? - ókori oktatás
Szárnyas napkorong

KEMET = Az Ókori Egyiptom

Üdvözlet a betérőnek!
* GyIK  * Keresés  * Társalgó  * Képtár
Pontos idő: 2018.06.18. 22:05

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 39 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.08. 08:42 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

tA hwt-nTr djw (HoremWeb után szabadon..:-))
Nem tudom mennyire ismeritek ezt a könyvet, elég hasznos és érdekes ráadásul ingyen is van gondoltam belinkelem hátha valaki nem ismeri.

[url=http://www.etana.org/abzu/coretext.pl?RC=14496]Adolf Erman-Handbook of Egyptian religion
With 130 illustrations[/url]

Én most olvasom és jó...de tényleg...néhol elég keményen "osztja" az öreg az egyiptomiakat de szerintem ez is érdekes volt benne. És számomra a téma felosztása ,menete is új volt....persze régi könyv meg azóta vannak nyilván új információk-és ötletek is inkább - de sok kép van benne + rengeteg eredeti forrást idéz és sző bele a szövegbe! Télleg érdemes olvasgatni!
:aws:

.-====o====-.
"Ami az embert illeti, agyag és szalma az, és Isten az ő teremtője."
,
ir rmT , amaw dHAwt pA, nTr pAy.f qd

[ img ]

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.06.01. 22:03 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Uséb-Maat írta:
Csak három és fél évezred múlva, egy 19. századi német kutató mutatta ki, hogy ilyen négyzet nem kreálható.

Én úgy tudom, hogy ez azért nem ilyen eldöltött! Nekem matek tanárom mondta, hogy ezzel a kérdéssel a mai napig foglalkoznak, egészen az ókor óta.

.-====o====-.
"Az ember retteg az időtől, de az idő is retteg a piramisoktól." /Egy arab közmondás/

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.06.01. 15:50 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Az ókori Egyiptom matematikájának elképesztő rejtélyei

A Rhind-papiruszt egy, a III. Amenemhat korából származó papiruszról másolta le Ahmesz írnok. A dokumentum szorzótáblát és 87 feladatot tartalmaz, melyek bemutatják az egyszerű egyenletek megoldását, a terület és térfogatszámítást. Kiderül belőle az is, hogy az egyiptomiak a gyakorlatban is alkalmazták a Püthagorasz-tételt, noha ezt nem fogalmazták meg.

A moszkvai papirusz kétségtelenül legérdekesebb része a 'kör négyszögesítésének' problémája, amely a leghíresebb és legkomplikáltabb matematikai talány, amit az ókorban felvetettek. (Ennek lényege, hogy egyszerű geometriai eszközöket, körzőt és vonalzót használva, megkísérelnek szerkeszteni az adott körhöz egy vele egyenlő területű négyszöget.)

.-====o====-.
" A nagy Maat Uszer ideje óta háborítatlan, egyedüli és örök."

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Uséb-Maat 2008.12.02. 04:19-kor.

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: lenni vagy nem lenni
HozzászólásElküldve: 2006.12.29. 22:01 
Írnoknövendék
Írnoknövendék

Ahogy gondolod, hieratikussak írták eredetileg, de megvan a hieroglif átírás, pl. Az alexanriai időisten című Kákosi könyvben is hierogliful idéz belőle :aws: a szerző.

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.12.29. 20:28 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Köszi Katamon, de már tárgytalan, mióta Seshat megvilágosított, hogy hieratikussal írták. Amúgy Ági néni Ptahotep óráit ki nem hagynám!:D

.-====o====-.
"Az ember retteg az időtől, de az idő is retteg a piramisoktól." /Egy arab közmondás/

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Ipuwer
HozzászólásElküldve: 2006.12.29. 11:37 
Írnoknövendék
Írnoknövendék

Most vettem észre, hogy Ipuwert keresed, nem Ptahhotepet, akkor sztorno, és esetleg próbáld meg itt: Hatnub Gr24.pdf

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Ptahhotep
HozzászólásElküldve: 2006.12.29. 11:00 
Írnoknövendék
Írnoknövendék

Pécsi Ágnes tanárnőnek megvan a hieroglifákra való átírás is, a Vámbéry-n Egyiptomi Szombatok keretében tanított belőle, úgy tudom, esetleg ő tudna segíteni, ha megkeresed és _o_ , az e-mailcíme a Vámbéry honlapján megtalálható.
Jó bogarászást!

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.12.28. 17:22 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Azért köszönöm... Ha hieratikus, akkor asszem nem fogom megfejteni... Csak gondoltam, hogy szivesen bogarásznék a http://www.tanit.hu n lévő fordítás alapján.

.-====o====-.

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.12.28. 15:10 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

:m-Htp: bigi!

bigi írta:
Ipuwer intelmeinek hierogliph írása?

Hát, nem tudom, egyáltalán létezik-e ilyen?

Tudomásom szerint Ipuwer panaszai/intelmei c. munka az úgynevezett leideni papíruszon található. A papirusz egy újbirodalmi másolat, amelyet az első tulajdonosa szerint Memphisben a szakkarai piramisok környékén találtalk és nagyrészt hieratikus írással készült.

1828-ban szerezte meg a Leiden Múzeum és 1909-ben fordította le A. Gardiner.
Ime egy link, ahol látható egy része:
http://ohr.edu/special/pesach/ipuwer.jpg
Gondolom ezzel nem sokat segítettem, de ennyi tellett tőlem
:m-Htp:

.-====o====-.
:aws:

Seshat

"Az ember meghal, teteme elporlad. ...
A könyv azonban megőrzi emlékét mindaddig, amíg olvassák.
A könyv maradandóbb egy jól megépített háznál, vagy
egy nyugati sírkamránál."
(Chester Betty papyrus)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.12.24. 01:06 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Lenne egy kérdésem a nagy webböngészőkhöz: Ismer valaki olyan oldalt, ahol megtalálható Ipuwer intelmeinek hierogliph írása? Ha igen, legyen oly kedves, és tudassa velem! Előre is _o_ _o_ _o_ !

.-====o====-.

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 39 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]