Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /var/www/clients/client1470/web7997/web/forum/common.php on line 106 [phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3391: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3393: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3394: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3395: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
KEMET = Az Ókori Egyiptom • Téma megtekintése - A Képtár használata
Szárnyas napkorong

KEMET = Az Ókori Egyiptom

Üdvözlet a betérőnek!
* GyIK  * Keresés  * Társalgó  * Képtár
Pontos idő: 2018.09.25. 09:54

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: A Képtár használata
HozzászólásElküldve: 2010.09.05. 16:13 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

A képek feltöltésénél van egy méretkorlát, ha jól emlékszem, 500kb. Sajnos ezt nem én szabtam meg, tehát átállítani sem tudom. A zaj azért keletkezhet, mert a köztes méretű képek generálásakor a rendszer a GD2 php-komponenssel átméretezett változatokat készít. Ez egy ajtómata rendszer, vagy sikerül neki jól, vagy nem, de ezt még eldönteni sem tudja. :) A teljes méretű feltöltött képnél is látod a zajt? Ha igen, akkor más a gond, de elsőre erre gyanakszom.

Utólag beszúrva:
Megkaptam a képet, köszönöm szépen! ;) :)

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb
Rejtettebb a szép beszéd a Zöld Kőnél (smaragdnál)
De megtalálni a szolgálóleánynál az örlőkő mellett

(Ptahhotep)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010.09.05. 10:27 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

A képfeltöltés -elég érdekesen- ismét megoldható lett nálam, de van pár kép amit nem hajlandó elfogadni. :?
Sajnos a 3D-s képeknél az átvitel valamilyen "zajt" is belevarázsol a képekbe így nem olyan tiszták mint a saját gépen. Van köztük egy amit direkt Neked ajánlok. :wink:

.-====o====-.
[ img ]
"Óh, Nut anya! Terítsd ki szárnyaidat fölöttem, miként az örökfényű csillagok!"
(Tutanhamon koporsófedelének felirata)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010.08.31. 19:39 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Az aláírásodban a képet azért nem sikerült betenni, mert az általad beírt elérési útvonal nem a képre, hanem a képet megjelenítő php scriptre mutatott. Kicseréltem a kép linkjére, és máris ott ragyog az eredeti szöveg! :)

A képfeltöltéssel egyelőre nem tudom, hogy mi lehet a gubanc. A feltöltési jogosultságod megvan, a lemezkvótád korlátlan (csak érdekességként: 112 MB-ot töltöttél fel eddig, de ez a korlátlanba bőven belefér!), egyszerűen nem találok olyan limitet, ami ezt okozhatná. Elképzelhető, hogy a freeweb újított valami korlátozást, ebben az esetben holnap, vagy legalábbis x időn belül újra fel kellene tudjál tölteni. Remélem, hogy ez a helyzet, vagy ami még jobb lenne: csak valami időszakos zavar, ami hamarosan elmúlik.

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb

(Ptahhotep)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010.08.31. 09:45 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

:m-Htp: H@www

Elkezdtem írni a beszámolót, de gondoltam étvágygerjesztőnek pár 3D-s képet előtte gyorsan felteszek a képtárba. (270 db készült :) ) Hét darabot sikerült is, viszont többet sajnos nem enged a rendszer. Tudsz valamit esetleg a miértjéről? No meg az aláírásom hierós képét sem tudom visszavarázsolni. Help Me please!

.-====o====-.
[ img ]

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008.08.23. 10:52 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Szia Szeshat!
Ez ugyan nem a képtár használatához tartozik, de a lényeg, hogy sikerült szólni. Nem tudom mi az oka, mert a fájl megvan, de valamiért nem tölthető be. Most áttettem az avatargalériába, és onnan beállítottam neked, de nem vagyok biztos benne, hogy jót állítottam-e be.
Légyszi, ha nem ezt kellett volna, priviben szólj, és megoldom. ;) :)

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb

(Ptahhotep)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008.08.22. 11:48 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

:m-Htp: HoremWeb!

Segítség!
Eltünt az avatárom! Mi lett vele?
Hogyan tudom visszavarázsolni a kedvenc képemet?
:aws:

.-====o====-.
:aws:

Seshat

"Az ember meghal, teteme elporlad. ...
A könyv azonban megőrzi emlékét mindaddig, amíg olvassák.
A könyv maradandóbb egy jól megépített háznál, vagy
egy nyugati sírkamránál."
(Chester Betty papyrus)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008.03.09. 22:46 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

A probléma elméletileg megoldva, ha minden igaz, sikerült kiiktatnom a kvótát.

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb

(Ptahhotep)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008.03.09. 13:41 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

Kaptam egy üzenetet feltöltés közben: A Te kvótád 40960 kB, jellenleg ennyi 40867 kB-ot foglalsz, ennek a képnek a feltöltésekor túlléped a kvótád. Sajna akkor game over és a többi feltöltésre váró képem nálam marad. :(

.-====o====-.
[ img ]

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Homokozó (Itt próbálhatod ki, mit tud a Fórum)
HozzászólásElküldve: 2008.03.08. 12:14 
Tjati (Admin)
Tjati (Admin)

Sajnos a képeket egy albumon belül nem lehet rendezni, illetve csak úgy, hogy a fájlneveket megfelelően adod meg. Elméletileg ugyanis a fájlnév alapján rakja sorba a képeket az albumban. Sajnos ezt én sem tudtam figyelembe venni olyan szempontból, hogy a különböző forrásból származó képeknek nem a helyszín szerinti sorrendben jönnek a fájlnevei. Ha megnézed mondjuk a karnaki képeket (az infókat is), akkor ott látszik, hogy egy csoportban vannak a 2004-es, digitális géppel készült képek, egy másikban a 2004-es, filmes géppel készült képek, és egy harmadikban a 2006-os képek. Lesz még egy negyedik csoport is, szintén 2006-ból, de abban viszonylag kevés lesz az ismétlés, ha jól emlékszem, mert főleg a Ptah-templom, és az Ozirisz-kápolnák vannak rajta. Bár a Nagy Hiposztylcsarnokot sosem tudom kihagyni. :) Hic locus sanctus est, mondaná rá egy művelt görög (aki tud latinul, és ismeri az Ószövetséget).
A konvertálással kapcsolatban, nem annyira a képek szélesség/magasság méretét kell állítani, hanem a tömörítési arányt. Ez ugyan rontja a képminőséget is, de drasztikusan csökkenti a fájlméretet. Nekem az 1024*768-as képek 100-200 kb-ra jönnek ki (részletgazdagságtól függ: minél több a részlet, annál nagyobb a fájl), az 1600*1200-as képek vannak 500kb körül. Ezek szerintem már feltölthetők, de még kellőképpen méretesek.

.-====o====-.
[ img ] - HoremWeb

(Ptahhotep)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Homokozó (Itt próbálhatod ki, mit tud a Fórum)
HozzászólásElküldve: 2008.03.08. 10:30 
Rekh Niszut
Rekh Niszut

HoremWeb írta:
Látom, azóta sikerült "pár" képet feltöltened :)

Igen, csak kétszer kell őket átkonvertálni és így időigényesebb a dolog. Ha lassan is, de azért feltöltögetem őket, kösz a segítőkészségedet.
Az is zavaró, hogy a (dupla)feltöltés megváltoztatja a képek sorrendjét és ezért a Ramesszeumról szóló sorozat is, a képtárban már "kapkodónak" tűnik. Pedig felépítettem az egészet egy bizonyos sorrendre, de sorry ez lett belőle. A frankfurti gyűjtemény meg olyan kicsi, hogy szinte az összes kiállított tárgyat lefotóztam és fel is tettem. A kiállítás egész anyaga bőven elférne a nappalimban (ezt most az illetékesek akár vehetik is felajánlásnak :) )

.-====o====-.
[ img ]

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]